Lista ocen Opel Frontera A (86) - Silnik

Na liście zabraknie 57 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mmkl1
Sport 2.0 i 115KM 85kW
Jak na auto z tego rocznika i z tym przebiegiem ma tylko jedną małą wadę: muszę wymienić uszczelkę pod deklem klawiatury :) A jednak to nie uszczelka tylko poprostu po tylulatach silnik był brudny. Po wymyciu wszystkiego jest czysto i sucho więc OK :D Co do osiągów to jest bardzo dobrze. Potrafi nieźle wystrzelić spod świateł hehehe wtedy ludki w innych samochodach mają dziwne miny tego typu :/ jak nie mogą mnie dogonić.
~PABLO
Sport 2.0 i 115KM 85kW
Jak na opla to chyba jeden z bardziej udanych silników, tani w naprawach w trasie dość oszczędny i cichy.Minusem są uszczelki które po czasie lubią się "pocić" zalecam wymianę korkowych na gumowe i po sprawie. Szybsza jazda zaczyna się powyżej 3 tyś obrotów (duża masa pojazdu 1,7 tony) ale podczas wyprzedzania lepiej zredukować i poczuć że autko naprawdę chce jechać.
~ajak1
Standard 2.3 TD 100KM 74kW
zdecydowanie silnik za słaby jak na tę masę, na trasie potrzeba duzo pokory i równie dużo miejsca do wyprzedzania (do czego zresztą jets mało okazjii), no ale coś za coś, to nie auto dla rajdowców. poza tym jak mówi mój mechanik, silnik jest nieudany i chyba coś w tym jest, ja jako laik moge tylko powiedzieć, ze kultura pracy tego silniczka na pewno nie jest z Wersalu
~pan CIARABACH
Standard 2.3 TD 100KM 74kW
silnik to powinni ze sprintera pakować tak jak w musso. 2.3 td za słaby w mieście i w szybszej trasie. do normalnej jazdy wystarczy,auto to czołg jak sie bujniesz do 130 to w zupełności wystarczy i tak czujesz się lepszy od patałachów w golfach:-) cena super,auto solidnie wykonane,nie kupuj zgniłych, nawet za pół darmo- nie opłaca się.
~igs123
Standard 2.2 i 16V 136KM 100kW
Nie jest to najmocniejszy silnik, ale wystarcza dla zupełnie komfortowej jazdy na trasie i w lekkim terenie. Auto z racji swojej masy przyspiesza wyjątkowo słabo, ale rozpędzone, potrafi ciągnąć bardzo dzielnie. Warto zaznaczyć że obciążenie praktycznie nie ma wpływu moc silnika Frotki. Ciągnie równie dzielnie. :)
~damian
Sport 2.0 i 115KM 85kW
uważam że autko jest pierwsza klasa pali jak na swoje rozmiary niewiele bo jak nazwać spalanie ok 12L gazu na 100 km . pozatym w terenie całkiem nieźle świetna zabawa i tyle, gdybym miał kupić raz jeszcze to bez zastanowienia. Polecam ale po wcześniejszym przeglądzie zawieszenia bo drogie zabawki są pod spodem.
~frota
Standard 2.5 TD 115KM 85kW
Silnik VM41B nie jest może specjalnie cichy, ale b. sprawnie można się tym autkiem przemieszczać. Z elastycznością też nie jest źle. Jedynie co, to wyciągnięcie rozrusznika w tym aucie to jest tragedia. Zimą jest problem z odpaleniem, ale bardziej chodzi o to, aby układ paliwowy był szczelny.
~fan
Standard 2.4 i 125KM 92kW
Cóż cud techniki to to nie jest: wyje od 3 tys., kultura pracy mocno przeciętna. Ale nic sie nie psuje, pali 11-13 zależnie od nogi. Wystarczający, aby sie sprawnie (w miarę) poruszać. Wiadomo, że ścigać się nie można takim czymś chociaż parę polonezów się pogoniło w życiu. Tyle, że głośny jak nie wiem co.
~Aaron
Sport 2.0 i 115KM 85kW
Silnik jest prosty w konstrukcji co obniża koszty serwisowania. Czasami brakuje mocy ale nie jest to samochód do ścigania. Osiągi dodatkowo hamuje wysoka masa auta. Łatwo o części zamienne bo motor występował winnych oplach.
Dziennik kosztów dla Opel Frontera A
12,8
15,9
~frontera4x4
Standard 2.4 i 125KM 92kW
Kultura ok. Zamontowałem MAGNETYZERY chociaż nie wierzyłem dokońca w ich działanie. No i sie zdziwiłem. Dużo większa elastyczność, silnik ciszej i płynniej chodzi. I przyspieszenie lepsze.