Lista ocen Opel Calibra (163) - Ergonomia

Na liście zabraknie 443 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Witja (witja007@02.pl)
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Wszystko pod ręką. Bez niespodzianek. Przyznam się Wam, że siedziałem w wielu samochodach... I większość z nich była o wiele lepiej wyposażona i rocznikowo o wiele, wiele młodsza. Ale zaden... powtarzam ŻADEN nie miał tak ergonomicznych i wygodnych foteli (kierowcy i pasażera) i tak umieszczonych, ze kierowca mógł niejako "spoić" się z samochodem. Mam za sobą kilka dłuższych tras i nawet po wielogodzinnej jeździe czułem się jak po 10-minutowej...
~mleczak
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
. Obsługa jest intuicyjna i komfortowa. Wnętrze nawet po kilkunastu latach użytkowania wygląda doskonale bez widocznych oznak zużycia. bardzo obszerny i ładowny jak na samochód sportowy. Karoseria dosyć dobrze opiera się zębowi czasu. Fotele przednie są świetnie zaprojektowane. Kierowca usadowiony w niemal leżącej pozycji może poczuć się zespolony z samochodem. Fotele są na tyle wygodne, że nie pozwalają odczuć nawet wielogodzinnej jazdy....
~Aarrtur
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Zależy od stylu jazdy, chociaż u mnie po wymianie rozrządu na sportowy (jak wcześniej wspomniałem) odziwo pali o 1-2 L mniej niż palił wcześniej - mowa o benzynie (pali od 8-9L) jeśli chodzi o gaz (mam zamontowany sekwencyjny wtrysk) to nie zauważyłem większych zmian ( 10-11L) . Przy ostrej jeździe potrafi do 5 L więcej spalić zarówno na benzynie jak i na LPG. Tylko aż tak ostro żadko sie jeździ - w polsce takim niskim autem nie ma wielu...
~irish76 (irish arth)
Coupe 2.5 i V6 170KM 125kW
Wszystko umieszczone jak należy, wygodne itd... Byłem w szoku, jak zobaczyłem pierwszy raz, że Calibra (co by nie mówić, to sportowe coupe) ma dzieloną tylną kanapę, więc przewieźć narty to żaden problem (trumna mi się nie zmieściła jednak i wystawała oparta o burtę :) - co bardzo dobrze przemyślane burta ma warstwę plastiku chroniącą blachę od uszkodzeń przy załadunku bagażnika (nie małego zresztą).
~rtrafal@o2.pl
Coupe 2.0 i 16V 136KM 100kW
Jezdzimy głównie we dwoje i jest ok ale jak wsadze na tył kolesia 190cm to sm sie zastanawiam jak on tam wlazl ;) Bagaznik spokojnie wystarcza na 2 moje walizki i 10 waizek mojej damy:) Nie zapominajmy o tych wrotach zwanych dzwiami sa naprawde uciazliwe w stosunko do pułci pienej faceci poradza sobie bez problemu:)
~janekbyd@go2.pl
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
No tu to dopiero można napisać.....Pali proporcjonalanie do wagi Twojego buta. od 8litrów (koła 205/55 R16) na trasie do 16 litrów w cyklu mieszanym. Z tym ze jezeli ktoś lubi wdepnąć sobie na trasie gdzieś w okolicach 200km/h to napewno zaleje około 15 litrów.
~Gonzalez
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Wszystko w zasięgu ręki, może tylko jedno małe zastrzeżenie- elektryczne szyby- nie ma przycisków na drzwiach- to jakieś nieporozumienie... Trzeba szukać guzików między fotelami a to na komfort i bezpieczeństwo nie za dobrze wpływa, wkurzająca sprawa
~Calibra the best-(glupolek)
Coupe 2.0 i 16V 150KM 110kW
Jak na takie przyspieszenie 8s. do setki to w sam raz.Przy predkosci maksymalnej 245Km/h(205/55/15) okolo 15litrow w sam raz nie za duzo nie za malo.Oczywiscie na benzynie 98Pb szkoda gazu na taki piekny samochod :)
~k7393
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Podoba mi się bardzo ergonomia tego auta. Prostota budowy, a zarazem solidność to wspaniała zaleta. Świetna jest też tapicerka którą łatwo utrzymać w bdb stanie oraz miło się spędza czas za kierownicą.

Usterki Opel Calibra

Opel Calibra – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~spark
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Ergonomia jest na dobrym poziomie, wszystkie przyciski są dobrze oznaczone oraz dobrze rozlokowane na desce rozdzielczej. Minusem jest dosyć wysoki punkt załadunku do przestrzeni bagażowej.