Opel Astra H Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 2004-2007 - Oceń swoje auto

H
Hatchback 5d
1.7 CDTI ECOTEC 100KM 2004-2007

Oceny Opel Astra H Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 2004-2007

1 % gorzej niż w segmencie Niższa klasa średnia ( 4,07 )

dodano 06.01.2010 przez

Skazany na opla to znaczy przykuty zawodowo - jest to moje służbowe auto. Kupiony oczywiscie nowy na gwarancji. Na szczęście servisy Opla zdarzają się w Polsce średnio co 50km no i dobrze bo jak się zepsuje to daleko do servisu nie ma. Zaczne od wad: MEGA WIELKIE koszty eksploatacji - tzn: napraw rocznie w granicach 6-8.000zł. Najczęściej problemy zdarzają się ze ..... spadkiem mocy - servis trzy razy podchodził do problemu. Po tym jak zapala się kontrolka silnika traci moc silnika do 3000obr/min - na kilka minut i potem znowu jedzie i tak codziennie. ELEKTRONIKA to porażka - problemy z wyświetlaczem - wymienili na gwarancji ale dwukrotnie uszkodziło się sterowanie w kierownicy (nie dziełał klakson, wycieraczki, sterowanie radia itd) i za to juz trzeba płacić samemu. wersja HTB 5 drzwi - z mikroskopijnym bagażnikiem. A jakość plastyku wewnątrz to tani Recykling - auto juz nowe dostałem z porysowanym czymś co ma udawać aluminium. Podsumowując: jak na auto za tę kasę to trudno jest mi wyobrazić gorszy wybór.

dodano 11.05.2015 przez

Posiadam samochód ponad 2 lata i zastanawiam się jakim cudem niektórzy mówią, że silnik jest kiepski? Autko kupiłem z przebiegiem 130tys km, a że dużo jeżdżę to już na liczniku widnieje 210tys km 2007r i szczerze mówiąc jak do tej pory (odpukać) nic w samochodzie mi się nie zepsuło. Samochód jest bardzo wygodny, śmiesznie tanie części typu rozrząd, klocki, tarcze. Na autostradzie przy 140km/h spalanie 4.3l-4.7l (z tempomatem) a w mieście typu Wrocław, Kraków, Warszawa to nigdy nie przekroczyłem 6.5l. Samochód kupiłem za namową brata który ma taki sam silnik i przejechane ponad 260tys km. i prócz wymiany silniczka w szybie od strony pasażera (szyba się nie otwierała) to też nic nie dokłada do niego. Jeśli ktoś chcę tani i ekonomiczny samochód a przy tym bezawaryjny to szczerze polecam. Wierzcie mi 100kM w tym wariacie wystarczy do dobrej jazdy.

dodano 05.06.2016 przez

Porównuje samochód do o 12 lat starszego Audi A4, zmiana na diesla dla mnie niezbyt udana. W samochodzie jest głośno, jest słabo wyciszony i wydaje się że wszystko skrzypi. Być może powodem jest o wiele twardsze zawieszenie, ale jakość wykonania znacząco odbiega od Audi, które jest o wiele starsze. Widać to tak naprawdę w drobiazgach,ale właśnie to one robią różnicę. Mało wydajna klimatyzacja, słabe audio już nie mówiąc o powłoce lakierniczej która przy delikatnym zarysowaniu nadaje się tylko do lakierowania. Ogólnie audi nadal posiadam więc ten samochód teraz używa żona jako że jej jeździ się jej wygodniej. Ja jest innego zdania.

dodano 25.04.2013 przez

Astra jest autem wartym polecenia, choć stosunkowo drogim w zakupie jako auto używane. Jeździ się dość przyjemnie i względnie "tanio", choć w spalanie 4 l/100km nie wierzę. Bardzo duży plus za mnóstwo ilości skonfigurowania pojazdu wedle własnych upodobań, jeśli ma się dostęp do interfejsu diagnostycznego. Radio nawet najprostsze gra w miarę przyzwoicie, komputer można niewielkim kosztem zamontować jeśli nie było go fabrycznie. Gdybym miał jeszcze raz kupować tego typu auto to z pewnością skusiłbym się na Astrę H, z tym, że pod uwagę brałbym już tylko i wyłącznie silnik 1.9 CDTI 150KM. 1.7 CDTI trochę mnie rozczarowała.

