Lista ocen Opel Frontera A (68) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 75 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~PABLO
Sport 2.0 i 115KM 85kW
Skrzynia to już nie opel tylko isuzu i niestety nie obyło się bez wad fabrycznych takich jak wycie malejące im wyższy bieg-jest to wynik minimalnego zużycia łożysk igiełkowych (nadomiar trudno dostępnych), biegi wchodzą dość płynnie ale tym lepiej im olej jest cieplejszy. 1 i 2 dość krótkie co sprzyja w terenie a nieco utrudnia podczas startu z pod świateł ale coś za coś i gwarantuje że można się przyzwyczaić. Ogólnie nie jest tak źle ale...
~Aaron
Sport 2.0 i 115KM 85kW
Skrzynia ma długie skoki lewarka, ale pracuje stosunkowo lekko. Biegi wchodzą pewnie. brakuje 6 na autostradzie. Rewelacji nie ma w stosunku do aut osobowych (np. Volkswagan) ale jest lepiej niż w Land Roverze freelanderze. Kiedy włączymy reduktor auto nabiera mocy i nie boi się terenu. Skrzynia pochodzi z ISUZU i jest trwała.
~baniwks@wp.pl
Standard 2.4 i 125KM 92kW
Bardzo ciężko zmienia się napęd z 2 na 4 czyli na biegi terenowe - niecały rok dwa razy zmieniałem skrzynie biegów i dwa razy przegub elastyczny [gumowy]wału napędowego .ps 6 lat jeżdziłem Oplem Omegą 2,3D i żadnej awarii - a przy Fronterze ROZCZAROWANIE
~grzesio_m@poczta.onet.pl
Sport 2.0 i 115KM 85kW
Przy takim przebiegu nie powinna chyba jeszcze wyć a wyje. Ale biegi wchodzą pewnie. Dobrze dobrane przełożenia. Dzięki temu nie ma potrzeby częstej zmiany biegów.
~herring
Standard 2.2 i 16V 136KM 100kW
Nigdy nie miałem problemów z praełączaniem biegów. Podczas jazdy w terenie ,reduktor czyni cuda .redykuje biegi o połowę czyniąc z auta mały czołg
~nightman, www.opelfrontera.pl
Standard 2.8 TD 113KM 83kW
po włączeniu 5 i odpaleniu turbiny, płowa plaskaczy zostaje w tyle :) na nawierzchniach błotnistych, stromych śliskich podjazdach reduktor spełnia zadanie
~Robert Sieczko Frontera Off-Road mniumek@o2.pl
Sport 2.0 i 115KM 85kW
Pracuje bez zarzutu.Raz tylko podczas przeprawy zabłociło się sprzęgło, ale kolega przeciągnął frontere przez strumyk i wszystko wróciło do normy
~Patryk
Sport 2.0 i 115KM 85kW
Z racji lekkiego zużycia (prawie 20 letni samochód) nie jest doskonała ale i tak radzi sobie co najmniej bardzo dobrze.
~mmkl1
Sport 2.0 i 115KM 85kW
To nie limuzyna tylko terenówka więc działa tak jak powinna!! Jak dla mnie OK, a do tego dobrze zestopniowana.

Usterki Opel Frontera A

Opel Frontera A – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~witgor@wp.pl
Sport 2.0 i 115KM 85kW
Czasami zgrzyta na zimnym silniku podczas zmiany biegów, ale wydaje mi się, że muszę tylko wyregulować sprzęgło?