Opel Corsa C 1.2 ECOTEC 75KM 2000-2004 - Oceń swoje auto

Oceny Opel Corsa C 1.2 ECOTEC 75KM 2000-2004

4% gorzej niż w segmencie Auta małe (4,20)

dodano 13.03.2013 13:50:34 przez

Niezawodny 1.2 75KM. Instalacja LPG BRC sekfencyjna. Wystarczająco mocny i superoszczędny. Pomimo przebiegu 225tys km ,poza wymianą jednego wtyskiwacza benzyny (115zł) absolutnie nic się nie zepsuło na dystansie 60tys km. Tylko regularna wymiana płynów i filtrów jak i przegląd instalacji LPG. Łańcuch rozrządu bez wymiany. Tak bezawaryjnego silnika nigdy nie miałem w żadnym aucie. Tak ekonomicznego samochodu jeszcze nigdy nie miałem i mieć pewnie nie będę!!!!!!!!!!!!! Spalanie 7L LPG!!!!!!!!!!!! Maksymalnie pali 8l LPG na krótkich dystansach z zimie w mieście. Minimalnie 6L na trasie z prędkościa 110km/h. Doskonała instalacja sekfencyjna BRC. 60 tys na gazie bez żadnych problemów! Tylko pkresowe wymiany filtra i regulacja. Ogólnie auto najekonomiczniejsze jakie mozna tylko sobie wyobrazić :) POLECAM KAŻDEMU!!! Warto wydać te ok 12 tys zł na autko z silnikiem z12xe - bo ten mniejszy to totalna porażka. + DO tego instalacja LPG koniecznie BRC i mamy super oszczędny wóż!!! TYlko trzeba uważać na oferty handlarzy i po nauce jazdy. Corsa C 1.2 LPG BRC z klimą to naprawdę świetny wybór!!!

dodano 07.12.2005 08:13:43 przez

całkiem udane autko, szybkie i zwrotne, umiarkowany apetyt na paliwo i relatywnie niskie koszty ekspoloatacji, z uwaględnieniem wymian oleju, filtrów, klocków, świec itd. w wersji trójdzrzwiowej zauważalny brak miejsca dla pasażerów z tyłu. w mieście na zatłoczonych skrzyżowaniach i parkingach spisuje się znakomicie, można się nim wszędzie wcisnąć, manewry ułatwia dobrze dobrane serwo kierownicy i promień skrętu. na trasie przy spokojnej jeździe można zrobić około 700 km, na prostym odcinku auto daje się bujać (na benzynie) do 190 km/h (strach w oczach :P). z gazem są nieco problemy: świeci się checkpoint od układu wydechowego i komputer (benzynowy) odcina zapłon po przekroczeniu, w zależności od gazu 4800 - 5500 obrotów. prawdopodobnie ma to związek z przekroczoną normą emisji spalin, ale w sumie montowałem gaz zeby jeżdzić ekonomicznie a nie "sportowo", jak mi się nudzi to przełączam na benzynę i rura :) siwy dym

dodano 15.09.2002 11:33:30 przez

Wiel osob moze odnies wrazenie ze naslal mnie tu ktos z konkurencyjnej marki ale wydaje mi sie ze piszac o wadach moja ocena jest cenniejsza dla ewentualnych nowonabywcow. Zreszta wszystko inne czego nie opisalem jest OK. Swiadczy o tym fakt ze mam ja 1,5 roku i nie wiem jeszcze gdzie sie otwiera maske silnika :) Moze sie tu naraze co poniektorym ale drugi raz bym jej nie kupil bo uswiadomilem sobie ze potrzebuje mocniejszego wozu. Jednakze dla tych, ktorym auto sluzy do przemieszcania sie to corsaC bedzie spelniac wiernie te funkcje. Natomiast Ci ktorzy lubia uczucie wgniatania do fotela i zarazem podoba im sie corsaC bede musieli odlozyc ok 56 tys na model GSI. Na drodze jeszcze takiej nie widzialem ale moze ktos po przeczytaniu tego .... kto wie :))

dodano 15.11.2006 09:35:22 przez

Opel Corsa C. Pali jak Polonez,zamyka się jak stary Wartburg /znacie ten blaszany dźwięk przy zamykaniu drzwi/ fotele? posiedźcie kilka godź.zobaczycie a regulacja pionowa fotela kierowcy?-komiczna.Po włożeniu palca pomiędzy drzwi a uszczelkę-widać niebo a otwierając je woda lub śnieg spływa na siedziska.Kilka napraw przekładni kierowniczej,raz jej wymiana,wymiana pompy paliwa,paląca się ciągle lampka serwisowa.Co na to przedstawiciel Opla?nawet nie odpisali.Żadnego opla.Auto jest eksploatowane w szkoleniu kierowców ale to nie powinno mieć znaczenia przy tak niskim przebiegu.Jeżdżąc PuntoII przez 4lata wymieniłem /pomijając materiały ekspoloatacyjne/ obudowę alternatora a jak zimą palił 7litrów to bardzo byłem niezadowolony.

