Oceny Opel Meriva II Mikrovan 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW 2010-2013

Pozytywne zaskoczenie

Najnowsze oceny Opel Meriva II Mikrovan 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW 2010-2013

~P3x
Mikrovan 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW
Auto jak na swoją cenę sprawdza się bardzo dobrze. Przez 4 lata użytkowania praktycznie zero problemów - jedynie wymiana czujnika temperatury płynu chłodzącego, termostat i uszczelka klawiatury (za jednym razem wszystko). Dla 4 osobowej rodziny (małe dzieci) - świetnym rozwiązaniem są tylne drzwi otwierane w 2 stronę pod kątem 90 stopni. Z przodu przestrzeni dużo, z tyłu dla dzieci ok, dorośli - mogłoby być trochę więcej, ale nie ma tragedii....
~Pt
Mikrovan 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW
Po 3 udanych latach z Modusem postanowiłem rozstać się z jego największą wadą - małym bagażnikiem, zachowując jednocześnie ogólną formę samochodu. Wybór padł na Merivę B w wersji Cosmo i silnikiem 120 KM. Po kilku miesiącach stwierdzam, że był to (chyba) dobry krok - Meriva to bardzo dobrze przemyślane, funkcjonalne, pakowne, wygodne, ciche i z tym napędem dość dynamiczne auto. Poza tym jest ładne i ciekawe stylistycznie (tylne drzwi...
~piotr_kwiatkowski
Mikrovan 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW
Warto zakupić to auto jeżeli chcesz widzieć na drodze więcej, wsiadać i wysiadać wygodniej również wygodniej umieszczać dziecko w foteliku z racji otwieranych odwrotnie drzwi. Autko jest wygodne, praktyczne i ładne. Poza turbiną nie ma tu skomplikowanych , awaryjnych rozwiązań.
3,6
~obywatel
Mikrovan 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW
Ten samochód to dramat. Jeśli jeździsz nim tylko po mieście to OK, ale jazda na drogach szybkiego ruchu i autostradach to DRAMAT! Już przy 150 km/h samochód bardzo słabo trzyma się drogi - rzuca nim jak bojką na spienionym morzu, co stwarza ewidentnie niebezpieczeństwo.
~Basia
Mikrovan 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW
Wybrałam Merivę B, bo prezentuje się bardzo ładnie i niebanalnie. Wygodna wewnątrz, dość wysoka, wygodnie się wsiada. Przód ładny, "zadziorny". Nietypowy sposób otwierania drzwi tylnich. Bagażnik dla mnie wystarczający. Zwinna i łatwa w prowadzeniu, czujniki parkowania przód-tył pomocne. Deska rozdzielcza intuicyjna. Jak dla mnie bardzo fajne auto.
~mariusz_kędziak
Mikrovan 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW
Auto choć troszkę nietypowe prezentuje się ładnie. Zostało zaprojektowane z głową. Szczególnie można to dostrzec w ergonomicznych rozwiązaniach we wnętrzu auta które bardzo ułatwiają życie. Podróż autem jest bardzo komfortowa. Natomiast myślę, że jest dosyć skomplikowane pod kątem rozwiązań mechanicznych. Jest w nim sporo elementów które potencjalnie mogą okazać się problematyczne, no ale cóż chyba taki urok nowych samochodów.

Usterki Opel Meriva II

Opel Meriva II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Mery II
Mikrovan 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW
Auto dla normalnych statecznych ludzi , wygodne , nowy model, w środku dosyć ładne na zewnątrz mniej, dobre opcje wyposażenia typu grzane fotele kierownica i mnóstwo innych dodatków , 120 koni silnik wystarcza w zupełności.
~Meriviarz
Mikrovan 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW
Za całokształ daję 5, bo jestem bardzo mile zaskoczony. Jest bardzo łądny z zewnątrz, jak i w środku. Ja mam kolor złoto-srebrny a tapicerkę brązowo-beżową i tak świetnie to wygląda, że nie chciałbym innych kolorów. Szczególnie wnętrze wygląda bardzo łądnie i nowocześnie z zestwieniem kolorów ;)
~Michu
Mikrovan 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW
Fajne przestronne, przynajmniej z przodu auto. Do miasta spisuje się fajnie a i wyjazd w trasę też nie jest dramatem
~benek56
Mikrovan 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW
Dobry wygląd, dobrze wyciszony wewnątrz, mniejsze spalanie, lepsze wykończenie wnętrza w porównaniu do wersji A z silnikiem 100KM, dynamika jazdy dostateczna.
Opel Meriva II Mikrovan