Lista ocen Opel Corsa A (78) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 80 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kierowca
Hatchback 1.5 D 50KM 37kW
teraz powiem cos waznego o spalaniu i tesrach bo miasto miastu nierowne co innego w miejscowasciac do 50 tysiecy co innego do 500 tysiecy a co innego warszawa ja mieszkam w piejscowosci wiekszej jak 500 tysiecy a mniejszej jak milion wyniki beda sie roznic od pory dnia i dnia tygodnia co innego piatek godzina 14-15 a co innego senna noc w wylaczona sygnalizajca i co innego skorzystanie z obwodnicy test dokladny nieistnieje biorac pod uwage...
~Grzegorz
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Nie zaluje, ze wybralem ten samochod. Wczesniej mialem malucha i oprocz ubezpieczenia koszty eksploatacji sa porownywalne, a nawet mniejsze, bo nic sie w nim nie psuje. Wszystkie naprawy wykonywalem sam, wymiany olejow, paskow, klockow lozyska itp. Na francuskim paliwie Pb98 ma nieporownywalnego kopa, do paliwa polskiego. Spalal mi o 1l/100km mniej niz w polsce, mimo ze tankuje tylko w shellu. Na trasie po autostradach przy sredniej predkosci...
~welpadz@o2.pl
Hatchback 1.0 S 45KM 33kW
Zużycie paliwa jest niewielkie o ile jeździ się kulturalnie unikając gwałtownych przyśpieszeń i to tylko w mieście. Auto spala wtedy około 6l/100km.W trasie przy utrzymywaniu prędkości do 70-80km/h spalanie są utrzymuje na poziomie 6l, jednak powyżej tej prędkości albo startując dynamicznie na światłach Corsina potrafi zeżreć nawet 7litrów. Ubezpieczenie jest bardzo tani (adekwatnie do pojemności) części są również bardzo tanie chociaż czasem...
~rad24
Hatchback 1.6 GSi 100KM 74kW
Jak dla mnie pali zbyt wiele w stosunku do pojemności silnika (może to wina skrzyni biegów), inni konkurenci zadowalają sie mniejszym apetytem na paliwo. Dużo pali zimą na króitkich miejskich odcinkach ok 9 - 10 litrów. W trasie przy oszczędnej jeździe - 80 km/h spali ok 5, potrafi nawet mniej jeśli sie samemu jedzie bez bagażu i pasażerów.
~zumzum@o2.pl
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Spalanie? 8 litrow w trasie i 12,5 w miescie na 1.4 to zdecydowanie za duzo. Ale to raczej nie wina samego auto co ewentualnych usterek - za to ocena 1. Plus za koszt czesci. Mam porownanie. Ceny tanie jak barszcz. Za komplet 4 klockow 55zl (jeszcze byly za 35 ale do innego modelu). Swiece 9zl (lub tansze 7zl).
~Corsarz
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Nie korzystam wogóle z benzyny to jest plus - odpalam na gazie, benzyne mam tylko po to, żeby bak nie zgnił ;) Lubie szybko jeździć i przy dłuższych trasach (45 km) miejsko-wiejskich spalanie wynosi ok. 7-7,5 l gazu. Zależy od stacji. Przy wolniejszej jeździe (takiej przepisowej do 90 km/h) spalanie 6,5l
~Przemek
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
średnie spalanie 6l/100km, w zimie na krótkich odcinkach dochodzi do 8l/100km, części tanie, teraz juz większość fachowców zna sie na Oplach, w tym roku kupowałem zimówki i z politowaniem patrzyłem na kumpla, który kupował 16" po 500PLN/szt a ja używane 13" w dobrym stanie 200PLN/kpl
~Mihó
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Mało pali, oryginalne części też taniutkie, bardzo duża podaż części zamiennych, bez większych wydatków i awarii, fachowców pełno i naprawy niedrogie, o większość napraw/modyfikacji można pokusić się samemu, co z pewnością ułatwia bardzo dobre know-how na naszych forach internetowych
~gdereck@poczta.onet.pl
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
W trasie bierze poniżej 6l/100km. W mieście przy jeździe na ciepłym silniku ok 7. Jazda na krótkich odcinkach zimą (czyli w dużej części na zimnym silniku) jest mordercza dla kieszeni - potrafi łyknąć ponad dychę na setkę. Za to koszt części i napraw jeden z najniższych.
Dziennik kosztów dla Opel Corsa A
9,7
~Pawelec
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Poprostu ekstra. Bardzo tani samochód w utrzymaniu. Olej, filtry plus paliwo i to koniec kosztów. Naprawa w własnym zakresie i to dla osoby nie mającej pojęcia o mechanice. Bazując na porodnikach z YouTube bez problemu można sobie poradzić.