Ocena kierowcy - Opel Vectra B Kombi

Silnik 1.6 i 16V 101KM 74kW
Rok produkcji 1999
Opel Vectra B Kombi 1.6 i 16V 101KM 74kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Inne
Witam, Auto użytkuję już ponad dwa lata i zrobiłem nim już ok 34tys km. Auto ma już 20 lat a sprawuje się rewelacyjnie!!! auto kupiłem już zagazowane- stag 4. Ogólnie auto miało służyć jako drugie w rodzinie jako taki gruzo-wóz. Już po pierwszych miesiącach użytkowania okazało się, że to świetny samochód na trasę, wygodny, przestronny i niezawodny. Samochód który miał być jako drugi na dojazdy do pracy stał się głównym autem które nas wozi na co dzień (na urlop i do pracy). Ogromną zaletą są ceny części które są tanie jak barszcz. Owszem jak to w starszych samochodach zawsze znajdzie się coś co trzeba będzie zrobić, w moim przypadku: tłumik kpl, uszczelka miski i pokrywy zaworów, klocki przód i tył, amortyzatory przód i tył trochę, zabawy blacharsko-lakierniczej. Każdy trochę ogarnięty mechanicznie może te naprawy wykonać sam:) Ogólnie auto jak najbardziej do polecenia.
Silnik trochę bierze olej w ilości ok 0.5l na 1000km. W swoim egzemplarzu uszczelniałem silnik -pokrywa zaworów i miska bo się zaczęły pocić po pierwszym roku po ok 200000km).
bez zarzutu, każdy bieg wchodzi bardzo ładnie
super się prowadzi, jedyny minus to trzeba pilnować tylnego zawieszenia, ponieważ gdy zaczynają się luzy na wachaczach to tył ucieka.
ogólnie ok, ja sam bawiłem się w naprawy blacharsko -lakiernicze, co pozwoliło mi zaoszczędzić cenę połowy auta :D
bardzo dobry widok, jedyny minus to wielkość lusterek bocznych ;P
nawiew ok. u mnie nie działa klima to jedyny minus w lecie ale cena serwisu nie zachęca :D
auto wygodne, przestronne :)
auto ogólnie jak na ten rok produkcji jest bardzo dobrze wyciszone, nie jeden nowy samochód może pozazdrościć.
bardzo tanie części. Jeżeli auto jest zagazowane to koszty eksploatacji są śmieszne w okolicach 17-20zł za 100 km :D
jestem bardzo zadowolony mój kupiłem za 4500 w 2017r. z przebiegiem 184000tys km już z gazem. Także za auto które służy i jest tanie w eksploatacji.... czegoż chcieć więcej :D
w moim aucie robiłem sam: -kompletny tłumik 215tys km -progi i nadkola 195tys km -uszczelka pokrywy zawoów-200tys km -uszczelka miski olejowej -210tys km -amortyzatory przód +poduszki+ łożyska 210tys km -amortyzatory tył +sprężyny + tuleje pływające 215tys km
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 101KM 74kW [l/100km]