Ocena kierowcy - Opel Omega B Sedan

Silnik 2.0 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1995
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Omega B Sedan 2.0 i 115KM 85kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Posiadam to auto od 10 lat i przy zakupie zamontowałem instalację gazową II generacji. Auto na gazie przejechało 160tys/km i jeździ dalej, wymieniłem 3 reduktory,pierwszy to BRC i drugi też, ale ten drugi wytrzymał tylko 40 tyś, gdzie na pierwszym przeleciałem 100 tyś, obecnie zamontowany mam Thomasetti i jest wszystko ok
Silnik,2.0 8v czyli miał to być najgorszy silnik jaki był montowany w omedze, a okazuje się że był najlepszy i ja żałuje że nie ma go w BFL Z 2003. Ciągnie od dołu, 60km/h na 5 biegu nie stanowi problemu. Apetyt na olej znikowy, nieco gdzieś wycieka, ale ogólnie jest super, zadnych usterek!
Wiadomo że nie jest to jakiś sportowiec, ale skrzynia ze stopniowana bardzo dobrze, na II biegu około 100km/h, na 5 ile mocy zostało w silniku, u mnie da rade jeszcze tak 190 km/h
Tutaj jest średnio, widomo naped na tył to jest to, ale precyzja prowadzenia jest słaba, w ciasnych zakrętach przód wyjeżdża zamiast skręcać, podsterowność. Lubię jeździć zimą tym autem, dobre opony i zostawiam wszystkie przednie napędy za sobą. Zdazyło się że tylko raz się zakopałem, ale tam był łód.
Komfort jazdy bardzo dobry, fotele w moim aucie swoje mają już za sobą i są rozbite, ale pomimo to jest ok, szkoda że nie mam klimy.
W zasadzie wszystko pod ręką.,
Nie mam klimy, ale w Omegach bez klimy nie ma zaworu trójdrożnego i płyn chłodniczy wędruję cały czas przez nagrzewnicę która jest pod radjem, w upalne dni można jajko smażyć. Za to w zimę grzeje jak głupia, muszę uchylać okna.
Super!
Jest całkiem ok, czasami słychać nieco zawieszenie, opony są bardzo ważne, jak założymy jakieś Chinole to mamy straszny hałas.
Pomimo ciężkiego auta i napędu na tył spalanie jest na poziomie trasa 9-10 litrów, miasto 12-15 LPG.
Uważa, że jest ok, teraz za 10000 mamy auto z 2003 w niezłym stanie.
Ogólnie ok, nigdy nie stałem z wina auta, raz zatarłęm pompkę paliwową, ale to tylko i wyłacznie moja wina.
BRAK!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 115KM 85kW [l/100km]