dodano 18.12.2011 przez

Jak na 4mc użytkowania jestem pozytywnie zaskoczony. Wcześniej dużo jeżdziłem Astra H z silnikiem 1.3cdti i to była porażka pod wzg. elastyczności ale bardzo podobała mi się jakośc użytych materiałów, spasowanie itp. Wnętrze nie porywa designem ale nie jest źle. Silnik w porządku, trochę mało elastyczny w dolnym zakresie obrotów w porównaniu do innych samochodów o tej samej mocy. Mam wersję Enjoy, innym polecam poszukac chociażby Cosmo jest w niej dużo przydatnych gadżetów;) drugi raz kupiłbym też Astrę III tylko z mocniejszym silnikiem. Po dłuższym użytkowaniu na pewno podzielę się nowymi doświadczeniami z Asterką;)

dodano 12.08.2017 przez

Autko bardzo pozytywnie zaskoczyło. Wydaje się niepozorne, ale zarówno silnik jak i wykończenie w środku daje radę. Na plus na pewno dobra widoczność - bardzo duże lusterka i nie za duże słupki. Wyposażenie jak na ten rocznik również bardzo dobre (podgrzewane lusterka, poduszki pod lędźwia w fotelach, solidne fabryczne nagłośnienie). Silnik niezwykle ekonomiczny: w trasie na odcinku 100km najmniej udało mi się spalić 4,2l oleju, natomiast średnia w cyklu miasto/trasa 20/80 wychodzi 4,8l przez miesiąc pomiaru. Bardzo poważnie zastanawiam się nad kupnem nowszego modelu Asterki, tylko teraz może z 1.9 150km? :)

dodano 17.05.2009 przez

Bardzo ładne, solidnie zrobione, dynamiczne i bardzo ekonomiczne autko. Nie jest to jedyne auto w mojej rodzinie, służy jako środek transportu do pracy. Na dłuższe trasy być może troszkę mało miejsca, ale nie było kupione w tym celu. Zgodnie ze swoim przeznaczeniem spisuje się wyśmienicie. Bardzo dobrze wyposażony (wersja elegance), ma wszystko oprócz nawigacji. Autko jak do tej pory bezawaryjne. Polecam wszystkim zastanawiającym się to autko z dieselkiem 1.7 CDTI. Jeździłem też 1.3 CDTI, niestety troszkę za mało mocy jak na to dosyć spore autko.

dodano 28.08.2012 przez

Auto ocenia jako słabe liczne niedorubki i drogie części. Auta konkurencji focus, megane itp. sa znacznie ciekawszą alternatywą. Opel po przebiegu 60 tys km nieustanie nawala usterka za usterą małe drobne ale i dość powarzne i drogie w naprawie. Astra poprostu nie nadaje się no polskie drogi. Jesli ktoś ma rodzine 2+2 czy nawet 2+1 auto jest zamałe, kombi nie jest wiele lepsze. Przed zakupem radze się dobrze zorientować w innych autach.

dodano 13.06.2009 przez

Autko zgrabne na zewnątrz, nie najładniejsze w środku (jak to w oplu - czarno!). Przestronność przeciętna, komfort jazdy kiepski (twarde fotele i zawieszenie, tyłek boooli po długich trasach:). Prowadzi się dobrze, mimo niedużych rozmiarów zawieszenie trzyma auto w ryzach. Maksymalne prędkości na autostradzie (w Niemczech oczywiście:) około 190 km/h nie powodują drżenia rąk ze strachu.

dodano 18.12.2009 przez

Wystawie dobrą. Autem naprawde jeżdże dużo od kiedy je nabyłem i poważniejszych problemów nie miałem.Chociaż niektóre drobiazgi są irytujące.Poprzednio też miałem astre i musze przyznać,że była mniej uciążliwa.Powiem szczerze,że nie wiem czy po raz kolejny kupie opla bo to auto powoduje u mnie troche mieszane uczucia do tej marki.