Ocena kierowcy - Opel Corsa C

Darek, 18 lat temu
Silnik 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Rok produkcji 2001
Opel Corsa C 1.2 ECOTEC 75KM 55kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Generalnie jestem z niego zadowolony - nigdy mnie nie zawiódł choć niektóre niedoróbki są denerwujące (ale jakie auto dziś ich nie ma). Poza tym mechanizmem zmiany biegów, nie ma żadnych wad konstrukcyjnych. Zadziwił mnie akumulator - 5-cio letni przy -30 zapalał bez problemu :-) Myślę że jest to jedno z lepszych aut w tym segmencie.
Jak na tę pojemność bardzo mocny i elastyczny. Nie bierze oleju w ogóle.
Mechanizm lewarka w wersji "plastikowej" to pomyłka (problemy z "wejściem" jedynki -wytrzymuje góra 1,5 roku). Po wymianie na wersję "metalową" bez problemów.
Bardzo stabilne prowadzenie. Żadnych stuków
Słupki tylne za szerokie.
Wszystko na miejscu
Dość szybko się nagrzewa. Szyby mają tendencję do zaparowywania ale klima radzi sobie z tym bardzo szybko.
Bagażnik mógłby być troszkę większy
Do ok 110 km/h jest w miarę cicho, wyżej duże szumy toczenia i opływającego powietrza
Auto pali niewiele. Przeglądy w autoryzowanych stacjach b. drogie.
Gdy go kupowałem w 2001 kosztował w wersji Elegance (Klima, ABS, elektryka itd) 48 tys. i była to w/g mnie bardzo dobra cena. Dziś za to samo wyposażenie trzeba dać 56 tys. dlatego tylko 4
W ciągu 5 lat wymieniono: 1. Zestaw wskaźników (Gwarancja) 2. Odkręciła się śruba mocująca wentylator chłodnicy (Gwarancja) 3. Wymiana mechanizmu zmiany biegów (24kkm) 4. Wymiana łożyska tył (37kkm) 5. Zatarty mechanizm wycieraczek (44 kkm) 6. Wymiana sprężyny gazowej klapy bagażnika (51kkm)
Samochód nigdy nie "odmówił współpracy" ani nie wymagał kosztownych napraw.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 ECOTEC 75KM 55kW [l/100km]

6,6