Lista ocen Opel Meriva I (156) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 148 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~JCVD
Minivan 1.6 ECOTEC 100KM 74kW
Niestety dość sporo irytujących drobiazgów - zepsuty przekaźnik klimatyzacji, pękająca obudowa kluczyków, awaria stacyjki, czy zacinające się rygle w drzwiach podczas zamykania za pomocą centralki. Dodatkowy minus za dostęp do elementów eksploatacyjnych pojazdu - Meriva ma krótką maskę, a więc konstruktorzy musieli cały osprzęt ścisnąć w małej przegrodzie silnika a nawet w nadkolach (np. wymiana żarówek świateł mijania to horror). Tylne...
~opmer
Minivan 1.6 8V 87KM 64kW
1. Zepsuta klapka obiegu wewnętrznego. 2. Zatarty mechanizm wycieraczek niestety wymiana bo przy czyszczeniu pękł. 3. Notorycznie przepalające się zarówki pomimo swaiteł dziennych, 4. Piszczacy slnik wentylatora kabiny - trzeba nasmarować - roboty na 3 godziny. 5. Tapicerka brudzi się nawet od czystej wody, 6. Przełamują się przewody od tylnej klapy, 7. Wspomaganie - co chwile coś stuka, piszczy, albo lekko ściąga 8. KOROZJA - doły...
~MaRCin
Minivan 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW
Z drobnych usterek należy zwrócić uwagę na: pilot w kluczyku i mikro styki - nie dajcie się zwieść handlarzowi/sprzedającemu że bateria padła, mikro styk włącznika radia, padający z czasem czujnik położenia wału korbowego - opel lubi oryginał za ok 400 pln vs zamiennik od 100 zł, korodujące tarcze kotwiczne hamulców tylnych, pęcherze na drzwiach i progach - brak uszkodzeń perforacyjnych; dziur na wylot
~marcus
Minivan 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW
Po 2 latach jedyny problem jaki wystąpił to awarja elektryki szyb.W pewnym momencie na początku w lewych drzwiach a później w prawych szyby nie chciały się zamykać lub dopiero po jakimś czasie albo z pilota.Wymieniono silniczki bo podobno w pewnej partii samochodów zastosowano wadliwe od nowego producenta.Jest to o tyle niespotykana usterka,że nawet musiano sprowadzać te silniczki z zagranicy.Wymiana oczywiście w ramach gwarancji.
~xyz2000@gazeta.pl
Minivan 1.6 ECOTEC 100KM 74kW
Opisałem głównie w ergonomii. Ma jeszcze taką cechę, że otwierając drzwi sygnalizuje dźwiękiem zapalone światło lub kluczyk w stacyjce. 2 razy zdarzyło się, że sygnalizował, mimo wyłączonych świateł i kluczyka w łapie. Poza tym kilka udziwionych pomysłów sprawia, że nie mam zaufania. Nie jestem pewien, czy np. zadziałają poduszki przy bumie, albo co gorsze, czy nie odpalą z jakiegoś prozaicznego powodu, raniąc mnie lub pasażera.
~stefanbyd
Minivan 1.6 ECOTEC 100KM 74kW
40 tyś 3 wymiany oleju, czujnik ciśnienia, uszczelka miski olejowej, kilka razy żarówki przednich reflektorów. Wymieniony cały układ wydechowy - świadomość tego przy zakupie, regenerowane wspomaganie kierownicy - świadomość tego przy zakupie, tarcze, klocki tył - normalne zużycie. A to CZ czasami nie dociągnie zamków, a to klamka w kasecie nie dociągnie. Tak na prawdę nic na co można by się pogniewać!
~~~ga
Minivan 1.6 TWINPORT ECOTEC 105KM 77kW
Niech żyja żaróki H7, niech żyje projektant oświetlenia. Wymiana lewej żarówki to ok.45 min i reka powinna mieć 5 stopni swobody. Wynik: wymiana ok, opuchnięta ręka, nadwyrężone ściegno. polecam serwis. Prawa żarówka to 100% serwisu - trzeba zdemontowaą akumulator. Wentylator pad po 50 000km, śliniczek do elektryki szyb zaraz po zakupie. Inne sprawy nic, lać płyny , serwis i jeździć.
~lesio
Minivan 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW
Po za wymianą termostatu którą zrobiłem na własną prośbę (i która nic nie dała) nic nie naprawiałem. Wymieniałem tylko materiały eksploatacyjne (klocki, filtry, olej) Musiałem bez kosztów wyeliminować skrzypienie w kolumnie kierownicy trochę czasu na forum, zabawy z rozkręcaniem i zakup smaru za 8 zł niestety jest to wada bo po roku trzeba będzie powtórzyć smarowanko.
~MarekW
Minivan 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Dużo błędów w fazie projektowej, nie zabezpieczone styki w miejscach gdzie narażone są na działanie warunków zewnętrznych, padające czujniki, mechanizmy np wycieraczek, wyłączanie się wspomagania z powodów błahych, co wpływa na niebezpieczeństwo wypadku (Uwaga na styki szczególnie połączeń z masą)Rdzewiejące drzwi
Dziennik kosztów dla Opel Meriva I
8,7
9,4
~drm
Minivan 1.6 8V 87KM 64kW
Zacierający się mechanizm wycieraczek (jak się zapiecze ciężko go rozebrać do naprawy i trzeba wymienić, nie kontaktują tylne lampy, przepalają się zarówki mijania, łatwo brudząca się tapicerka (zostaja ślady nawet po kropli wody). Pod podszybiem zbiera się błoto i zalewa wnetrze - zapycha odplyw z klimy