Ocena kierowcy - Opel Vectra B Sedan

SW, 16 lat temu
Silnik 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW
Rok produkcji 1997
Opel Vectra B Sedan 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Bardzo spodobał mi się wygląd zewnętrzny oraz wewnętrznych jak na te lata produkcji.
Silnik : Te silniki lubią "pić" olej!
Układ elektryczny
Zawieszenie : Zawieszenie często do naprawy.
Za ten silnik daje ŹLE. Już tyle mnie ten samochód nerwów zeżarł.
Silnik o mocy 100KM jest zbyt słaby jak na auto o takiej masie. Do wyprzedzania używam 3 biegu. Poniżej 3000obr. silnik to "muł".
Za duże przełożenie. Często trzeba zmieniać biegi przy próbie wyprzedzania. Czasami występują trudności z wpięciem 1´go biegu. Najbardziej udanym biegiem jest chyba 3´ka.
Za bardzo nim buja na zakrętach i poprzecznych nierównościach. Często trzeba wymieniać drążki, gumy, itd. przy zawieszeniu. Coś mi się wydaje, że maglownica ma trochę luzów.
Bardzo przeszkadzają przednie pionowe słupki. Czasami utrudniają widoczność na skrzyżowaniach i długich zakrętach. Również do kitu są boczne lusterka.
Tu raczej dobrze. Jedyne co mnie denerwuje, to beznadziejne rozstawienie otworów na napoje i przycisków od opuszczania szyb.
Mało efektywny nawiew na przednią szybę. Zimą auto bardzo słabo nagrzewa wnętrze, nawet po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów.
Jak na te lata i na ten segment samochodu to doskonale, choć trochę denerwuje mnie wyprofilowana tylna kanapa po bokach.
Nie jest źle, choć mogło być lepiej. Przy małych prędkościach jest nawet cicho, ale gdy przekroczy się setkę, to już odczuwa się denerwujący hałas.
Zużycie paliwa (LPG): nawet jest dobrze. Ceny przeglądów/napraw: sporo jest części zamiennych, ale niektóre są nawet drogie. Występują problemy z dostaniem się do niektórych części - przeważnie przy silniku!!
Jakość za całokształt średni, cena przeciętna = przeciętnie.
Najczęstszym problemem w Vectrach B jest chyba wyświetlacz. Znikają w nim znaki. Naprawić można na własny koszt. Popsuł mi się zamek w prawych drzwiach (czasami otwierał, a czasami nie). Pojawiają się problemy z otwieraniem zamka za pomocą kluczyka - czasami trzeba użyć siły.
Silnik 1.6 16V jest chyba jednym z najgorszych montowanych w tym modelu (1997r.). Występują problemy z braniem oleju. Wtedy wymiana m.in. pierścienie, uszczelniaczy MOŻE pomoże. Już mi dwa razy wywaliło uszczelkę pod głowicą. Problemy z zaworem EGR (pomaga zaślepienie). Bardzo trudno dostać się do części przy silniku (kto choć raz rozbierał silnik, to będzie widział).

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW [l/100km]

10,5