Lista ocen Opel Corsa C 1.0 Twinport ECOTEC 60KM 44kW 2003-2006 (7) - Silnik

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~RentoniX
Hatchback 1.0 Twinport ECOTEC 60KM 44kW
Nie jest to samochód rajdowy, jednak do poruszania się na trasie praca-szkoła-dom całkowicie się nadaje. Na 3 i 4 jest OK, na 5 też, chociaż wtedy wyprzedzanie jest praktycznie niemożliwe (albo pewne, że pasażerowie zaczną odmawiać modlitwę "U drzwi twoich stoję Panie"). Konieczna redukcja, jednak jestem pozytywnie zaskoczony co to autko potrafi powyżej 3.5k obrotów (oczywiście okupione jest to wyższym spalaniem).
~Panek
Hatchback 1.0 Twinport ECOTEC 60KM 44kW
Silnik który ja posiadam może nie jest aż tak oszczędny jak się może wydawać, ale jak na 1.0 ma niezłego kopa i na prawdę potrafi jechać. Mój rekord to 190km/h na autostradzie w Niemczech, może wam się to wydawać nie możliwe no ale jednak. Z awarii silnika to miałem tylko jedną: czujnik ciśnienia oleju (jest to częsta wada tych samochodów), ale o tyle dobrze że jest on w łatwo dostępnym miejscu i jest tani (ok 20zł).
~person15
Hatchback 1.0 Twinport ECOTEC 60KM 44kW
Nietrwały rozrząd a w szczególności napinacz, przez co po rozgrzaniu silnik głośno pracuje. Brak mocy, jednak do miasta wystarczy. Nie bierze mi tyle oleju jak to inni opisują (Rocznie 12000kkm - od wymiany do wymiany - dolewam może raz).
~Bond James Bon
Hatchback 1.0 Twinport ECOTEC 60KM 44kW
Silnik ogolnie ok, jedyne co pada to czujnik cisnienia oleju. Niestety auto staje wtedy na drodze i trzeba dzwonic po assistance. Zdarzylo mi sie to 2 razy.
~lemon
Hatchback 1.0 Twinport ECOTEC 60KM 44kW
Niskie spalanie, bardzo dobrze współgra z gazem, bez żadnych problemów.
~Mateo
Hatchback 1.0 Twinport ECOTEC 60KM 44kW
Dziwnie się zachowuje ale jeździ, niska kultura pracy
~Sph
Hatchback 1.0 Twinport ECOTEC 60KM 44kW
Nie zbiera się, aż strach wyprzedzać.