Lista ocen Opel Vectra B Kombi 2.5 V6 170KM 125kW 1996-2000 (13) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Zegarmistrz
Kombi 2.5 V6 170KM 125kW
Było dużo "odgruzowywania" po poprzedniku tak, że trudno jednoznacznie powiedzieć. Nie wydaje mi się jednak, że nie jest to największa zaleta tego auta - poprawek z pewnością często wymaga zawieszenie. W moim przypadku (po 120tys km) także układ wydechowy (wymiana kompensatora i widać że wcześniej był wymieniany tłumik końcowy). Reszta rzeczy które musiałem zrobić to już historie bardziej eksploatacyjne - nowe opony, tarcze, klocki, rozrząd z...
~michal_warszawa
Kombi 2.5 V6 170KM 125kW
Części można dostać ze szrotu lub zamienniki dość tanio, ale wymiany zazwyczaj kłopotliwe i drogie, z uwagi na trudny dostęp do wszystkich rzeczy. Ciężko też samemu wykonać większość prostych napraw, z wyłączeniem wymiany klocków itp. Chodzi o wszystko w komorze silnika. Parę głupot z elektryki - tylna wycieraczka, światła wsteczne...
Kombi 2.5 V6 170KM 125kW
Narazie nie narzekam chociaz swiecaca co jakis czas kontrolka poduszki doprowadza mnie do szalu. Ogolnie jeszcze nic sie nie zepsulo. Irytujaca usterka sa obie urwane plastikowe klapki przyslaniajace lusterko w oslonach przeciwslonecznych. Reszta OK.
~k1arol
Kombi 2.5 V6 170KM 125kW
Z drobiazgów wysiadł mi centralny zamek w drzwiach pasażera i miejsca za nim. Trzeba wymienić mikro wyłącznik w zamku. Musiałem przelutować wiązkę przewodów w tylnych drzwiach za kierowcą.
~stefan
Kombi 2.5 V6 170KM 125kW
drobiazgow jest duzo:psujace sie mechanizmy opuszczania szyb,nie zwijanie pasow bespieczenstwa,lamanie sie tanich plastikow wewnatrz,zepsuta popielniczka,szybkie zuzycie gum uszczelniajacych drzwi,itd,itd.
~Piotr Vectra B 2,5 v6 kombi
Kombi 2.5 V6 170KM 125kW
czasem skrzypienia fotela kierowcy - wystarczy nasmarowac lub dokrecic zawiasy w drzwiach wiekszosc rzeczy mozna wykonac we wlasnym zakresie i nie jest tego duzo
~hwwd
Kombi 2.5 V6 170KM 125kW
Jak zwykle poryci niemcy wpieprzyli kupe czujników w te auto :( ciagle jak nie czujnik spalania stukowego to inna duperela
~Daro
Kombi 2.5 V6 170KM 125kW
Drobiazgi nie stanowią problemu dla przeciętnie zorientowanego kierowcy.
~radmoc
Kombi 2.5 V6 170KM 125kW
Zdarzają się jakieś mało poważne usterki ale auto ma ponad 10lat a od 8 na gazie.
~jarosz
Kombi 2.5 V6 170KM 125kW
padł silniczek od tylnej wycieraczki
Opel Vectra B Kombi