Lista ocen Opel Corsa D Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW 2006-2010 (59) - Widoczność

Na liście zabraknie 38 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~12ab@wp.pl
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Widoczność to pojęcie obce konstruktorowi tego auta. Lewy słupek "A" jest tak szeroki i tak ukształtowany, że leży idealnie na lini wzroku, gdy pokonuje się łuk w lewo. Na 95% zakrętów jakie brałem musiałem się wychylać do przodu, albo w bok bo poprostu nie widziałem gdzie jadę. Widoczność do tyłu jeszcze gorzej. Słupki "C" w połączeniu z małą szybą tylną powodują z jazdy do tyłu czystą loterję. Rozmawiałem z gośćiem który wynajmuje flotę tych...
~Młody
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Do przodu nie ma zastrzeżeń, za to do tyłu przeszkadzają szerokie słupki (mam wersję 3d.). Niestety Opel wysłuchał projektantów nadwozia, a nie specjalistów od bezpieczeństwa, największy koszmar to wyjechać z drogi (bądź przejechać przejazd kolejowy) jeśli trzeba sprawdzić czy z prawej-tylnej strony nic nie nadjeżdża - to jest po prostu niemożliwe - niestety zdarzyło mi się raz z tego powodu stworzyć zagrożenie na drodze. I nie pomogą na to...
~Ejnoej!
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Do przodu i na boki super - pomagaja dobrze zaprojektowane lusterka, dodatkowe szybki między przednimi drzwiami a słupkiem A. Gorzej do tyłu, słupki tylne są bardzo szerokie. W nocy reflektory dają radę, lepiej niż w niejednym większym aucie (octavia, s max). Ogrzewanie tylnej szyby i lusterek też działa w mig.
~Lux
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Dla mnie jest super, a mam 190cm wzrostu, dla żony również, a ma 160cm wzrostu. Obiektywnie jednak lusterka mogłyby być nieco większe, a słupki chudsze. Fajnym patentem jest małe okienko z przodu, które podczas skręcania pozwala dostrzec pieszych dobiegających do przejścia.
~Opel Maniac
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Jedyne zastrzeżenie można mieć do widoczności w z tyłu. Do tej z przodu można się szybko przywyczaić. Niestety trzeba bardziej uważać niż w Corsie B i C, ale to norma w dzisiejszych samochodach. Wysokie noty w zderzeniu z pieszym okupione są takim, a nie innym kształtem maski.
~opll
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Słupek A trochę gruby, ale do przyzwyczajenia :) Bardziej problematyczne jest dla mnie lusterko wsteczne (jak ustawie fotel na najwyższej pozycji to zastania mi pół szyby z przodu na widoczności oczu) - teraz jeżdżę na samym dole i jest ok :)
~nick
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
dośc ostro ścięty przód daje mały dreszczyk emocji przy manewrowaniu na parkingu ale rekompensuje to podnoszony fotel który może sprawic, że poczujemy się jak kierowca vana, a lusterka, jak to w oplu, duże jak solidny kebab i dużo w nich widac
~arci 1980
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Miałem okazje jechać jak pasazer 400 km na tylnym siedzeniu i naprawdę nie czułem dyskomfortu mimo ,ze niski nie jestem.Za kierownica tez jest dobrze...chodz cieżko działajacy pedał gazu juz po 200 km jazdy powoduje drętwienie nogi.
~nygus7
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Widoczność słaba w każdym kierunku. Maski nie widać kompletnie, przeszkadzają grube przednie słupki. W wersji 3 drzwiowej widok do tyłu też jest nieciekawy - boczne trójkątne tylne szyby skutecznie zasłaniają pole widzenia.
Dziennik kosztów dla Opel Corsa D Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
7,8
~Radek
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Przód bez zarzutu. Potężna jak na samochód tej klasy przednia szyba i spore boczne zapewniają doskonała widoczność. Tylenie słupki za szerokie, ale na upartego z pomocą lusterek można zaparkować nawet w ciasne miejsce.
Opel Corsa D Hatchback