Ocena kierowcy - Opel Vectra B Kombi

B2rt3k, 11 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 1999
Opel Vectra B Kombi 1.8 i 16V 116KM 85kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Wizualnie chyba zawsze to auto będzie mi się podobało mimo upływu lat. Auto bardzo popularne i lubiane.
Osprzęt silnika zawsze w Oplu nie był doskonały. Silniczki krokowe, przepustnica, sonda lambda, EGR powodowały falowania silnika. Kwestia przyzwyczajenia. Krytykowałem osoby, które uważały, że silnik 1.6 16V jest leniwy, ale kiedy wsiadłem do 1.8 16V zrozumiałem dlaczego tak mówią. Bardzo odczuwalna różnica w mocy, przyśpieszaniu. Przy 2000 obrotów ładnie ciągnie już do przodu. Mój drugi Opel i ten też bierze tylko 0,5 l oleju i nic więcej. Jeszcze nie dolewałem pomiędzy wymianami.
Skrzynia bez złej opinii. Brak synchronizacji na wstecznym powoduję czasami chrupnięcie przy jego wrzucaniu. przy redukcji na niższy bieg czasem szarpnie.
Zawieszenie za miękkie do wchodzenia w zakręty, ale trwałe. Komfort zawieszenia wielowachaczowego z tyłu :-) Standardowo najpierw łączniki i gumy stabilizatora siadają bo nawet już po niecałych 20000 km.
Wersja Kombi daje bardzo dobrą widoczność mimo małym lusterek, ale widać dokładnie gdzie kończy się tył, nie tak jak w sedanie.
Wszystko na miejscu, pod ręką. Dużo schowków, mnóstwo drobiazgów można upchać.
Z klimatyzacją osuszysz zawsze szyby. Ważne, żeby wymieniać filtr kabinowy, bo wtedy bez klimy nie wyrobimy.
O braku przestrzeni nie można mówić. Niewygodne jest siedzenie na środku na tylnej kanapie - wypuklenie. Dla 4 osób bardzo wygodne. Dużo miejsca na nogi z tyłu jeśli z przodu zbyt wygodna osoba nie siedzi :p
Auto bardzo ciche. Silnik na niskich obrotach prawie nie słyszalny.
Jazda w góry 8,5 l/100 serpentyny górskie, odcinek Wrocławskiej autostrady 150 km/h, prędkość do 120 km/h na trasie, dwie osoby na pokładzie. Nad morze 9,5 l/100 ponad 50 % jazdy po autostradzie i drogach ekspresowych 130 - 160 km/h, w trasie do 120 km, auto zapakowane po dach z 4 osobami na pokładzie.
Za tą cenę nic wygodniejszego i pewniejszego nie znajdę jak na moje potrzeby. Moje motto zawsze do celu :-) I LOVE my Vectra :-)
Jeżeli nie mam liczyć przepalonych żarówek, to raczej brak. Jedynie słabe atrapy głośników w drzwiach. Łatwo je złamać przy ściąganiu.
Wysokie ceny sondy lambda i zaworu EGR. Poza tym inne ceny do przyjęcia.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 116KM 85kW [l/100km]

11,5