Ocena kierowcy - Opel Corsa B Hatchback

damian1424, 12 lat temu
Silnik 1.2 i 45KM 33kW
Rok produkcji 1995
Opel Corsa B Hatchback 1.2 i 45KM 33kW 1993-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Mały silnik okazał się bardzo dynamiczny, ekonomiczny oraz cichy.
Układ elektryczny : Uszkodzona sonda lambda
Silnik : Zabrudzony filtr recyrkulacji spalin (EGR)
Wg. mnie auto jest bardzo dobre. W obecnych czasach może nie grzeszy wyglądem, jednak na pewno nie pozostaje w tyle.
Silnik ma przejechane ledwo 100 000 km, więc póki co sprawuje się bardzo dobrze. Praca jest równa i bardzo cicha. Jak na 45 KM zaskakuje swoim \"zrywem\".
Biegi wchodzą lekko i bez najmniejszych problemów. Nie zauważyłem, żeby cokolwiek złego się z nimi działo.
Auto prowadzi się bardzo dobrze. Nic nie puka, nic nie stuka. Skręt całkiem przyzwoity. Całkiem nieźle tłumi nierówności na drodze.
Nie ma tutaj za wiele do pisania. Autko jest małe, a szyby bardzo dobrze rozłożone.
Samochód przemyślany. Dobre ułożenie wszystkich rzeczy. Jedyne co mocno mnie \"razi\", to akumulator - żeby go wyjąć, trzeba wykręcić plastikowy element pod szybą. Pod maską po prawej stronie przy tym silniku znajduje się tak dużo miejsca, iż zastanawiam się, dlaczego akumulator nie znajduje się tam.
Grzanie cudowne. Powietrze z nawiewów dokładnie \"krąży\" po całym samochodzie.
Kierowca i pasażer z przodu mają dużo miejsca. Na tylnej kanapie bez problemu mieszczą się dwie osoby, ale jazda z kompletem (pięć osób) może być trochę uciążliwa dla pasażerów z tyłu.
W samochodzie jest dosyć cicho, jednak uważam, że można było nad tym trochę bardziej popracować.
Zużycie paliwa niewielkie. Koszty napraw niewielkie. Części tanie. Samochód jak najbardziej jest ekonomiczny.
Uważam, że cena samochodu przy tej jakości jest bardzo niska.
Nie ma na co za bardzo narzekać, ale kilka drobiazgów może ulec uszkodzeniu. Wg. mnie najbardziej typowym uszkodzeniem jest przełącznik od świateł mijania.
Poważne usterki przy normalniej jeździe w samochodzie występują bardzo rzadko. Typowe usterki w tych modelach to: uszkodzona sonda-lambda, zabrudzony filtr recyrkulacji spalin. Niektórzy mają też problemy z przepływomierzem, jednak u mnie prócz tych 2 nic innego się nie stało.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 45KM 33kW [l/100km]

6,7