Lista ocen Opel Omega A (133) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 217 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomashek
Sedan 2.0 100KM 74kW
lubię ten ochrypły odgłos pracy , słychać wydech , powyżej 150km/h jest bosko ;), do tej prędkości słychać silnik, zalożyłem wygłuszenie pod maskę , ale nic to nie pomogło , co ciekawe w poprzedniej mojej omedze (2.3.diesel) pomogło zamontowanie płyty pod silnikiem, bardzo ważny jest tłumik szmerów wychodzący od filtra powietrza do zderzaka przedniego , bez niego jest naprawdę głośno , trochę przeszkadza stukanie tylnej klapy
~Bożena
Kombi 2.0 100KM 74kW
Dopóki most nie zaczął huczeć było całkiem ok. Jedyny problem ale to już we wszystkich starych autach to spraciała izolacja pod klapą maski. Część nad silnikiem spadła i zaczęłą się tlić w czasie jazdy. Wycięłam więc sparciałą część i teraz mam spokój ale za to większy hałas.
~Michał
Kombi 2.0 100KM 74kW
Nie mam jednoznacznego zdania. Na biegu jałowym podczas postoju nawet nie zauważam że silnik pracuje. Natomiast podczas jazdy mam wrażenie że słyszę syczenie, ale to może być wadą kombi - tylna klapa. Poza tym układ wydechowy potrafi rezonować.
~Adi1989
Sedan 2.0 i 115KM 85kW
Jak jeżdzimy do 120km/h to wszystko dobrze,silnik cichy ale zmienia sie przy dodaniu gazu,wtedy słychać jak jednostka zaczyna żyć:) czasem szum wiatru może przeszkadzać,ale na dłuższe trasy.Wystarczy zrobić troche głośniej radio:)
~Ryszard - OSTRÓW :)
Sedan 2.0 i 115KM 85kW
Jak na tamte czasy to bardzo cichy samochód. Powyżej 150kmh słychać już wycie silnika a próbóje zamaskować to głośny szum wiatru. ale przy oszczedniej jezdzie do 110kmh dość cicho i przyjemnie
~domk
Sedan 2.0 i 115KM 85kW
Co o mnie chodzi to samochód jest bardzo cichy, Mercedes 200 z tego roku pracuje głośniej i jest gorszy komfort jazdy, przy jeżdzie 150/160 w aucie jest cicho i nie ma żadnych odgłosów. dla mnie rewelacjia
~vilq87
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
Jak dla mnie OK o ile dba się o silnik, układ wydechowy i uszczelki. Nie można oczekiwać cudów ale i tak jest dobrze - najciszej jest w wersji z katalizatorem!!
~TomasQ
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
Moja Omcia ma przejechane prawie pół miliona km więc wyciszenie tak wyjeżdzonego samochodu jest marne. wszystko juz stuka. ale kilkanaście tysiecy kilometrów temu było dość cicho.
~Patryk
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
W porownaniu do poprzedniego egzemplarza jestem naprawde zadowolony (1.8 LS na gazniku 333.000 km) cichutenko slychac tylko mruczenie silnika i szum powietrza i kol

Usterki Opel Omega A

Opel Omega A – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~killer
Sedan 2.0 i 115KM 85kW
wszesniejszy własciciel włozył lekko sportowy tłumik i przy dluzszej jezdzie trochce meczy ale wmiare cicho (mój jest juz zjezdzony i troche skrzypi na dziurach)