Lista ocen Opel Frontera A (76) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 67 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Aaron
Sport 2.0 i 115KM 85kW
Biorąc pod uwagę, że mamy sztywny most i konstrukcję ramową (ja mam z tyłu sprężyny) to komfort jazdy jest dobry. Może trochę twardo ale przynajmniej pewnie zachowuje się w zakrętach. Bardzo dobre hamulce (4 tarcze). Kupiłem auto na oponach 255/65R16. Trzeba bardzo uważać na koleinach. Kupiłem zimówki w rozmiarze 225/75R15 (takie miały być w standardzie). Różnica jest KOLOSALNA!!! Auto sprawia wrażenie dużo lżejszego lepiej przyspiesza i mniej...
~PABLO
Sport 2.0 i 115KM 85kW
Jeśli dbamy o stan oleju w mostach nie lekceważymy pękniętych elementów gumowych to będzie jeździć się dość przyjemnie. Dużo zależy od opon i kolein na drodze :) czasem lubi zabujać. W terenie wygodnie pod warunkiem że jest to błoto gorzej na brukach. Duży plus to wspomaganie i duże możliwości skrętu. Pamiętać też należy o stanie amortyzatorów jeśli są niezużyte zakręty pokonujemy pewnie bez obaw że lusterkiem porysujemy asfalt.
~Marcin
Standard 2.2 i 16V 136KM 100kW
Kompromis miedzy jazda w terenie i po asfalcie,po wymianie opon na 235/70R16 praktycznie przestal bujac sie w koleinach,na zakretach trzyma sie drogi,poprzedni wlasciciel jezdzil po asfalcie z zapietym napedem4X4(nie wolno!) wiec scielo wewnetrzne krawedzie przednich opon,w koleinach byl slalom...Komfort wg mnie wysoki,na polskie drogi idealny,szkoda ze nie ma miedzyosiowego mechanizmu roznicowego...
~Qiub
Standard 2.5 TD 115KM 85kW
rzuca dupa wiec trzeba ten samochod wyczuc... w zimie naped na 4 kola i nie ma chuja we wsi droga krynica <> nowy sacz 30 cm ubitego sniegu... podczas gdy inne pojazdy na lancuchach jada 10kmph ja nim jechalem na terenowych oponach 80... i tak ladnie minalem koreczek 5 km w ciagu zaledwie kilkunastu minut
~Kenzo
Standard 2.3 TD 100KM 74kW
Niestety nie jest to osobówka na oponkach 175. Mam 255 i koleinki niestety dają się odczuć. Oczywiście kwestia przyzwyczajenia do Polskich "dróg". Auto ogólnie twarde, ale w terenie, to jego super mocna strona bo tam idzie jak ciągnik, albo spychacz!
~mpalusz@gazeta.pl
Standard 2.4 i 125KM 92kW
Auto jest twarde i troche malo komfortowe (z tylu resory), w czasie szybkiej jazdy chodzi na boki ale to chyba kazde wysokie auto, brak abs-u zmniejsza bezpieczenstwo za to zawieszenie jest solidne i wytrzymale
~Kaskader_
Sport 2.8 TD 113KM 83kW
Wywrotne to to jest ze az szok. Luzy w kierownicy sa okropne auto sie powyżej 40 km/h nie trzyma sie drogi to jakaś porażka. Jak wpadnie w poślizg to już z niego calo nie wyjdzie nie ma szans.
~bravomusic@interia.pl
Standard 2.4 i 125KM 92kW
Rewelacja na Polskie drogi idealny. Nic nie robiłem w zawieszeniu (a mam ją prawie 2 lata). Wszystko pięknie działa. W zakrętach radzę nie szarżować - to jest terenówka!:)
~Krokodyl-G-nia
Sport 2.0 i 115KM 85kW
Moja jest wersja krotka,troche buja po przekroczeniu 120km/h,ale b.rzadko poruszam sie z ta predkoscia,chyba,ze na autobanie,ale tam sa drogi jak stoly i tego sie nie odczuwa
~fan
Standard 2.4 i 125KM 92kW
Twardy mi pasuje. Nie ma jak prawdziwy resor. Nowy model jest strasznie miękki, dlatego tęsknie za "resorakiem". Na drodze do takiego silnika wystarczający. Za to hamulce takie sobie.