Ocena kierowcy - Opel Astra H Kombi

luk@s, 15 lat temu
Silnik 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Rok produkcji 2005
Opel Astra H Kombi 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Jest swietny, kreci sie rowno (nie to co TDI, skok na chwile przy 2000obr/min), zbytnio nie halasuje, jest elastyczny i pali malo paliwa.
Kupno auta poprzedzilem analiza oferty rynku aut do 40.000pln: mlody wiek (3-4lata), przebieg do 80tys km, bezawaryjny i ekonomiczny silnik diesel\'a, blacha ktora nie rdzewieje, ladny wyglad nadzwozia i wnetrza, proste w budowie=tanie w naprawie zawieszenie (nasze drogi),pewna w miare elektryka. Wybor pozostal jeden: Astra III Caravan CDTI 1.7 100KM Z auta jestem bardzo zadowolony, poniewaz oferuje duze wnetrze, dobre materialy, wystarczajacy komfort podrozy, zuzywa malo paliwa, silnik ma swietna charakterystyke, w wyposazeniu mam 8 poduszek, ESP, klime, regulacje dwupoziomowa kierownicy, poza tym wielki bagaznik: co chciec wiecej??:) Uwazam ze to auto jest jeszcze na naszym rynku nie docenione i malo znane i wroze mu kariere na rynku wtornym;)
Motor CDTI 100KM radzi sobie dobrze z autem - optymalny do tego auta. Nie odczuwam turbodziury, rowno rozwija moc jak benzyna, elastyczny, jednym slowem fantastyczny - TDI do niego to porazka
Dobrze zestopniowana skrzynia, biegi leciutko hacza i moglyby lzej wchodzic, dlatego daje 4
Pomimo lekko twardej charakterystyki zawieszenia (jak to teraz w nowych autach jest) oferuje wystarczajacy komfort na nasze drogi, ciche nie ma sie czego czepiac, mam kola 16\"+ opony 205/55/16 i ladnie pokonuja dziury
Do przodu normalna, dobra widocznosc w lusterkach, tyl trzeba niestety wyczuc jak to w kombi:)
Zegary czytelne niestety brakuje wskaznika temeperatury plynu chlodzacego, ladne pomaranczowe podswietlenie, duzy plus za elektroniczne kierunkowskazy (wystarczy lekko popchnac aby zamigaly trzy razy i wylaczyly sie - przydatne przy zmianie pasu). Poza tym brakuje miejsca gdzie mozna polozyc np. telefon. W bagazniku tez przydalby sie jakis schowek
Ogrzewa dobrze i szybko, szybko znika para takze z tylnej szyby
Jak na ta wielkosc auta jest dobrze i wystarczajaco, nie mozna czepiac sie, wygodne twarde fotele (przejechalem 1000km i nic mnie nie bolalo, wygodna pozycja za kierownica), bagaznik jest super (505l).
Tu maksymalna ocena: do predkosci 130km/h nie slychac ze pracuje silnik - slychac tylko opony, w miescie w ogole cisza - jednym slowem elegancko. Odglos silnika jest miekki i przyjemny (jechalem raz Focusem TDCI dzwiek jakby napedzala go pralka \"Frania\", takie terkotanie:)
Autostrada dystans 575km, v=130km/h tempomat, 5.0l/100km Wiecej nie moge jeszcze napisac bo nie badalem
Mysle ze w tej cenie lepiej wyposazonego, mniej niezawodnego i ladniejszego auta nie ma - jak ktos ma propozycje niech pisze: 1983.05.04@wp.pl
Dojechalem 1000km po kupnie do domu wiec na razie dobrze:)
Dojechalem 1000km po kupnie do domu wiec na razie dobrze:)
Opel Astra H Kombi