Ocena kierowcy - Opel Insignia I Hatchback

Adam, 12 lat temu
Silnik 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Rok produkcji 2009
Opel Insignia I Hatchback 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Inne : Najbardziej zaskoczył mnie komfort zawieszenia, ksenonowe adaptacyjne reflektory i układ jezdny.
Przejechałem tym autem ponad 30 tyś km po przesiadce z wysłużonego Audi A6 z rocznika 2004, auto to hatchback w wersji Cosmo ze wszystkimi dodatkami, kolor technical grey, skrzynia biegów manualna. Podczas wyboru samochodu przetestowałem kilka innych aut klasy premium jak Volkswagena Passata, BMW serii 5, nowe Audi A6, Mazda 6 lecz po jazdach testowych wybór padł na Insignię samochód okazał się najbardziej wyważony trochę wachałem się przy wyborze mojego nowego samochodu ponieważ był to mój pierwszy kontakt z marką Opel wcześniej głównie BMW i Audi, lecz wygląd jak i właściwości jezdne mnie urzekły i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że z jakości wykonania jak i prowadzenia jestem naprawdę zadowolony, nie spodziewałem się tak dobrze wyważonego układu jezdnego w tym aucie na trasie spisuje się doskonale, a pokonywanie zakrętów to czysta przyjemność. Przedstawię poniżej moją ocenę tego samochodu po 2 letniej eksploatacji co mi się podoba, a co bym poprawił ponieważ jest kilka takich niewielkich rzeczy jak w każdym aucie.
Tutaj od razu zaznaczę ze wersja silnikowa 160 KM w dieslu nadaje się idealnie do tego auta, wyprzedzanie odbywa się bez żadnego problemu ogólnie jest dynamicznie (testowałem także 130KM i moim zdaniem jest trochę za słaba do samochodu o takiej masie)
Skrzynia biegów jest w porządku, nie szarpie, działa precyzyjnie, lubię dość dynamiczną jazdę i powiem, że biegi wchodzą jak powinny.
Układ jezdny jest dobrze wyważony, tłumi dobrze nierówności, myślę że na polskie drogi w sam raz.
Niestety w tym aspekcie nie dam pełniej oceny widoczność do tyłu podczas parkowania można powiedzieć, że jest kiepska z racji mocno ściętego tyłu ale rekompensują nam to czujniki parkowania i dość duże lusterka boczne (ułatwiają nam trochę parkowanie ponieważ podczas wrzucania wstecznego biegu obniżają się w dół) Jazda nocą jest wyśmienita światła ksenonowe dostosowują automatycznie snop światła w kilku trybach nigdy nie wierzyłem, że można nocą osiągnąć taką widoczność tego od Opla powinna uczyć się każda marka samochodów.
Układ przełączników i wszelkich guzików jest dobrze przemyślany trochę za dużo skumulowanych guzików w centralnej konsoli, czytelne zegary podświetlane na niebiesko trochę jak w sportowym aucie.
Zimą po włączeniu opcji dmuchania na przednią i boczne szyby nawiew rozpuszcza śnieg w jakieś 5-10 minut jestem z tej opcji zadowolony nie muszę używać jakiś rozmrażaczy czy drapaków. Latem ochłodzenie wnętrza także zajmuje około 5-10 minut zależnie od zewnętrznej temperatury. Sądzę że dwustrefowa automatyczna klimatyzacja dobrze się sprawdza.
Przód auta jest obszerny osoby o większej posturze nie mają się czego bać. Natomiast miejsca na nogi i nad głową dla pasażerów z tyłu to trochę brakuje, ale dla osób do 1.70m będzie zadowalająco, u mnie na tylnej kanapie głównie siedzą dzieci i dla nich jest jak stwierdziły ok.
Nie zauważyłem i nie stwierdzam trzasków, skrzypień itp. pierdół które wkurzają wszystkich którzy kupują nowe auto i oczekują aby auto było idealne niestety w poprzedniej Audi A6 dawało mi się to lekko we znaki skrzypiała deska rozdzielcza na nierównościach. Dlatego stwierdzam że w tym aspekcie idealnych aut nie ma, można jedynie trafić na egzemplarz, który nie ma takich wad i jest spasowany poprawnie, mi się udało i moje auto nie skrzypi i nie trzeszczy, pozwalając mi czerpać radość z jazdy. Wyciszenie wnętrza jest także poprawne głośniejszy szum wiatru słychać dopiero przy prędkościach powyżej 130 km/h tylko mam wrażenie, że silnik za bardzo słychać na zewnątrz auta, mogli go trochę bardziej wyciszyć.
Zużycie paliwa, gdy jechałem ekonomicznie wyniosło 4,6l na 100 km w cyklu mieszanym, przeważnie jednak jeżdżę dość dynamicznie i sporo wyprzedzam i wtedy zużycie wynosi średnio 7-8 litrów na 100km w cyklu mieszanym. Dodam że na autostradach u naszym zachodnich sąsiadów miałem zużycie około 1-2 litrów większe, jednak nie schodziłem poniżej prędkości 180 km/h.
Uważam, że w cenie około 130 tyś zł nie znajdziemy auta z takim wyposażeniem i tak komfortowego jak Opel Insignia i oczywiście z takim wyglądem. Chociaż o gustach stylistycznych się nie dyskutuje :)
Do tej pory odpukać auto sprawuje się bezawaryjnie jestem całkowicie zadowolony
wszystko ok

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW [l/100km]