Ocena kierowcy - Opel Corsa D Hatchback 5d Facelifting

Marlon Brando, 13 lat temu
Silnik 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
Rok produkcji 2010
Opel Corsa D Hatchback 5d Facelifting 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
To zgrabne autko. Bardzo dobrze zgrane komponenty. Wersja cosmo to pakiet naprawdę niebanalnego wyposażenia wnętrza (pół skora, konsola środkowa w czerni - naprawdę robi wrażenie).
1.4/100KM to moim zdaniem dobra jednostka napędowa (1.7 CDTI - jest najlepsza, ale ta cena...). Samochód nie traci mocy po włączeniu układu klimatyzacji (w poprzedniku, którym jeździłem, to była zasada działania), reaguje na pedał gazu energicznie, lubi wysokie obroty. Co zauważyłem, lubi dobrą benzynę (V-power z Schella)- chodzi jak po Red Bull-u...
Zgrana przekładnia i precyzyjna. Może wsteczny bieg czasem nie wskakuje, ale zasada działania jest prosta - nacisnąć jeszcze raz sprzęgło i hula. Normalne działanie manualnej skrzyni biegów.
Jak na małe auto, bardzo dobrze radzi sobie na drogowych nierównościach. Może ma na to wpływ poprawa kilku elementów zawieszenia przez producenta w 2010r. W porównaniu z poprzednikiem jest ogromna różnica. Rozstaw osi jest przyzwoity, co pozwala trzymać się drogi.
Pisanie przez innych kierowców, że mu słupki zawadzają to nonsens. Mnie nic nie zawadza. Przednia szyba jak boisko, boczne szyby kierowcy i pasażera bez zarzutu. Z tyłu mała szyba, ale czujniki cofania to nic drogiego, a raz spróbujesz to w każdym nowym aucie będziesz tego wymagał.
Do jazdy miejskiej nadaje się idealnie, niemniej jednak na trasie spisuje się bardzo dobrze. Podróż na odległość 600 km była przyjemnością. Przełączniki kierunkowskazów i wycieraczek to nowość, ale bardzo mi odpowiada. Dobry pomysł i rozwiązanie. Włączanie świateł przeciwmgielnych jest trochę utrudnione. Samochód ma bardzo ładne podświetlenie wnętrza, które nocą jest niesamowite.
Mam samochód z elektroniczną klimatyzacją i nigdy nie kupię samochodu z inną. Jest to świetne rozwiązanie. Jest ustawienie na tryb "A", który równomiernie rozprowadza nadmuch do wnętrza zmieniając go automatycznie. Warto zastanowić się nad pakietem cosmo.
Przy wsiadaniu na tylne siedzenia można odczuć dyskomfort, ale tylko w przypadku wysokich osób. Z przodu miejsca jest, aż nadto. Bagażnik jest głęboki, jeżeli wybierze się zestaw naprawczy do kół, to w miejscu koła zapasowego można schować wiele drobiazgów.
Niewielkie rozmiary samochodu, a bardzo dobrze tłumi odgłosy z zewnątrz. Materiały użyte do wykończenia są naprawdę dobre (wersja cosmo). Wnętrze jest świetnie skomponowane.
Tak jak podane w raportach na tej stronie. Przeglądy są płatne za tzw. pakiet. Pierwszy przegląd dopiero po 30 tysiącach km.
Kupując nowe auto zrobiłem konfigurację na stronie internetowej opla z elementami, na których mi zależało. Wysłałem do sprzedawców w promieniu 50 km. Spływały oferty jak w aukcji. Auto kupiłem 40 km od miejsca zamieszkania, z koszykiem prezentów. Kupiłem cosmo z pakietami za 48tyś.
Nie zauważyłem, wszystko funkcjonuje bez zarzutu. Hamulce szumią przy hamowaniu, ale zauważyłem na forach, że to norma.
Na razie nie mam zdania. Wszystko działa bez uwag.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW [l/100km]

7,1