Lista ocen Opel Vectra B Sedan 1.6 i 75KM 55kW 1995-2000 (47) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 126 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Tu chyba mam pecha (i kuzyna cwaniaczka...). Zmieniałem chłodnice, przekładnię kierownicy, amortzatory przednie, silniczek wycieraczki, centralny zamek bagażnika. No i oczywiście mój silnik benzyniak wydający odgłosy diesla - włożyłem w niego (przez własną naiwnosc i niewiedzę - wierzyłem mechanikom-czarodziejom) sporo kasy i niestety bez skutku. Chyba lepiej wymienić cały silniczek....
~Jony
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Aparat zapłonowy koszt z wymianą 250zł, tuleje tylnego zawieszenia po 200,000km 350zł z wymianą, wyciek oleju-wymiana plus części(simmering) 20zł, Wymiana termostatu wraz z paskiem rozrządu 300zł. Poza tym nic nie robione. Przejechałem nim około 65000km.
~Adrzej j
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Czyszczenie zawru EGR - podczas jazdy zapalała sie kontrolka silnika, falowały obroty. Czyszczenie załatwiło sprawe, lecz zeby to zrobić należało wymontować pół silnika bo zawór zamontowany w głupim miejscu dlatego bardzo czasochłonne.
~artur
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
jest znacznie gorzej. bierze dużo oleju, silentblocki z tyłu 700zł, łącznik strabilizatora, na autostradzie przy -28C zamarzła mi odma co może wydawać się dziewne ale tak twierzą mechanicy i wydmuchało uszczelki pod deklem.
~Newbie
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Zaraz po kupnie musiałem wymienić uszczelkę miski olejowej bo sie lekko pociła (okazja do zbicia ceny :). oraz przegub z wiankiem ABS (źle zczytywał dane z koła powyżej 90km/h).
~1981Lukasz
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Częste wymiany końcówek drążków, ale pewnie to nie tylko w VECTRZE, niestety ognisak rdzy (trzeba je szybko eliminować to się nie powiększają) Więcej usterek nie zanotowałem
~Piotr N. z Warszawy
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
parujące halogeny przeciwmgielne (wymiana na gwarancji 12x), korodujące relingi (wymiana 2x), żarówki od świateł mijania wytrzymóją 3 m-ce
~Piotrek 508394165
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Kolega w Niemczech, który sprzedawał mi auto powiedział, że nie będę miał większych problemów. I miał rację. A właściwie żadnych.
~grzes
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
auto nigdy nie staneło na drodze. zz poważniejszych usterek maglownica (wspomaganie padło)
~andrzej konik nakło
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
usterki powazne brak .. zdazaja sie usterki drobne malo czasochlonne i niezbyt kosztowne
Opel Vectra B Sedan