Opel Astra H 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 2004-2007 - Oceń swoje auto

Oceny Opel Astra H 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 2004-2007

1% lepiej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,06)

dodano 05.04.2010 21:14:32 przez

Mam już szóstego Opla. Dwa ostatnie z Gliwic. Krótko mówiąc, już więcej nie kupię Opla z Gliwic i odradzam także wszystkim moim znajomym. Poprzedni Opel, też z Gliwic, miał skandaliczne niedoróbki przy składaniu. Listwa przykrywająca nawiew na przednią szybę miała pourywane zatrzaski i odstawała. Taki samochód mi sprzedano!!! Chciałem samochód z lepszym wyposażeniem. M.in. z klimatyzację, itd. Niestety, ten rzekomo lepiej wyposażony samochód miał sztywny fotel kierowcy. Przy moich dalekich wyjazdach i problemami z kręgosłupem, to poważny problem, zwłaszcza że profil foteli był chyba dla manekinów. Samochodu nie chciałem odebrać. W salonie odpowiedzieli mi, że jeżeli się wycofam, stracę przedpłatę, a ponadto nie zastrzegłem sobie tego w umowie. To prawda. Tyle że w poprzednich Oplach, nawet w podstawowej wersji, wszystkie miały w pełni regulowany fotel. W dodatku samochód ten był pozbawiony (nie wiem, jak to się fachowo nazywa)tej wyciszającej matrycy pokrywającej maskę od dołu. Musiałem ją dokupić. Kosztowało mnie to 600 zł. Po prostu, dostałem taki okrojony samochód, pewno składany specjalnie dla Polaczków!!!

dodano 06.01.2010 17:53:20 przez

Skazany na opla to znaczy przykuty zawodowo - jest to moje służbowe auto. Kupiony oczywiscie nowy na gwarancji. Na szczęście servisy Opla zdarzają się w Polsce średnio co 50km no i dobrze bo jak się zepsuje to daleko do servisu nie ma. Zaczne od wad: MEGA WIELKIE koszty eksploatacji - tzn: napraw rocznie w granicach 6-8.000zł. Najczęściej problemy zdarzają się ze ..... spadkiem mocy - servis trzy razy podchodził do problemu. Po tym jak zapala się kontrolka silnika traci moc silnika do 3000obr/min - na kilka minut i potem znowu jedzie i tak codziennie. ELEKTRONIKA to porażka - problemy z wyświetlaczem - wymienili na gwarancji ale dwukrotnie uszkodziło się sterowanie w kierownicy (nie dziełał klakson, wycieraczki, sterowanie radia itd) i za to juz trzeba płacić samemu. wersja HTB 5 drzwi - z mikroskopijnym bagażnikiem. A jakość plastyku wewnątrz to tani Recykling - auto juz nowe dostałem z porysowanym czymś co ma udawać aluminium. Podsumowując: jak na auto za tę kasę to trudno jest mi wyobrazić gorszy wybór.

dodano 04.09.2012 13:53:01 przez

Spodziewałem się po tym aucie czegoś innego. Za 72tyś PLN można już co nieco przebierać w ofertach. Jak na auto europejskie, jest rewelacyjnie wyposażony, dość wygodny i to koniec zalet jest paliwożerny + awaryjny. Miałem też nadzieję że "wady wieku dziecięcego" zostały już usunięte w modelach z rocznika 2009, ale jak widać myliłem się. Zrobiłem autem 97 km, a już miałem wymienioną przednią szybę, i mnóstwo innych rzeczy (zamek w tylnej klapie, podgrzewanie lusterek, zbiorniczek płynu do spryskiwaczy itp.) Piętą achillesową jest elektronika - na dalsze wypady poza miejsce zamieszkania będę chyba pożyczał komputer z serwisu. Wprzyszlości nie skuszę się na opla wystarcze zaraza raz na 100 lat. Zdecyduje śię na Francuza tak na pana na F oni przez te lata nauczyli się robić auta opel nie a szkoda bo to fajne auto.

dodano 02.11.2008 14:47:36 przez

Kupno auta poprzedzilem analiza oferty rynku aut do 40.000pln: mlody wiek (3-4lata), przebieg do 80tys km, bezawaryjny i ekonomiczny silnik diesel'a, blacha ktora nie rdzewieje, ladny wyglad nadzwozia i wnetrza, proste w budowie=tanie w naprawie zawieszenie (nasze drogi),pewna w miare elektryka. Wybor pozostal jeden: Astra III Caravan CDTI 1.7 100KM Z auta jestem bardzo zadowolony, poniewaz oferuje duze wnetrze, dobre materialy, wystarczajacy komfort podrozy, zuzywa malo paliwa, silnik ma swietna charakterystyke, w wyposazeniu mam 8 poduszek, ESP, klime, regulacje dwupoziomowa kierownicy, poza tym wielki bagaznik: co chciec wiecej??:) Uwazam ze to auto jest jeszcze na naszym rynku nie docenione i malo znane i wroze mu kariere na rynku wtornym;)

dodano 25.04.2013 16:47:05 przez

Astra jest autem wartym polecenia, choć stosunkowo drogim w zakupie jako auto używane. Jeździ się dość przyjemnie i względnie "tanio", choć w spalanie 4 l/100km nie wierzę. Bardzo duży plus za mnóstwo ilości skonfigurowania pojazdu wedle własnych upodobań, jeśli ma się dostęp do interfejsu diagnostycznego. Radio nawet najprostsze gra w miarę przyzwoicie, komputer można niewielkim kosztem zamontować jeśli nie było go fabrycznie. Gdybym miał jeszcze raz kupować tego typu auto to z pewnością skusiłbym się na Astrę H, z tym, że pod uwagę brałbym już tylko i wyłącznie silnik 1.9 CDTI 150KM. 1.7 CDTI trochę mnie rozczarowała.

