Lista ocen Opel Sintra (70) - Silnik

Na liście zabraknie 74 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bomba
Minivan 2.2 i 16V 141KM 104kW
Silnik dość dynamiczny jak na taką masę a przy tym bardzo tani w eksploatacji. Ceny części na normalnym poziomie. Po kupieniu auta uszkodzenia uległa uszczelka pod głowicą lecz po wymianie zrobiłem już 60 tys. km i nic. Wymieniam tylko olej co 10-12 tys. km. Spalanie gazu w trasie 10-11 przy prędkościach 120-130 km/h. jak jedziemy szybciej oraz dynamicznie wyprzedzamy to koło 12 litrów. Na benzynie spalanie nigdy nie testowane.
~sklep@drumcenter.pl
Minivan 3.0 i V6 24V 201KM 148kW
Silnik 3,0 V6 to jest to. Duży potencjał i zapas mocy pod pedałem gazu. Przydaje sie w naglych przypadkach. Wysoka kultura pracy. Przy tym przebiegu wszystko chodzi rowno, nic nie klekocze. Podczas dodawania gazu bardzo milo mruczy jak na V6 przystało. W zakresie obrotow od 2600 mamy bardzo przyjemne "sportowe" warczenie. Po wcisnieciu przełącznika w tryb sportowy mozna odczuć prawdziwą przyjemność z jady. Nie ma apetytu na olej.
~milo1995
Minivan 2.2 i 16V 141KM 104kW
Pomimo sentymentu (po prostu lubię ten samochód), muszę zachować obiektywizm: Sintra jest dość głośna, a im starsza, tym więcej decybeli wyrzuca spod maski; nieraz przydałyby się stopery w uszach. Jeżeli chodzi o elastyczność - nie jest źle, można a jeździć szybko i ekonomicznie, jednakże mogłoby być lepiej. Przełożenia wydają się stosunkowo krótkie.
~t0mall@o2.pl
Minivan 2.2 DTI 115KM 85kW
Nie wiem czy niemiec coś grzebał w silniku ale jak na 116 KM i takiej masie pojazdu nie jest żle.Wyprzedzanie na pusto nie stanowi wiekszego problemu. Przy większym obciążeniu pozostaje redukcja na niższy bieg,gaz w podłoge i idzie jak burza.Zimny trochę mułowaty ale to przecież Diesel a nie benzyna. Jak dla mnie za głośny powyżej 100 km/h.
~Berberten
Minivan 2.2 i 16V 141KM 104kW
Ogólnie silnik pracuje dobrze tylko mam teraz problem,auto stoi u mechanika z wymianą uszczelki pod głowicą z powodu ubytków płynu chłodzącego,okazało się, że głowica pękła więc zakupiliśmy używkę i do tego jeszcze szklanki popychaczy zaworów,mam nadzieje ,że po usunięciu usterki silnik będzie pracował jeszcze lepiej.
~Milo1995
Minivan 2.2 i 16V 141KM 104kW
Pomimo sentymentu muszę zachować obiektywizm: silnik potrafi dać się we znaki. Pracuje głośno, może przeszkadzać w spokojnej rozmowie. Wymaga pod tym względem szczególnej opieki. Nie wiem, jak to wygląda w wersji 201-konnej, ale moje 2.2 nie byłoby dobrym przykładem należycie wyciszonego samochodu.
~lsuch@gazeta.pl
Minivan 3.0 i V6 24V 201KM 148kW
Silnik 3.0 V6 to po prostu muzyka dla uszu i przyjemność z jazdy. Zapas mocy i automatyczna szkrzynia pozwalają zapomnieć, że wyprzedzanie jest niebezpiecznym manewren na drodze. Wciskasz gaz i oglądasz innych we wstecznym lusterku. nie znaczy to to, że jeżdżę jak P(e)H; (przedstawiciel handlowy);)
~mkowalek gg3212656
Minivan 2.2 i 16V 141KM 104kW
sam silnik jak dla mnie jest nawet niezle dopasowany do auta. Kupiłem benzyne i zamontowałem gaz UWAGA , pamiętajcie o tym żeby przypilnować serwis ,aby zamontowali mocniejszy parownik np. 120 KW(czy jakoś tak)mankament jest taki że zamontowali mi mały zbiornik gazu 45l-rzeczywista to 36litrów
~kacper@dolsat.pl
Minivan 3.0 i V6 24V 201KM 148kW
Bałem się 3,0 ,że bedzie nieekonomiczy ale za osiągi które ma to niewysoka cena (duża frajda jak moja żona zostawia na swiatłach tuningowane bemki 1,8) idealny do długich tras, w warunkach bojowych 10 osób+2 kajaki+cały sprzęt biwakowy (na nidługiej trasie)
Dziennik kosztów dla Opel Sintra
9,8
13,3
~VAN 97
Minivan 2.2 i 16V 141KM 104kW
bez zarzutu, całkiem ładnie przyspiesza na 5 od 80km/h, między wymianami nie dolewam oleju, przy zastosowanio sekwencyjnej instalacji LPG odnoszę wrażenie, że jest bardziej dynamiczny niż na benzynie i wydaje przyjemniejszy dla uch pomruk