dodano 04.09.2002 15:10:32 przez

Generalnie - dobrze, a w szczegółach- szybkie i zwinne auto , które lubi wysokie obroty , na autostradzie trochę głośne (pow. 110 km.) - jechałem 165 km/godz. -mając jeszcze luz pod pedałem.(niewyciszona pokrywa silnika w wersji elegance !!?). Klima to jest to!. ABS szczególnie w zimie - ok. Zawieszenie zasługuje na najwyższą ocenę w połączeniu z dobrym ogumieniem letnie Conti fabr. i zimowe Good Year UG-6- naprawdę ok . Mimo wszystko wydaje mi się, że zużycie paliwa mogło by być niższe - trudno zejść poniżej 6l. przy normalnej jeżdzie.

dodano 09.03.2012 13:24:57 przez

Karoseria ocynkowana z dwóch stron. O korozji nie może być mowy, chyba że macie bitą sztukę i nieudolnie zrobioną. Silnik dobry dla studenta, kobiety na zakupy, dziadków na działkę. Nie oferuje wrażeń z jazdy. Jest solidny i tani w eksploatacji. Komfort jazdy: zdecydowanie nie na długie trasy, brak podłokietnika i fotele o dostatecznym komforcie wybijają podróż z głowy. Niezawodność na przyzwoitym poziome myślę że w czołówce segmentu, a dodatkowo ceny napraw do przyjęcia. Jednym słowem godny polecenia.

dodano 30.10.2011 17:36:11 przez

Po półrocznym użytkowaniu, będąc w pełni świadomym, że jest 10-letnim przedstawicielem segmentu B, oceniam go bardzo dobrze. Dzięki miękkiemu zawieszeniu, dobremu wspomaganiu i sporej ilości miejsca daje dużo komfortu. Wyjątkowo niskie spalanie, nawet przy agresywnej jeździe (do 7l/100km) i trwałość elementów, szczęśliwie nie zmusza do liczenia każdego grosza. Gdyby tylko dodać kilka koni do zaprzęgu i mrożone powietrze z klimatyzacji - samochód na lata. A taka wersja też jest..

dodano 18.01.2009 22:30:59 przez

Szkoda mi się będzie z nim rozstać przy wymianie na nowszy. Świetnie się jeździ, brak problemów z elektryką. Wymiana żarówki to tylko 30 sekund! Trzeba wiedzieć coś o swoim aucie - np. Easytronic to automatyczne przelączanie, ale przekładnia manualna: przeciętny polski mechanik słyszy automat, to reaguje jak kot na wodę;) Trzeba wytłumaczyć "specjalistom", że to przekładnia manualna, a elektryka wybiera biegi, to później jest taki dumny, że zrobił coś przy automacie ;)

dodano 08.01.2012 11:24:13 przez

Samochodem jeżdżę 4 rok. Silnik 1,2, przy 100tys założony gaz (obecnie 135tys). 75KM na tak małe autko wystarcza w zupełności. Auto oczywiście przeznaczone na jazdę miejską, na dłuższe wyjazdy za małe. Nie miałem z nim żadnym problemów (użytkuje go od 80 tys km). Silnik b. dobrze spisuje się na gazie, nie czuć różnicy w jeździe gaz, benzyna. Na chwilę obecną, tylko standardowe wymiany filtrów i oleju, hamulce itp. Naprawdę polecam Corsę z tym silnikiem.

dodano 27.08.2001 13:01:29 przez

Generalnie auto jest o klasę lepsze od poprzedniego modelu, poprawiono b. wiele elementów (zawieszenie, przestrzeń na nogi z przodu, wyciszenie itd), dodano wiele udogodnień i drobiazgów (regulacja pracy przerywanej wycieraczek, dodatkowe schowki, lampki do czytania itp). Bardzo udane jest także fabryczne radio (CAR 2005) ze sterowaniem w kierownicy... Całość psują niestety drobne acz denerwujące usterki ale to dość powszechne w nowych modelach...:-(

Demonstracyjny Hyundai i20 Classic Plus z LPG!!!

Demonstracyjny Hyundai i20 Classic Plus z LPG!!!

Rocznik: 2013. Przebieg: 2 500 km. Silnik: 1.2 85KM, benzynowy.

Demonstracyjny Nissan Micra TEKNA I - KEY

Demonstracyjny Nissan Micra TEKNA I - KEY

Rocznik: 2013. Przebieg: 0 km. Silnik: 1.2 80KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Opel Corsa, oglądali także

Dowiedz się więcej o Opel Corsa

Przeczytaj o Opel Corsa

Jeszcze bez zmarszczek - Corsa D
Jeszcze bez zmarszczek - Corsa D Koniec studiów, kilka lat pracy, oszczędnościowy rachunek w banku, trochę odsetek... Na koniec jeszcze drobny gest od rodziców i w końcu jest - nareszcie udało się uzbierać nieduże, ale konkretne pieniądze na samochód. Pojawia się tylko drobny problem. Lepiej wyrzucić wszystko na nowe i słabo wyposażone auto z salonu, czy może na starsze, używane, ale z pełną opcją? A gdyby tak połączyć zalety obu rozwiązań?

Opel Corsa C 1.2 ECOTEC 75KM 2000-2004 250