Lista ocen Opel Frontera B (53) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 54 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mariusz Siedlce
Standard 2.2 16V 136KM 100kW
Skrzynia trochę haczy przy wkładaniu 1 i wstecznego biegu, ale może jest to efekt wyeksploatowania. Biegi są raczej krótko zestopniowane i przy 100km/h silnik ma około 3000 obr/min. Trzeba wspomnieć o skrzyni redukcyjnej. Reduktor można włączyć "małą dźwignią" na postoju po wcześniejszym włączeniu napędu 4x4. Wtedy nie można narzekać na brak siły napędowej, samochód z niebywałą łatwością wdrapuje się pod strome podjazdy. Większość suvów nie...
~Przemek
Standard 3.2 V6 205KM 151kW
W wszystkich swoich autach miałem automaty . Przeważnie 5 stopniowe , tutaj mamy 4 biegi do przodu . Początkowo myślałem że będzie dosyć toporny bo terenowy i stary typ skrzyni ale zaskoczył mnie od pierwszej jazdy Jak w samochodzie osobowym zmienia biegi pięknie i wcale nie czuć że ma tylko 4 do przodu przy 160km/h mamy 3tys obrotów przy 100km/h mamy 2tys
~Daniel Rajszczak
Standard 2.2 DTI 115KM 85kW
Tutaj lekki niedosyt, dużo wachlowania gałą zmiany biegów - zastanawiam się czy automat nie byłby lepszy. Ale po miesięcznej jeździe przyzwyczaiłem się i jest już dużo lepiej. Biegi krótkie, ale dobrze idzie z dołu, do tego turbo i mamy fenomenalne przyspieszenie na krótkich odcinkach. W terenie za to inna bajka, rewelacja!!!
~Michał
Standard 3.2 V6 205KM 151kW
Przy prawidłowym serwisowaniu trwała i niezawodna ale przy braku regularności w wymianie oleju po 180-200tys km można ją tylko remontować (wymiana pasów odpowiadająca z zmiany biegów). Reduktor praktycznie niema wad poza niską redukcją 2.07 a przydał by się 2,75-3.0.
~Franko
Standard 3.2 V6 205KM 151kW
Dobrze użytkowany, serwisowany cieszy latami bez awarii. Problem jak trafimy na zmęczony zaniedbamy egzoplazm. Awarie najczęstsza to ślizg drugiego, trzeciego biegu, puchnięcie gumowych węży z olejem po latach użytkowania. Awarie główni przez katowanie skrzyni brakiem serwisowania.
~..:: AR ::..
Standard 3.2 V6 205KM 151kW
Raczej niemożna narzekać. Biegi przerzuca sprawnie szybko bez szarpania. Jazda daje przyjemność. Problem w tym że skrzynia nie znosi ostrej jazdy przy jednostce 3,2. Moc silnika wykańcza skrzynię między 200-250tys. Regenerowana 2000zł + 1000zł oleje filtry robocizna.
~Mandus
Standard 2.2 DTI 115KM 85kW
Automat w połączeniu z tym silnikiem pracuję super. Jężdżę też różnymi autami z automatem i muszę przyznać, że ta skrzynia pracuje lepiej niż np. w Mercedesie E280 ze znacznie nowszą konstrukcją. Biegi przełącza miekko i nie denerwuje kierowcy. Naprawdę OK
~Robert
Standard 3.2 V6 205KM 151kW
Jest to stary klasyczny automat. Kupiłem go z uszkodzoną skrzynią. Remont ze względu że wyrobiły się pasy zaciskowe zmieniające biegi. Potem przez 7lat wymieniałem olej po 1500km następnie co 50tys.km. Niemiałem żadnych problemów.
~FR
Sport 2.2 DTI 115KM 85kW
Przy przebiegu ~240tys. km. skrzynia biegów nie pracuje idealnie. Problem dotyczy zmiany biegów z 3 na 4 - często zdarza się, że następuje zgrzyt i czynność trzeba powtarzać. Usterka ta nie dotyczy pozostałych biegów.

Usterki Opel Frontera B

Opel Frontera B – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Kamil
Standard 2.2 DTI 115KM 85kW
Skrzynia dobrze chodzi, krótka 1-ka przydaje się w terenie. Ogólnie biegi są dosyć krótkie i jadąc po równym terenie można śmiało wrzucić 5 bieg przy prędkości 60km/h co pozytywnie wpływa na ekonomię i zużycie paliwa.