Lista ocen Opel Tigra I 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW 1994-2000 (55) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 96 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~vanadium mail vanadium@poczta.fm
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
niestety moj egzemplarz jest dosc awaryjny grzeje sie mocno do ponad 100stopni i na trasie 1000km od domu pekl mi waz od nagrzewnicyidacy do silnika z powodu wysokiego cisnienia potem padla pompa a termostat od poczatku sie nieotwierał naprawa z robocizna wyszla 400zł rowniez mialem problem z alternatorem ktory musialem wymienic na nowy zgasilem silnik przy ponad 100 stopniach i zapalila sie na stale kontr od akumulatora .. mechanik musial...
~direct4
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Poza tym że co chwile sie działo coś z tymi zaworami to nie najgorzej...kumpel ma astre z tym silnikiem i ma to samo szczególnie zimą lubi sobie chodzić na 3 cylindry a nie 4...w serwisie proponowali demontaż głowicy i nowe zawory bo jak to ujeli...te typy tak mają:)
~maniek1930
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
DYMIENIE DYMIENIE JESZCZE RAZ DYMIENIE ! FALOWANIE OBROTÓW silnik krokowy ciagłe usterki AWARIA CHŁODNICY koszt z wymianą około 300 mnie kosztowało Układ wydechowy korozja .z wymiana 150zl
~Izabela
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Tigre mam od ponad roku poza malym wyciekiem ze skrzyni biegow jestem bardzo zadowolona,autko zwinne,wszedzie sie zmiesci,spalanie w normie,ladny wyglad,dobrze trzyma sie drogi,niezawodne.
~Perszing2781
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
A co to ? nic sie nie dzieje , pomimo jej przebiegu 212 000,,silniczek chodzi jak talalaaaa, zawory spokojne i z wiarygodnego zrodla pochodzenie auta, wiec wiem co mam ,,,,,
~Vinman
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Z poważnych usterek jakie mi się przytrafiły to np. rozszczelnienie pompy wspomagania (przy 182 000km), zużyte amortyzatory tył(ale to normalne, przy 186 000),...tyle
~Maciek
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Raz zepsuł mi się poważnie. Wina mechanika który na swój koszt musiał holować samochód 140 km od miejsca zamieszkania. No coz tak to jest jak sie ma do czynienia z pseudomechanikami.
~greg
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
miałem jedną poważną - rozrząd, ale z winy pseudo mechanika - przestrzegam przed takimi - póżniej i tak trzeba słono płacić za ich ,,naprawę"
~Joschko, j.d@post.pl
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Bez uwag. Trzeba uważać na wątpliwe paliwo - raz zatankowałem i natychmiast miałem do wymiany sondę lambda - całkowity koszt ok. 500 zł
~Vinman
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Nic ciekawego się nie wydarzyło, przy ok 190tys. wymieniłem pompę wpomagania gdyż stara ciekła na zimeringu. 100zł i po sprawie:)