Lista ocen Opel Corsa A (158)

~kierowca
Hatchback 1.5 D 50KM 37kW
caloksztalt hehe to moze powiem o ksztalcie wiec jest to brzydkie taka niedorobka budki z lat poczatek 80tych mysle ze bardziej przemyslana w srodku ja z zewnatrz co do caloksztaltu to jest oki pojazd ma wiecej zalet jak wad a pewniakiem to zasluga silnika isuzu i prostej budowie pojazdu wraz ze szkrzynia biegow ktora w wypadku beznyniaka przertwa 3 pojazdy z koleii:)
~Mihó
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Jestem bardzo zadowolony. Samochód oddaje ducha marki, nie sprawia kłopotów, w miarę fajnie wygląda, przyjemny do miasta i fajny na trasę. Dość pakowny i przestronny jak na tę wielkość
~Przemek
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Ogólnie nie jest źle, ale: nigdy wiecej trzydrzwiówek!!! Właściwie lepsze auto mi nie potrzebne i pewnie gdyby nie te kłopoty z wsiadaniem, wogóle nie myślałbym o zmianie samochodu. Zastanawiam się nad załozeniem gazu, ale to chyba nie ma sensu. Podany przeze mnie przebieg należy traktować z przymrużeniem oka, bo auto jest sprowadzone i tak naprawdę nie wiadomo ile ono przejechało.
~rad24
Hatchback 1.6 GSi 100KM 74kW
Bardzo dobry i zwinny samochodzik. Jak na swój wiek jeszcze prezentuje się dosyć ładnie, nie ma problemów z korozją gdyż auto fabrycznei jest przed nią dobrze zabezpieczone. Szczerze polecam, lecz aby jazda była przyjemniejsza przydałby sie mocniejszy silnik ( min 1.4i 60 konny lub wiekszy). Nie ma co się sugerować że więcej pali gdyż zapewniam, że silnik 1.2i do oszczędnych nie należy jeśli się chce zapewnić wmiare dynamiczną jazdę. Podobnie...
~Grzegorz
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
5.5l/100km, od 0 do 100km w 10s, max speed 195km/h... Chyba nie ma bardziej ekonomicznego i taniego samochodu na polskim rynku z takimi osiagami...
3,5
~olszowka@prgw.com.pl
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Pomimo wszytkich usterek samochod oceniam jako dobry /dla dwoch osob/, zapewnia zupelnie przyzwoite osiagi i takiz komfort, nawet jazda na dluzszych odcinkach nie jest meczaca . Jezeli mialby byc traktowany jako samochod dla pieciu osob, to ze wzgledu na brak miejsca nota bylaby nizsza.
~Pawelec
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Malutki, bardzo zwinny jak mucha samochód, podjerzdzajac pod np. SUVa bmw X5 wygląda jak zabawka. Pomimo tego, że to prosty i nieładny samochód, przykuwa spojrzenie przechodniów oraz innych kierowców. Opel corsa a na polskich drogach już poprostu nie występuje. Bardzo tani w utrzymaniu i niezawodny, gdyby nie ogromny problem z korozją byłby to świetny samochód. Szkoda, że takich już nie produkują bo chętnie bym kupił ale z klimatyzacja:)
~welpadz@o2.pl
Hatchback 1.0 S 45KM 33kW
Silnik 1.0 o mocy 45km nie jest wcale taki słaby jak wszyscy piszą :P osobiście prowadziłem corsy a z silnikami 1.0-1.4 ale mój egzemplarz jest zdecydowanie wystarczający. Silniczek owszem jest dość hałaśliwy i bywa żarłoczny przy dość agresywnej jeździe. Pracuje równo i jest dość elastyczny, a jego największą zaletą jest prostota :) (Silnik)
~kama~
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Mysle, ze jak na swoja cene (4000) jest godny polecenia zwlaszcza jesli nie chce sie jezdzic autobusem :) jest w sam raz dla poczatkujacych kierowcow(kobietek zwlaszcza :)) Moj ojciec powiedzial kiedys, ze ma przejrzysta deske rozdzielcza- w sam raz dla kobiet :)rzeczywiscie prostrzej chyba nie widzialam. Poza tym jest maly, zwinny i zgrabny,wszedzie nim wjade Ogolnie ok.

Usterki Opel Corsa A

Opel Corsa A – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Tomi_1985
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
[C12NZ] 1.2i, 45km z katalizatorem bez około 55km[90Nm] trwały i ekonomiczny, przejechałem nim około 150 000 km i nigdy sie niezepsuł. Jedynym mankamentem jest dośc mizerna komora dekompresyjna w wyniku czego czesto bywaja wzcieki [pocenia] spod dekla głowicy. Przez cały okres uzytkowania jeździłem na oleju Lotos semisyntetic 10w-40, wymieniałem go co 10-15000km wraz z filtrem oleju. Ubytki miały miejsce jedynie przy szybkiej jeździe w... (Silnik)