Lista ocen Opel Corsa A (69) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 89 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomi_1985
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
raz się zepsuł jeden z trzech przekaźników[45zł], włącznik świateł[140zl], dwa razy włącznik awaryjnych[70zł], lożysko przednie prawego koła, lożysko tylnego lewego koła zewnętrzne[40zł], linka sprzęgła [17zł], przerdzewiała rura od wydechu przechodząca nad belką [kolanko], mankamentami samochodu jest zdecydowanie blacha[bardzo liczna korozja], oraz układ elektrzczny[kable, czujki, włączniki, nie komputer].
~Przemek
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Czasem cos trzeba zrobić: pęknięta osłona przegubu, wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów, cieknąca miska (uszczelki nie wymieniam, bo narazie nie cieknie tak bardzo a podobno nowa i tak zaraz zacznie przepuszczać), podświetlenie zegarów (wstawię diody i będzie po problemie), no i oczywiscie nieustanna walka z rdzą, ostatnio pojawiły się jakieś drgania na kierownicy (jeszcze nie wiem czy to coś poważnego)
~kierowca
Hatchback 1.5 D 50KM 37kW
w autko wlozylem grosze odkupione na warsztacie bo poprzednik wkladal i wkladal i chyba zrobil wszystko i kupil poprostu nowsze taki to traf przez prawie 3 lata wpakowalem z oponami uzywkami i gasnica lacznie 800zl z czego 500zl dostalem od goscia co mi cofajac wywali reflektor i lekko pofatygowl przod:) za ile kupilem pojazd hmmm moze tak tyle co rower w hipermarkecie
~kama~
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Nie ma co ukrywac, ze stary samochod to wieczna skarbonka- co chwile trzeba cos wymieniać ale jak już sie tego pilnuje i nie dopuszcza do powazniejszych usterek, autko chodzi jak żyleta.Tak jest w przypadku mojego. Wymienialam juz mase roznych rzeczy: poczawszy od akumulatora a skonczywszy ostatnio na swiecach czy kablach. Poza tym rdza zzera juz drzwi Kolejny wydatek przede mna :(
~jar-mag
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Na przebieg 75tys. km mojej jazdy prawie nic nie robiłem, małe drobiazgi, o przepraszam... ostatnio wymieniałem pompe wody, ale poprzednim oplem zrobiłem 125tys. km i wymieniłem tylko klocki i jedną końcówkę ( nie wynika to z mojej oszczędności, ale przy długich trasach jakie robię nie było potrzeb nic innego robić, jak ktoś by chciał to i tak znajdzie coć... )
~Friman
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Tylko raz mnie corsa zawiodła. Stanąłem w upalny dzień przed zamkniętym przejazdem i zgasiłem silnik. Nie zdołałem go uruchomić dopóki silnik się nie schłodził... Coś było z rozrusznikiem. Pozatym wymieniłem już końcówki drążków, sworznie i czeka mnie wymiana łożysk amortyzatora. Prócz tego świetnie się spisuje.
~loli_pop@wp.pl
Hatchback 1.0 S 45KM 33kW
Mam problemy z dobra regulacja gaznika - czasami silnik ma zbyt bogata mieszkanke na ssaniu i trzeba odpalac na otwartej przepustnicy.Zawsze po paru probach udawalo sie go uruchomic. Nie dzialaja wycieraczki w polozeniu 2 (przelatuja 1 raz na jakis czas). Nie dziala przepona (chyba przerwana) przy urzadzeniu pull-down.
~WIARYGODNY
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Tutaj moge napisac referat. psuje sie wszystko co może sie popsuć -wycieraczki -nawiew -kratki wentylacji -siedzenia -rdza wszędzie jeszcze rok i by sie zapadł -zawieszenie -kopułka w silniku -cewka LUDZE CO BeDE PISAŁ TO PRAWDA TU SIE WSZYSTKO PSUJE TO SZMIRA NAD SZMIRAMI !!!!!
~maciejc
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Raczej bez zarzutu - chociaż ten model ma już ponad 15 lat (produkowany 1983-1990 model przed liftingiem, 1990-1994 model po liftingu i z nowszymi silnikami), to jak na ten wiek nie sypał sie wcale. A może po prostu tak dbałem o to auto ?
Dziennik kosztów dla Opel Corsa A
9,7
~barusss@interia.pl
Hatchback 1.0 S 45KM 33kW
USTERKI; podswietlenie zegarow pokretel; zarowki czesto sie przepalaly,schowek ktorego nie mozna bylo otworzyc jedynie na sile az dzwigienka sie oderwala, przelacznik awaryjnych ktory wyskakiwal a na to stosuje sie patent z papierkiem:)