Ocena kierowcy - Opel Insignia I Sports Tourer Facelifting

Dariusz, 2 lata temu
Silnik 2.0 CDTI ECOTEC 163KM 120kW
Rok produkcji 2014
Opel Insignia I Sports Tourer Facelifting 2.0 CDTI ECOTEC 163KM 120kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Auto w mojej ocenie bez zarzutów. Wygodne i praktyczne. Przyjemnie się prowadzi, w środku cicho i przytulnie oraz wszystko na swoim miejscu. Wygląd to kwestia gustu ale mi się z kombiaków podoba najbardziej. Jeździłemm wcześniej Fordem mondeo MK4 i Volvo s80 i moim zdaniem Insignia na ich tle sprawuje się bardzo dobrze biorąc pod uwagę ile problemów miałem z Volvo( kosmiczne ceny części) i z Fordem (DPF). W Oplu narazie żadnych problemów a jeżdżę sporo. Patrząc na oceny innych mam wrażenie że chyba mam inne auto albo po prostu jeżdżą szrotami z Niemiec z 2 razy przekręconym licznikiem.
Do tej pory nic się nie wydarzyło. Pracuje równo i cichutko. Jedyne kiedy go słucha to na początku na zimnym silniku. W trakcie jazdy po mieście czy na trasie praktycznie go nie słuchać. Na 6 na autostradzie 150 km/h elegancko i tyle mi wystarczy.. później wcale nie jest dużo gorzej. No i spalanie mam na poziomie 6.5l na 100km.. czego chcieć więcej.
I co z tego że dłuższy skok niż w innych autach. Jak na limuzynę na trasę to wogole nie wpływa na komfort. Nie jest to sportowe auto. I również nie zauważyłem żeby było gorzej niż w Fordzie. Jak dla mnie to jest w sam raz.
Tu jedną gwiazdkę zabiorę bo jednak w mondeo było nieco lepiej. Układ jezdny napewno przyjemniejszy niż w Volvo. Ogólnie jestem zadowolony.
Rdzy nie ma, odprysków za dużo również nie uświadczyłem. Ogólnie karoseria jak karoseria. Jak dbasz tak masz.
Przez to że wersja kombi to do tyłu widoczność mniejsza niż w sedanie mondeo. I lusterka mogły by być nieco większe. Ale ogólnie jakoś szczególnie mi te rzeczy nie przeszkadzają. Żona również sobie świetnie radzi. Czujniki robią robotę.
Wszystko na miejscu. Mało przycisków na konsoli to dobra rzecz, nic nie rozprasza. Na kierownicy jest wszystko co potrzeba. Kierownica jest bardzo wygodna. Bardzo wygodne są również fotele które każdy moze dostosować pod siebie, nawet moja żona (148cm) ma wygodną pozycję za kierownicą. Panel nawigacji dość intuicyjny a z samej nawigacji i tak nie korzystam bo google maps i tak najlepsze.
Grzeje i chłodzi jak należy. Ciężko coś tu więcej dodać. Brakuje mi jedynie podgrzewanej przedniej szyby tak jak miałem w mondeo, no ale coś za coś.
Przestrzeni mi nie brakuje. Jeżdżę tylko z żoną, nie wożę pasażerów. Chociaż nawet jak miałem to było zadowoleni z ilości miejsca. Bagażnik również w zupełności nam wystarcza (nie wozimy cebuli na targ).
Super, przy prędkościach 140-150 słychać jedynie opony i trochę szum powietrza. Dobre opony napewno by nieco zmniejszyły hałas ale mi wystarczy to co jest już teraz. Wg mnie nieco lepiej niż w mondeo i podobnie jak w s80.
Poza wymianą płynów narazie nic nie dorzuciłem. Poprzedni właściciel wymieniał świece żarowe tylko i raz chłodnicę klimatyzacji. Oby tak dalej się sprawował. Niskie spalanie w tym aucie na duży plus.
Kupowałem używany więc z tego stosunku jestem zadowolony. 7 letnie auto za 1/4 początkowej ceny to coś na czym mi zależało. Długo szukałem sprawdzonego auta z polskiego salonu i się nie zawiodłem.
Narazie nic nie dołożyłem. Poprzedni właściciel tylko to co trzeba było wymieniać na czas w ASO.
Nic poważnego przez 160tys km nie było robione.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CDTI ECOTEC 163KM 120kW [l/100km]

6,6