Ocena kierowcy - Opel Vectra B Sedan

Silnik 1.8 i 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Vectra B Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo dobrze zestrojone zawieszenie. Oczywiście nowe auto w kupione w salonie OPLA w Rzeszowie nie miało ustawionych kół. Po dostrojeniu geometrii zawieszenia auto prowadzi się bardzo dobrze i pewnie.
Inne
Silnik x18xe1 pracuje bardzo cicho i równo. Miałem problem z zaworem EGR. Od nowości był ten problem zawór wymieniłem zaraz jak skończyła się gwarancja. Serwis nie poradził sobie z usterką. Wogóle nie potrafił zdiagnozować, że chodzi o źle pracujący zawór EGR. Chcieli wymieniać koło talerzowe mechanizmu różnicowego, później wszystkie poduszki itd... Całe szczęście, że skończyła się gwarancja i wymieniłem we własnym zakresie. Pozatym rolki rozrządu troche hałasują kiedy zbliża się wymiana paska. Pozatym silnik pracuje rewelacyjnie ma naprawde bardzo dobre osiągi, wykręca się na obroty jak sportowy silnik, sprawia wrażenie mocnego w całym zakresie obrotów. Oczywiście po tej wymianie EGR. Ps. obecnie mam zaślepkę zamiast EGR. Co za poroniony pomysł pchać spaliny do komory spalania - to mogli wymyśleć tylko Ci z RENAULTA :)
bez zarzutu, pracuje cicho, biegi wybiera się dosć precyzyjnie
Od nowości (auto kupione w salonie opla w rzeszowie) nie miało ustawionych kół i prowadziło się tragicznie i niebezpiecznie, oczywiści głęby z serwisu upierały się że wszystko ustawione jest na zero. Ustawiłem koła we własnym zakresie zgodnie z nastawami fabrycznymi - auto prowadzi się rewelacyjnie pewnie i bezpiecznie. W tych serwisach chyba za karę pracują. :)
Widoczność bardzo dobra. Stzelił mi kołpak z tira w przednią szybę. Serwis opla w krakowie euroauto źle wkleił szybę. Musiałem wkleić sobie sam ponownie. Zmieniłem na szybę od wersji GLS z granatowym pasem na górze. Jestem zadowolony.
ergonomia ok
Szkoda np. że po dłuższym postoju auto nagrzewa się bardzo od katalizatora pewnie, mam wersję bez klimy. Wogóle nie wiem dlaczego w aucie, które "trochę" kosztowało zamknięcie ciepła jest klapą a nie zaworem na przewodzie z gorącą wodą. Kiedy jedzie jest ok, kiedy stoi bardzo się nagrzewa. Nie jest to normalne zjawisko. W większości przypadków w innych autach nie występuje.
ok
bardzo cichy samochód, rewelacyjnie cichy. Tyny tłumik nie wytrzymuje zbyt długo.
jest ok powiedzmy że jest ekonomiczna to nie jej wina że benzyna tyle kosztuje
niezawodny - serwis jest do dupy przynajmniej ten mi znany

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 116KM 85kW [l/100km]

7,1