Ocena kierowcy - Opel Corsa B Hatchback

Silnik 1.2 i 45KM 33kW
Rok produkcji 1993
Opel Corsa B Hatchback 1.2 i 45KM 33kW 1993-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : spalanie
fajny nie drogi samochód do miasta, tani w ekploatacji
nie jest to najnowsza konstrukcja ale radzi sobie całkiem całkiem, w miare równa praca, bardzo mała elastyczność tego motoru, przez co samochód nadaje się tylko na miasto no ewentualnie na krótkie wypady za miasto
jakoś nigdy skrzynie nie odpowiadały mi w oplach, nie jest zła ale nie zawsze wpada ten bieg co trzeba
zawieszenie jest że tak powiem "akurat"ani za twarde ani za miękkie
dobra widoczność trochę za szerokie kolumny przedniej szyby ale poza tym wszystko w porządku,
samochód ten nie jest stworzony dla rodziny, jest to samochód dla 2 osób które dużo jezdza po miescie, zaskoczyły mnie spore fotele przednie przez co nogi się nie męczą, mam wersje z pełną regulacją foteli także spokojnie można dopasować do każdego użytkownika, (szkoda tylko że ręcznie, trzeba się trochę nakręcić tymi korbami :))
wentylacja to chyba najbardziej skopana sprawa w tym samochodzie, wszystko i wszędzie zachodzi parą, mimo że włączona jest na maxa na przednia szyby, nic nie daje, bardzo głośna, jednym słowem masakra
jak już mówiłem wcześniej: samochód dla 2 osób, jeśli te warunki sąspełnione jest rewelacja
jak na samochód tej klasy i tego rocznika, jestem naprawde pod wrażeniem, przy 100 km/h praktycznie silnik wogole nie słyszalny, podoba mi się to
to jest konik tego modelu, brak przyśpieszenia, brak dużej mocy, rekompensuje bardzo małe spalanie, rewelacja
rewelacja, nic dodać nic ująć
pasek rozrządu + koło zapinacza + pompa wodna = 120 złoty komplet klocków hamulcowych = 30 zł. olej do skrzyni biegów + nowa uszczelka = 60 złoty to tego wiadomo nowy olej silnikowy oraz nowy płyn chłodzący ale to są rzeczy które moim zdaniem przy kupnie nowego auta trzeba wymienić nigdy nie wiadomo kiedy poprzedni właścieciel to robił
mam ten samochód dopiero półroku i jedyna rzecz jaką w nim wymieniłem to pompa paliwa, poza tym wiadomo standartowe rzeczy które trzeba wymieniać (patrz wyżej) a zepsuła się dlatego ponieważ chciałem zaoszczędzići pojechałem do "tańszej stacji benzynowej" teraz ciesze się że była to tylko pompa paliwa

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 45KM 33kW [l/100km]

6,1