Lista ocen Opel Corsa A (83) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 75 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Przemek
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Mogłaby być lepsza. U mnie czasem haczy wsteczny, a jedynka nie chce wchodzić gdy samochód toczy się szybciej jak 5km/h (o zgrozo prawie tak jak w maluchu). Skok dźwigni mógłby być krótszy. Przy dużym mrozie i zimnym silniku wogóle ciężko wbić jakikolwiek bieg (ale to norma, po kilku chwilach pracy silnika wszystko wraca do normy). Ale nie wymagajmy, żeby skrzynia w takim pierdzikółku działała jak w BMW. Aha jeszcze jedno... Z tego co...
~Tomi_1985
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
[F10/4] cztero biegowa, długi skok lewarka, dośc precezyjna, czeste problemy z szybkim wrzuceniem wstecznego, oleju nigdy nie wymieniałem, sprzegła również nie, tylko linke sprzęgła bardzo dobra na miasto, długie przełożenia praktzcznie na dowolnym biegu można było całe miasto przejechac, w trasie brak 5-tki był ogromną wadą powyżej 110km/h autko stawało sie głośne niczym helikopter mi-2:)
~Grzegorz
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Bardzo ciezko wchodzily biegi zima przy duzych mrozach, jak byl zimny. Po wymianie oleju na orginalny Opla, bardzo sie polepszylo. Przy wolnych obrotach zaczyna byc slychac lozyska w szkrzyni. Przegub od drazka zmiany biegow sie wyrobil przy 130kkm i dwojka nie wchodzila. Caly czas mam przeciek przy wejsciu drazka zmioany biegow do skrzyni, wczesniej wymienialem uszczelke pod karterem.
~kierowca
Hatchback 1.5 D 50KM 37kW
to akurat opel robi swoje dobre i niezniszczlne skrzynki co sie wyrabia to czesc wodzikow na jabluszkach i takie pieszcienie prowadzace ale to normalka czesc zewnetrzna skrzyni, drobny wyciek z tybieraka ale proze dac wiare w kazdym aucie starszym jak 2-3 lata tam sie poci a tu akurat naprawa bardzo prosta i tania wez wyciagania skrzyni
~zumzum@o2.pl
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Biegi wchodza dobrze, nie wyskakuja. Za to ocena 4. Jednak za ta nieszczesna piatke odejmuje punkt bo wrzuca sie ja chyba jak w tarpanie albo czolgu. Raz juz weszla mi trojka zamiast piatki. I dodatkowo odejmuje punkt za przelozenie. Zeby miec 4000 obrotow przy 100km/h ? Na dluzszych trasach tak sie piluje.
~Pawelec
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
4 biegi w pełni wystarczają. Elastyczność bardzo dobra na 4 biegu można jechać od 60 do 160 km/h. Do jazdy po mieście wystarczy lawirowac między 3 i 4 biegiem. Jest to skrzynia, która nie lubi szybkich zmian biegów. Pomimo odpowiedniego poziomu oleju w skrzyni czasami nie za pierwszym razem wchodzi wsteczny.
~PNOmi
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Sa to 4 biegi ale przy tej mocy w sumie ok choc przyznam ze brak czegos pomiedzy 1 a 2 lub 5. Co do samej skrzyni to po takim przebiegu chodzi jak zloto. Skrzynie Opla maja czasami mankament wyregulowania sie 2 biegu - mechanik jeszcze raz od dolu podlacza rekaw i jak nowe. Skrzynia chodzi super
~rad24
Hatchback 1.6 GSi 100KM 74kW
Nie wiem jakim cudem lecz moja Corsa ma skrzynie manualną 4 biegową. W zime do momentu rozgrzania ciężko wchodzą biegi i czasami jak to w oplach problem z wrzuceniem wstecznego - chaczy. Jeździlem nie jedna corsą z 5 skrzynia i wydaje mi sie ze 4 biegowa ma ciut lepsze osiągi a i apetyt na paliwo też.
~welpadz@o2.pl
Hatchback 1.0 S 45KM 33kW
Skrzynia biegów (4 biegi) jest wystarczająca do silnika o pojemności 1.0 jednak podkreśla to tylko miejski charakter auta. Do płynnego wyprzedzania pojazdów w obszarze zabudowanym w zupełności wystarczy (o ile samochód nie jest zbyt mocno obciążony=więcej niż 2 dorosłe osoby)
~Mihó
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Przyzwyczajony jestem do Opla, nie narzekam. Skrzynia czwórka, o przełożeniu głównym 3.94 WR, bardzo ładnie zgrywa się z C12NZ. Do miasta idealna, na trasę w miarę, ale brakuje piątki. Moja już niestety trochę wyje i sprzęgło się kończy, ale ogólnie nie jest zła