Lista ocen Opel Monterey I (36) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wzubowicz@gmail.com
Terenowy 3.1 TD 114KM 84kW
jedna zasada w tym aucie - sprzęgło do ziemi, jeśli zmieniamy bieg bez tej zasady możemy usłyszeć -grrrrrr. Skrzynia czasem może okazać się niezbyt precyzyjna ale jest ona po prostu troszkę inna niż w większości aut, trzeba przywyknąć. Po mieście możemy jeździć bez problemów na 5 biegu od 40 km/h co wpływa pozytywnie na ilość litrów ropy pożeranej przez tego potwora :)
Terenowy 3.2 i V6 24V 177KM 130kW
Co do skrzyni to mam mieszane uczucia bo dobór przelożeń wydaje się być prawidlowy (przynajmniej jak dla mnie) ale zastrzeżenia mam co do wybieraka gdyż musialem się do niego przyzwyczaić i nauczyć trafiać w żądany bieg ( ale może to być kwestia wyrobionych cięgien w moim aucie)
~Waldas dalwa@go2.pl
Terenowy 3.1 TD 114KM 84kW
Nie mam zastrzeżeń . Manualna sprawuje się bez zarzutu..no może brakuje nadbiegu (6) albo dłuizszej piątki. Nie grzeje się - wzbudza zaufanie ale po Galloperze to moze subiektywne odczucie .Tamten (licencja Pajero-kon by sie usmiał) to dopiero Masakra Panowie ..polecam wrogowi.
~Patrykard
Terenowy 3.2 i V6 24V 177KM 130kW
4 biegowa automatyczna z czymś w rodzaju połówek. Idealna sprawa do przyczepy. Z ponad 2 tonową przyczepą po autostradzie 110km komfortowo na biegu 3.5 - 4. Opcja power - wiadomo Opcja winter - rusza z 3 biegu, ponoć przydatne w śniegu.
~piasekvenator
Terenowy 3.1 TD 114KM 84kW
I tu jest wg mnie jedyny mankament auta....mało precyzyjna skrzynia z szybko zużywającym się łożyskiem w kole zamachowym, wymagająca użycia siły (szczególnie przy zimnym aucie i wyższych obrotach - ssanie).
~skateone
Terenowy 3.2 i V6 24V 177KM 130kW
Wielka, masywna, niezabijalna. W przeciwieństwie do automatycznych skrzyń występujących w tym modelu, całkowicie się ich wystrzegać! Reduktor także niemożliwy do zdewastowania ;)
~reven
Terenowy 3.1 TD 114KM 84kW
Nie należy do precyzyjnych, ale biegi wchodzą bez zarzutu. Jedyne co przeszkadza to klekotanie w skrzyni biegów po wciśnięciu sprzęgła zanika. Zapewne to któreś z łozysk w skrz.biegów
~skania67@onet.eu
Terenowy 3.1 TD 114KM 84kW
wydaje się że głośniej pracuje skrzynia biegów-coś szumi jakby łożysko – po wciśnięciu sprzęgła znika –miał ktoś coś podobnego? Proszę o pomoc.
~bronek
Terenowy 3.1 TD 114KM 84kW
Skrzynia poprawna, biegi dobrze dobrane. Czasem coś tak nie wchodzi jak trzeba - tak raz na miesiąc, jak jeszcze zimny (zima).
Dziennik kosztów dla Opel Monterey I
18,8
~pawelgor0@op.pl
Terenowy 3.1 TD 114KM 84kW
Bez zastrzeżeń. Napęd 4L (wleczący)sprawuje się nienagannie. 4WD również zdał swój egzamin b.dobrze.