Lista ocen Opel Corsa A (70) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 88 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rad24
Hatchback 1.6 GSi 100KM 74kW
Jak na tą klasę samochodu bardzo dobrze trzyma się drogi i pewnie się prowadzi. Zawieszenie dość dobrze znosi stan naszych dróg - od ok 80.000 km zaczeły być słyszalne drobne trzeszczenia w przedniej części zawieszenia - pomogła wymiana gumowych części zawieszenia.
~welpadz@o2.pl
Hatchback 1.0 S 45KM 33kW
Na układ jezdny nie można narzekać, jak na auto miejskie prowadzi się dość pewnie jednak przy ostrzejszych zakrętach czuć słabszą przyczepność. Wspomaganie nie jest absolutnie potrzebne a wszystkie manewry można wykonywać płynnie praktycznie stojąc w miejscu.
~mario
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Mam wysokie zawieszenie guma 165/70/13 rzuca przod jak szmate na zakretach albo w koleinach powyzej stowki. Ale daje 4 bo trzyma sie drogi pomimo ze opony od nowosci nie zmieniane a juz nie raz widzialem smierc przed oczami w zakrecie 140km/h albo jak mokro.
~Friman
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Jak na nasze Polskie drogi to i tak nieźle. Trochę dziwnie zachowuje się przy mocniejszych zakrętach, jakby kierownica nie była dobrze przymocowana do reszty układu ;) Ogólnie cały układ jest dosyć wytrzymały.
~Przemek
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Bo ja wiem... Większość narzeka, że zawieszenie jest zbyt miekkie, a ja powiedziałbym, że przy przepisowych prędkościach nie stwarza problemów, a biorąc pod uwagę dziury na drogach to może nawet lepiej że jest jakie jest.
~Miglanc
Hatchback 1.3 60KM 44kW
Bardzo dobrze trzyma się drogi w sytuacji gdy podróżuje się po równej nawierzchni.Kłopoty zaczynają sie na drogach z koleinami.Auto zaczyna być niestabilne.Oczywiście mowa o prędkościach rzędu 100 km/h i więcej
~kierowca
Hatchback 1.5 D 50KM 37kW
powiem tak auto prowadzi sie neutralnie i niby nijako ale jak to opel wytrzymalosc elementow znow mowi ze to dobry pojazd wsystko proste i bez fajerwerkow:) to przeciez auto raczej miejskie bo segment A
~Tomi_1985
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
prymitywny niezawodny, dobrze się trzymał drogi zaruwno przy szybkiej jeździe jak w kręty ulicach górskich, byłem nim w Karpatach Rumuńskich oraz Alpach Austryjackich i Sywajcarskich więc uważam go za dobry.
~Grzegorz
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Zawieszenie nie do zdarcia. Od nowosci nic nie bylo robione, oprucz gum na drazku stabilizatora. Zadnych luzow, amortyzatory nadal ok. Moze to przez to, ze nie byl duzo jezdzony po polskich drogach.

Usterki Opel Corsa A

Opel Corsa A – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Corsarz
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Miekie zawieszenie, bardzo pływa na koleinach. Na poczatku miałem wrażenie że za chwile wyląduje w rowie. Z czasem okazuje się ze nie jest tak źle. Grunt to mieć dobre opony.