Lista ocen Opel Omega B Sedan (359) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 439 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Samerglow
Sedan 3.2 V6 ECOTEC 218KM 160kW
Skrzynia GM Hydramatic 4L30E (AR35) - hydrauliczny 4 biegowy automat. Skrzynia skonstruowana w latach 90-tych i ubolewam, że nie dali do poliftowej Omegi od 2000r już automatu 5L40E - 5 biegowego. W Cadillacu CTS 3.2 V6 (dokladnie ten sam silnik LA3 - Y32SE) byla już 5L40E, więc nie rozumiem co stało na przeszkodzie zaaplikować doskonalszy automat do Omegi. 4L30E uchodzi za to za trwałą konstrukcję. Nigdzie się nie spieszy, zresztą, nie musi...
~krop
Sedan 2.5 i V6 170KM 125kW
Skrzynia (manual) ma bardzo długie przełożenia - nie trzeba więc tak dużo wachlować, jak z niektórymi małymi dieslami. Po mieście można spokojnie wrzucić trójkę i jeździć samochodem w zakresie od 20 do 60 km/h bezproblemowo (częściowo zaleta elastycznego silnika). Problemem w starszych egzemplarzach jest zużycie samej gałki oraz mechanizmu wybierającego, nawet na biegu dźwignia ma dość spory luz, ale biegi wchodzą pewnie, nigdy mi się nie...
~bart
Sedan 2.2 i 144KM 106kW
jak olej jest zimny i na parkingu biegi wchodza jak w starze, dopiero po ruszeniu z miejsca skrzynia nabiera plynnosci, przy wysokich obrotach mozna zmianic bieg po rajdowemu (haha) w czasie ponizej 0,5 sekundy Uwaga: omega ma hydrauliczne sprzeglo bez regulacji, czasem trzeba je odpowietrzyc i uzupelnic plyn, po dlugim postoju przed odpaleniem najlepiej kilka razy wcisnac pedal dla wyrownania cisnienia
~SebaSLU
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Mojego Opla mam w automacie.Kiedy go kupowałem byłem nie do końca przekonany o jakości wykonania tej skrzyni w tym samochodzie. Jednak szybko zdanie zmieniłem, byłem miło zaskoczony jak przyjemnie płynnie i prawie nie zauważalnie zmienia biegi...i choć niebyłem wcześniej zwolennikiem automatów teraz wiem że moje nastepne auto bede chciał mieć z tą właśnie skrzynią.
~D.P
Sedan 2.2 i 144KM 106kW
Automatyczna . Przy 140kkm wymieniłem olej i filtr . Nigdy nie zawiodła i po przejechaniu 223 kkm nie wykazywała żadnych oznak zużycia . Jedynym do czego można mieć zastrzeżenie to , że po ruszeniu - na zimnym silniku - pierwsza zmiana biegu następowała po przytrzymaniu min. 3000obr/min przez dobrych kilka sekund . Później było już o.k.
~daro96610
Sedan 3.2 V6 ECOTEC 218KM 160kW
Kilka razy przy dużych mrozach przeciągła bieg mimo lekko wciśniętego gazu (na zimnym). Dość ospały automat, który jednak nie jest drogi w eksploatacji i podobno bardzo wytrzymały. I do tego tani na rynku wtórnym. Na plus tryb zimowy, który ratuje w konfiguracji zima+rwd. Tryb sportowy też nieco poprawia osiągi.
~szybki10
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Skrzynia chodzi bardzo dobrze, lekko i bezkolizyjnie. Z tego co wiem to automaty w większych motorach lubią się sypać. Nie polecam automatu do 2.0 16V, spalanie większe i nie wykożystasz mocy. Fajna krótka gałka skrzyni, dobrze leży w dłoni i jest ergoniomicznie umiejscowiona. Poza tym trzymając gałkę, palcami sięgasz do radia:)
~vr61981@o2.pl
Sedan 3.0 i V6 211KM 155kW
automat jest ok,tzreba pilnowac wymian oleju.oczywiste.trzeba sie nauczyc automatu,jedankaze ze wzgledu na komfort jaki daje nie zamieniłbym na manulala. i zbytnie nie przystoi zeby auto tej klasy warczało jak golf przy zmianie biegow. połaczenie swietne z tym silnikiem,ma tylko 4 biegi i bardzo dobrze.naprawde jest oki,i polecam
~Ptaku_94
Sedan 2.5 i V6 170KM 125kW
Niby tylko 4 biegi, ale w zupełności wystarczały do mojego użytku. Poza tym skrzynia bezawaryjna i naprawdę miła w odbiorze. To był mój pierwszy automat i miałem pewne obawy co do jego działania, ale jednak zakochałem się w tych skrzyniach i nie wyobrażam sobie dziś niczego innego w samochodzie

Usterki Opel Omega B

Opel Omega B – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu