Ocena kierowcy - Opel Meriva I

makis@tlen.pl, 19 lat temu
Silnik 1.6 8V 87KM 64kW
Rok produkcji 2004
Opel Meriva I 1.6 8V 87KM 64kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Srednio ocenilbym na 4,5. Mankament to : spalanie w miescie (przy tej masie nie powinno dziwic), halasy z deski i bagaznika. Jest to doskonale wygodny samochod, w ktorym wreszcie nie trzeba sie gramolic, zeby wyjsc i wejsc. Spokojna, rodzinna jazda, spokoj, komfort. Teraz juz wiem, ze do samochodu o nizszych fotelach nie bede w stanie sie przesiasc.
Cisza jak makiem, elestycznosc na wyzszych biegach tez super, ale troche na nizszych biegach i obrotach jest zmulona. Chyba przez te niemala wage.
Generalnie gora bdb, ale sztywnosc wsadzania jedynki i wstecznego nie podoba mi sie, ale podobno niemce tak maja.
Prowadzi sie swietnie, tylko odczywanie przechylow jest duzo wieksze, chyba przez to ze sie wyzej siedzi.
Przod (wielka szyba) i boki swietnie, ale slupki przednie to rzeczywiscie problem. Juz ze 2 razy mimo ze sie bujalem na fotelu ze zza nich wyjzec nie dojrzalem samochodu i bym walnal.
Dlaczego wogole produkuje sie samochody w niskim siedzeniu ??? To jest prawdziwie naturalna pozycja, bol kolan i scierpniecie nog niegrozi nawet po 6 godzinach jazdy nonstop.
Klimy nie mam, ale przy UV odpornych szybach i wentylacji da sie otrzymac. Szybkie nagzanie po 2-3km przy 4-5 stopniach w marcu.
Prawie autobus. Z tylu mam wrazenie ze jest wiecej miejsca niz z przodu, a jego wogole nie brakuje.
Silnik bardzo cichy, dzwieki z zewnatrz i podloza tez. Jednak przy szybszej jezdzie mogloby byc lepiej.
Ceny przegladow jeszcze nie znam, na razie wymienilem olej po 2 tysiach na Castrola. Spalanie przy tej wadze to jednak problem. Jak sie rozbuja na trasie to 7 spali, ale w miescie przekracza nawet 10. Srednio ok 8,5 litra.
Tansza moze i moglabyc, ale patrzac na cene corsy to nawet nie ma sie nad czym zastanawiac, a wygoda wieksza, znacznie wieksza.
No i tutaj jestem rozczarowany. Od 5 km trzeszczy i puka laczenie dwoch elementow deski przy glownym nawiewie na szybe (na nierownosciach, jak sie wzbudzi to nie moze i z godzine przestac reagujac na kazde kichniecie asfaltu), poza tym zaslona bagaznika podskakuje i halasuje nawet na malych nierownosciach
Jeszcze brak.
Opel Meriva I