Lista ocen Opel Corsa D Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW 2006-2010 (46) - Ergonomia

Na liście zabraknie 51 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~arci 1980
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Tu sie Opel nie popisal.Poziomować światla mozna tylko przy właczonym zapłonie i to przez kilka sekund,bo potem ta opcja znika.Strasznie zle umieszczone guziki świateł przeciwmgielnych-trzeba oderwac głowe od poszukac guzikow,które są małe i schowane.Kolejny mankament to praca wycieraczek,mamy tylko 3 opcje-przerywana -bez regulacji,normalna i szybka.Drzwi zbyt krótkie,objawaia sie to kopaniem w drzwi przy wysiadaniu-po pewnym czasie można...
~artur
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
doszlismy do piety achillesowej corsy.Nie ukrywam,ze jestem rozczarowany ergonomia corsy.Dzwignia otwierania maski znajduje sie po stronie pasazera(wersja angielska corsy),przy wysiadaniu z samochodu zdaza mi sie czesto kopac w glosnik w drzwiach.Wlacznik swiatej przeciwmgielnych jest bardzo maly i umieszczony pod pokretlem swiatel ,jest praktycznie nie mozliwe wlaczenie swiatel przeciwmgielnych bez oderwania oczu od jazdy.Brak wskaznika...
~Kaszniaczek
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Mało przycisków, wszystkie w miarę pod ręką, ale przełącznik od klimatyzacji mógłby być bardziej dostępny. Nie posiadam wielofunkcyjnej kierownicy, więc za każdym razem obsługa radia i nawiewu łączy się z oderwaniem wzroku od toru jazdy. Trzeba było wielu tysięcy km żeby przyzwyczaić się do przełącznika kierunkowskazów w wersji joystick. Brak dzielonej tylniej kanapy to porażka, nie wymagająca komentarza, ale plus za Isofix. Brakuje mi też...
~Lelu
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
FATALNE OPLOWSKIE NOWE dźwigienki kierunkowskazów i wycieraczek. Nie ma intuicyjnej pewności, czy "kierunki" lub wycierałki są włączone. Za daleko jest włącznik świateł głównych, tablica świeci się cały czas, więc nie trudno jest się złapać na jeździe bez świateł. Za daleko też trzeba sięgać po pas bezpieczeństwa. Reszta ok, oprócz sterowania radiem z kierownicy; czasami można niechcący przełączyć np stację przy obracaniu kierownicy.
~Ejnoej!
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Ludzke narzekają że przyciski są za małe i dziwnie ustawione, ale jak dla mnie wszystko jest na swoim miejscu. Kierunkowskazy impulsowe to w ogóle super wynalazek i ciężko pozniej jezdzic autem z takimi tradycyjnymi dzwigniami. Duzy plus ze podgrzewanie foteli wlacza sie z konsoli srodkowej a nie gdzies między fotelami.
~Marek
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Wnętrze bardzo ładnie rozplanowane. Tutaj Corsa wyraźnie wyróżnia się wśród konkurentów. Co rzuca się w oczy to ładne grube solidne plastiki i przede wszystkim bardzo wysoka jakość montażu tych elementów w kabinie. Jakość wykonania i projekt wnetrza to ogromny plus dla Corsy. Minus to niewygodne oparcia foteli przednich.
~Młody
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Wszystko pod ręką, po kilkudniowej jeździe od otrzymania auta mogłem korzystać ze wszystkich przełączników bez odrywania wzroku od jezdni. Nie zgodzę się z osobami, które narzekają na przełączniki pod kierownicą, które automatycznie wracają do swojego położenia - dla mnie to bardzo fajne rozwiązanie - oczywiście to rzecz gustu.
~Lux
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Jest super. Wszystko jest przejrzyste, nie ma za dużo bajerów, zbędnych ekranów itp. Przyciski czytelnie opisane, podświetlone są nawet przyciski na kierownicy oraz na drzwiach więc we wszystko łatwo trafić. Brakuje nieco miejsca na większą butelkę, ale to normalka w autach tego segmentu.
~Paweł
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Fotele są wygodne do miasta, ale w dłuższej trasie (6-8 godzin jazdy bez postoju) brakuje podparcia odcinka lędźwiowego. Przyciski i pokrętła są usytuowane w widocznych miejscach i po kilku tygodniach użytkowania sięga się do nich na oślep. Wygodne sterowanie radiem na kierownicy.

Usterki Opel Corsa D

Opel Corsa D – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~12ab@wp.pl
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Regulacja kierownicy w dwuch płaszczyznach, regulacja wysokości fotela, bardzo fajnie można sobie dopasować pozycje za kołem. Te takie "stykowe" przełączniki kierunkowskazów, trzba się do nich przyzwyczaić i z czasem to nawet wygodna sprawa. Pozatym ergonomia poprawna.
Opel Corsa D Hatchback