dodano 18.12.2011 20:50:18 przez

Jak na 4mc użytkowania jestem pozytywnie zaskoczony. Wcześniej dużo jeżdziłem Astra H z silnikiem 1.3cdti i to była porażka pod wzg. elastyczności ale bardzo podobała mi się jakośc użytych materiałów, spasowanie itp. Wnętrze nie porywa designem ale nie jest źle. Silnik w porządku, trochę mało elastyczny w dolnym zakresie obrotów w porównaniu do innych samochodów o tej samej mocy. Mam wersję Enjoy, innym polecam poszukac chociażby Cosmo jest w niej dużo przydatnych gadżetów;) drugi raz kupiłbym też Astrę III tylko z mocniejszym silnikiem. Po dłuższym użytkowaniu na pewno podzielę się nowymi doświadczeniami z Asterką;)

dodano 17.05.2009 11:28:36 przez

Bardzo ładne, solidnie zrobione, dynamiczne i bardzo ekonomiczne autko. Nie jest to jedyne auto w mojej rodzinie, służy jako środek transportu do pracy. Na dłuższe trasy być może troszkę mało miejsca, ale nie było kupione w tym celu. Zgodnie ze swoim przeznaczeniem spisuje się wyśmienicie. Bardzo dobrze wyposażony (wersja elegance), ma wszystko oprócz nawigacji. Autko jak do tej pory bezawaryjne. Polecam wszystkim zastanawiającym się to autko z dieselkiem 1.7 CDTI. Jeździłem też 1.3 CDTI, niestety troszkę za mało mocy jak na to dosyć spore autko.

dodano 28.08.2012 11:27:12 przez

Auto ocenia jako słabe liczne niedorubki i drogie części. Auta konkurencji focus, megane itp. sa znacznie ciekawszą alternatywą. Opel po przebiegu 60 tys km nieustanie nawala usterka za usterą małe drobne ale i dość powarzne i drogie w naprawie. Astra poprostu nie nadaje się no polskie drogi. Jesli ktoś ma rodzine 2+2 czy nawet 2+1 auto jest zamałe, kombi nie jest wiele lepsze. Przed zakupem radze się dobrze zorientować w innych autach.

dodano 13.09.2011 14:20:41 przez

Bardzo fajny samochodzik, dynamiczny silniczek, niskie spalanie, praktycznie jeśli chodzi o właściwości jezdne to bez wad. Wiele do życzenia pozostawia wykończenie wnętrza, piszczące plastiki, brak schowków(nawet w bagażniku), brak miejsca na kubki(trudno samochód jest do jazdy). Mimo to nie zamienił bym go na inny. Mam również Toyotę Corollę 1.6 l 110 KM, Opel jest bez porównania lepszy, frajda z jazdy nieporównywalna.

dodano 26.06.2014 12:20:59 przez

dobre pakowne wygodne auto dla przeciętnego polaka w dobrze wyposarzonej wersji nawet komfortowe w tej wersji silnikowej to chyba najlepsze rozwiązanie 100 km niby malo ale brak filtru dpf w porównaniuz mocniejszymi wersjami dziala na wielki plus a zawsze można zminić mape silnika ja naprzykład w tym momencie mam 135 km co calkowicie wystrcza a przy poloczeniu z 6 biegowa skrzynia nadal sie jezdzi ekonomicznie

Demonstracyjny SEAT Leon Style

Demonstracyjny SEAT Leon Style

Rocznik: 2013. Przebieg: 9 069 km. Silnik: 1.4 122KM, benzynowy.

Demonstracyjny Hyundai i30 Classic Plus

Demonstracyjny Hyundai i30 Classic Plus

Rocznik: 2013. Przebieg: 7 000 km. Silnik: 1.4 90KM, diesel.

Kierowcy, którzy oglądali Opel Astra, oglądali także

Dowiedz się więcej o Opel Astra

Przeczytaj o Opel Astra

Opel Astra J - teraz trzeba błyszczeć
Opel Astra J - teraz trzeba błyszczeć Z samochodami jest trochę jak z gwiazdami show biznesu. Mogą być po prostu dobre w tym, co robią, za co zyskują szacunek. Ale czasem do zwrócenia na siebie uwagi nie wystarczy talent, momentami trzeba szarpnąć się na ozdobiony cekinami kostium od Diora i wysadzić coś w powietrze na koncercie, żeby w dzisiejszym świecie zostać zauważonym i osiągnąć większy sukces. Mniej więcej coś w tym stylu zrobił Opel. Jaka jest używana Astra J?

Opel Astra - zobacz filmy

Opel Astra Sedan 1,7 CDTI - zalety i wady auta
Opel Astra Sedan 1,7 CDTI - zalety i wady auta

Od tego odcinka zmieniamy konwencję testów. Zamiast doszukiwać się dokładnie 3 zalet i 3 wad prezentujemy Wam wszystko, co zdążyliśmy wychwycić podczas tygodniowego testu. Raz więcej będzie zalet, innym razem wad. Jak będzie tym razem? Zapraszamy do obejrzenia pierwszego wideotestu, bohaterem którego jest Opel Astra sedan 1,7 CDTI 2013.

Uwaga: Będziemy wdzięczni za komentarze, czy zmieniona formuła Wam odpowiada.

Opel Astra H 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 2004-2007 117