Lista ocen Opel Tigra I 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW 1994-2000 (77) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 74 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kwisniowiecki@hotmail.com
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Tigra nie jest samochodem ekonomicznym, po Warszawie zimą nawet i 11l/100 km potrafi spalić. Na trasie jezdzę szybko, więc pali około 8 l/100 km. Przeglądy i naprawy w serwisie Opla są drogie, ale w zwykłych warsztatach poza Warszawą jest OKi. Zresztą nic się tu nie psuje. Po 60 tys. wymieniłem tlko pasek rozrządu z rolkami i napinaczami i pompę wodną (ciekła), ale to ponoć normalne po tym przebiegu. Wymiana oleju, filtrów i świec - to normalka.
~Perszing2781
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Przed TIGI mialem BMW 316i e36 w sedanie z \'94 z climatronikiem ,padlina do granic w dodatku alkoholiczka , bo tak mowili w mojej rodzinie,palila jak smok, gdy kupilem TIGI to po pierwszej trasie walilem reką w licznik , bo tak malo spalila, myslalem ze sie zaciął. Do dzisiejszego dnia mam kupe kasy w kieszeni , łącznie z serwisem mam wrazenie ze trzymam kaszlaka , tak jest tania, serwis ,czesci , smieszne ceny,,świetnie!!!!
~ZeteS
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Zużycie paliwa zależy głównie od stylu jazdy. Lecz jak na 1.4 jest i tak duże. Nieraz potrafi sięgać ponad 10 litrów, po mieście. Natomiast przy zwykłej jezdzie (do 2,5 tys) w cyklu mieszanym autko potrafi nas zaskoczyć nawet wynikiem 6,5 (osobiście uzyskałem taki wynik). Spalanie wynagrodzić mogą nam koszty napraw, ceny części do Opla są naprawdę bardzo tanie
~Vinman
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Jak na osiagi, przyjemność z jazdy to rewelacja! Krótko trasa 5,5 ; cykl mieszany 6,4 ; miasto ok. 7 - 7,5. Sens zakładania instalacji gazowej średnio opłacalny. Co niektórzy twierdzą że Tigi pali sporo więcej - fakt ale jak się dba o układ paliwowy to nie ma takiej opcji. Mnie paliła 0,5 - 1 litra więcej kiedy poszły uszczelniacze...Ale już jest ok.
~Ewa
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Autko posiadam 4 lata...na autostradzie latem, z klimą, ze srednią prędkoscią 130-140km/h spaliło jedynie 5,5 litra na 100km. Nogę mam raczej ciężką i wciskam się gdzie się da, w jeździe miejskiej między 8-9l/100km. Trzyma się asfaltu na zakrętach jak mało które auto. Cudnie się nim wyprzedza.
~jasiuu86
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
jestem pozytywnie zaskoczony.. nigdy mi nie przekroczyla 8l na 100km wiekszosci trasy mieszane malo korkow.. na autostradzie 7,3l/100km przy 150-160km naj mniej na trasie spalila mi 6,6l/100km. ceny napraw i czesci tanio.. i nie psuje sie wymienialem lozyska z tylu i amortyzatory a pozatym ok
~Joschko, j.d@post.pl
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Jak na 1.4 16v dość przeciętnie, moja średnia to 9l/100 km w cyklu mieszanym, ale mam ciężką nogę. Przy 190 km/h spala tyle jak każda dwulitrówka przy takiej prędkości. Serwis jest drogi jak wszędzie - zaopatruję się w oryginalne części ("spadły z TIR-a") na giełdie, jest dwa razy taniej
~marcelm10
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
jeżdżę w gazie a spalenie oceniam na db, wszystko zależy od charakteru jazdy -miasto: spokojna jazda po mieście 8,5L gazu dynamiczna jazda 9,7L gazu agresywna 10,5L -terasa: na odcinku 450 km w góry jazda do 100km/h 7,2l gazu jazda na autostradzie 130km/h 8,6
~Vinman
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
5! Jednostka w moim modelu ma już ponad 191 000 km i pomimo tego nie zauważyłem jakiegoś nadmiernego zużywania paliwa - ostatnio liczone przeze mnie zużycie: - miasto: ok. 7 - 7,5 l - średnie (miasto, drogi krajowe): 6,2 l - autostrady (przy ok. 120-130km/h): 5,2 l
Dziennik kosztów dla Opel Tigra I 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
8,7
8,7
~Marcel
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
smaochodzik jest w gazie wiec podam dane dotyczące splania gazu na 100km min(90)/sr(miasto(35%)/trasa(65%)/max(przy pełnym opciążeniu)/8,1/8,8/9,6 co do kosztów przegladów to nie mam zastrzeżen sa tanie jak to do opla i z dostepnoscia nie ma najmniejszych problemow:)