Ocena kierowcy - Opel Omega B Kombi

marmar66@wp.pl, 15 lat temu
Silnik 2.2 DTI ECOTEC 120KM 88kW
Rok produkcji 2001
Opel Omega B Kombi 2.2 DTI ECOTEC 120KM 88kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Dobre zawieszenie! Dobrze sprawuje sie na naszych drogach!
Ocenie samochod na 4 ale powinno być 3,5! Był to samochod flagowy Opla i uważam ze powinien być troche lepszy! Porównując z Fordem mondeo z tego samego rocznika mam jakis niedosyt a musze powiedziec ze Opel 3x lepiej wyposazony natomiast sama frajda z jazdy jak i prowadzenie nie poklada na kolana! Ogolnie jak mial bym powiedziec czy kupil bym jeszcze raz Opla Omege powiedzial bym ze nie wiem ze wskazaniem na nie!
Silnik po po rozgrzaniu pracuje równo i dobrze! Niestety dość dziwnie odpala i cięzko w zimie! Sprawdzony przez mechanik który stwierdził ze wszystko ok i te typy tak maja!! Niestety na co narzekam to na głośną prace!! W porownaniu do Mondeo z 2001r silnik pracuje glosno a dodatkowo przenosi dużo drgań!!!! Słabo wyciszony!
Skrzynia pracuje bardzo dobrze!
Samochod dobrze trzyma sie drogi, jednak trzeba uwazac na tylny napęd zwlaszcza w zimie i na mokrej nawierzchni! Czuc pod pedalem gazu ze samochod troche wazy!! Zawieszenie bez zarzutu! Żadnych stukow puków a nierownosci pokonuje wzorowo! Na zakrętach przy dużej prędkości ma tendencje do myszkowania!
Jak wiadomo to baaaardzo duzy samochod i trzeba uważac jednak stwierdzam ze widoczność bardzo dobra! nie czuc wogole gabarytów samochodu! Wystarczy sie przyzwyczajic i bedzie sie zadowolonym :)
Wszystko na swoim miejscu i pod rękom co mi brakuje to wiecej miejsca w podłokietniku:)
Zdaza sie ze paruje przednia szyba! Sam samochod nagrzewa sie dosc szybko w środku! Latem jeszcze nie jezdzilem!
Przestrzeni baaardzo duzo! Mam 193cm wzrostu i czuje sie bardzo komfortowo! Napewno wiecej miejsca niz w mondeo! Moze troche za wysoko mi sie dziedzi ale to kwestia gustu! Ja wolal bym niżej
Jak pisałem wyżej!! Po samochodzie klasy wyższa-średnia oczekiwalo by sie czegos wiecej! W oplu jest poprostu głośno nie wspominając juz o dużych predkościach! Do naszych uszu dociera buczenie! Dodatkowo mankament z \"dynksami\" od zamykania drzwi (wciskanymi) strasznie skrzypią co jest związane ze strasznie przenoszonymi drganiami na caly samochod!
Nie wiem jak ludzie mogą pisać ze ten samochod pali 8L/100km w mieście! przy mojej spokojnej jezdzie w miescie pali kolo 10-10,5L/100Km Natomiast trasa przy jezdzie do 110KM/h kolo 7-8 Ceny napraw nie sa wygórowane! Mamy dużo zamienników a sam samochod psuje sie dosć żadko! Oczywiście nie opłaca sie jezdzic do serwisu!
Za Cene juz ok 22 000zł mozna miec calkiem niezly samochod z kilkoma usterkami do wyeliminowania! Napewno jak ktos nie ma doswiadczenia z roznymi samochodami bedzie zadowolony!
Zdaża sie pare drobiazgów! Czesto wyskakują błedy komputera mimo ze wszystko ok! Chalasujace przyciski od zamykania drzwi! czasami przerwie radio!
Z poważniejszych usterek mialem wymiane skrzyni biegów (1000zł + 300zł robocizna), wymiana czujników poziomowania świateł, awaria spryskiwaczy xenonow, naprwa klimatyzacji... hmm troche tego bylo

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 DTI ECOTEC 120KM 88kW [l/100km]

9,2