Ocena kierowcy - Opel Astra H Hatchback 5d

Patryk, 16 lat temu
Silnik 1.7 CDTI ECOTEC 80KM 59kW
Rok produkcji 2006
Opel Astra H Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 80KM 59kW 2004-2005 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Mam na myśli np. komputer przypominający nawet o niskim stanie płynu do spryskiwaczy i niezapiętym pasie przez pasażera :)
Ogólnie dobre autko - żaden szatan, luksus, rewelacja to to nie jest. Po prostu dobre auto ale nie można go wychwalać pod niebiosa bo niestety na to nie zasługuje.
Silnik 80 konny uważam za przeciętny. Według mnie jest trochę ociężały i za słaby do tego samochodu. Nie jest oczywiście zawalidrogą nai "toczką", ale też nie jest żadnym sprinterem. Do spokojnej jazdy zupełnie wystarcza. Wydaje mi się, że lepszą opcją byłby silnik 110 konny, który by dawał większy zapas mocy a co za tym idzie bezpieczeństwa.
Skrzynia dobra ale również bez rewelacji. Nie jest mistrzem precyzji. Ogólnie może być choć pozostawia trochę do życzenia.
Układ jezdy dobry, lecz zbyt głośny i słyszalny we wnętrzu - orównując do Renault Megane moich rodziców wypada kiepsko. Jakość prowadzenia dobra, ogólnie jest w porządku.
Widoczność dobra, tak jak w każdym aucie. A co do słupków, Panowie pamiętajcie, to że są grube i zasłaniają widoczność ma swoje zadanie - LEPIEJ CHRONIĆ.
We wnętrzu uwielbiam ten samochód. Wszystko wygląda ascetycznie, chłodno jest bardzo dobrze uporządkowane i dostępne. Multifunkcyjna kierownica jest rewelacyjna. Ogólnie rewelacja.
Climatronic jest doskonały. Ustawiasz temperaturę i już o nic więcej się nie martwisz. Zdecydowanie polecam wersję właśnie z taką klimatyzacją - na prawdę warto mieć bo jest rewelacyjna. Odparowywuje szyby błyskawicznie.
Według mnie z miejscem jest dobrze. Mi nie brakuję go ani z przodu ani z tyłu. Moi koledzy narzekają, że jest trochę mało miejsca ale według mnie jest dobrze i nie mam powodów do narzekań.
Wyciszenie... Śednie. Nie jest ani dobrze ani źle. Dość głośno słychać np. jadąc nocą w zupełnej ciszy pracę zawieszeń oraz silnika - mowa o DIESLU - nie wiem jak w benzynie. Ogólnie nie jest źle ale mogła by być dużo lepiej wyciszona.
Spalanie jest zupełną rewelką. Na trasie potrafi spalić według komputera 5.2 litra. W mieście nie wiem bo nigdy nie zrobiłem okrągłych 100 kilometrów po mieście. Średio spala mi 6.5 litra - według komputera. Maksymalnie komputer zakumonikował 9.4 litra...
Cena w miarę, ale do najniższych nie należy. Powiedzmy, że jest do przyjęcia w takiej konfiguracji jak ja posiadam - pełna opcja bez nawigacji i skóry - 45 tysięcy.
Na razie wszystko oki ale nie wiem czy to przez słaby akumulator zeruje mi zegarek i datę... Na razie awarii nie miałem więc oceniać nie będę.
Ocena jak powyżej. Na razie brak usterek więc ocena również nie powinna być wystawiona.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CDTI ECOTEC 80KM 59kW [l/100km]

9,4