Lista ocen Opel Senator B (53) - Silnik

Na liście zabraknie 32 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kuba
Sedan 3.0 i 24V 204KM 150kW
C30SE, który znalazł się pod maską mojego egzemplarza to nowoczesna jak na tamte czasy jednostka. 6 cylindrów w rzędzie, DOHC 24V wyposażone w enigmatyczny system DualRam, który po przekroczeniu bariery 3500rpm delikatnie doładowuje silnik, dając przy tym kolejną, niespodziewaną z zewnątrz dawkę kopa, kiedy chcemy bardziej wkręcić auto na obroty, a można to robić aż pod niemal 7000rpm. Jest to również jednostka iście pancerna, kręcąca...
~DARIUSZ RUMOCKI -SZCZECIN
Sedan 3.0 i 177KM 130kW
NABYLEM AUTO Z SERWISU NIEMIECKIEGO Z PRENZLAU NIEDALEKO OD POLSKIEJ GRANICY W STANIE CELUJACYM ZAKOCHALEM SIE W TYM AUCIE I W CENIE ZA JAKA GO KUPILEM 300 EURO ZA AUTO W PELNI SPRAWNE PO DOSTARCZENIU AUTA DO POLSKI WYMIENILEM WSZYSTKIE PLYNY I ELEMETY CIERNE TERAZ GDY NIM JADE MAM TAKIE ODCZUCIE JAKBY KOLA NIEDOTYKALY DROGI TO AUTO POPROSTU PLYNIE NA TRASIE JADAC OKOLO 100-120KM/H AUTO SPALA LEKKO PONAD 7 LITROW PALIWA A SREDNIO 11 LITROW...
~Ffigo
Sedan 3.0 i 177KM 130kW
Po kilku miesiącach jazdy wywaliłem katalizatory: tak przyspieszają wahadłowce. Bez zarzutów. Myslę, że około 190 koni a silnik pod względem odporności dużo lepszy od 24V. nie ma strachu wkręcić go na wysokie obroty i jechać z katowic do wrocławia z prędkością ciągłą (po autostradzie rzecz jasna) 225-230 km/h. jak pomyslę, że to wszystko na 15 lat temu to składam ukłon temu autu!!!
~mruwek@poczta.fm
Sedan 3.0 i 156KM 115kW
Szkoda,że moment obrotowy zaczyna się ok 3200 obr/min - przy automatycznej skrzyni biegów mógłby być troszkę niżej, powiedzmy ok 2000 obr/min - w mieście podczas spokojnej jazdy i tak przeważnie nie dociągam do 3000 obr/min ( po prostu "sześć półlitrówek w rzędzie" robi swoje ;) ).
~Mefisto771
Sedan 3.0 i 177KM 130kW
Rzędowa 6. Nic dodać nic ująć. prędkość 170 i 3000 obrotów. Dla przykładu omega MV6 przy 120 ma 3000 obrotów i wciąga mnóstwo paliwa. Można jechać ponad 200 przez 2 godziny i silnik nawet się nie spoci. Olbrzymi anmdiar mocy, nie do zajechania. Cudeńko.
~Irmsher
Sedan 3.0 i 24V 204KM 150kW
Kultura pracy jest nienaggana, samochód jest cichutki, chodzi płynnie. Na światłach również nie ma wiekrzość samochodów sznas. ponad 200 koni robi swoje. Ideał, zakochałęm się w tym samochodzie i nie oddał go już.
~Tomek
Sedan 3.0 i 156KM 115kW
mam senatorka z 230 konnym motorem no rewelacyjny!!!!!!!!!!!te spalanie;/;/;/;/ale radosc z jazdy to rekompensuje:):) warto go kupic a tymbardziej ze tani jest w porównaniu z innymi tej klasy wozami....
~juniorex01@poczta.onet.pl
Sedan 3.0 i KAT 177KM 130kW
Silnik duży ,ale na tamte czasy,to było coś choć bym chciał 4.0 imschera no ale cena tego jest zaporowa jak dla mnie,bo wydać około 9000 Euro to już przesada oczywiście za całe auto
~Mariusz
Sedan 2.5 i 140KM 103kW
Bez zastrzezen. Mozna wlaczyc 5 bieg od 50 km/h i tak juz zostawic do 250 (tyle mi kiedys pojechal). Jesli nie byl katowany, to silnika praktycznie nie slychac.
~BARRO2 kisiolini1@wp.pl
Sedan 2.5 i 140KM 103kW
Dzwiek 6-garowego piecyka to juz cos.150konikow potrafi rospedzic stosunkowo duza bude. WADA!!-!!- ZA DŁUGI DOLOT POWIETRZA!! STRZAŁ Z GAZU I TRZEBA KLEIC DUAL RAM :)