Ocena kierowcy - Opel Vectra B Sedan

viwaro, 17 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 1996
Opel Vectra B Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Nie myślałem że to będzie tak wygodne auto (lekko twarde - nie tak jak VW) Jeździ się nim nieźle, ma dobrą dynamikę nawet jak na "automat", kiedyś miałem corsę "b" to co chwile wymieniałem gumki i drążki w zawieszeniu, tego troche się bałem przed zakupem, ale jest ok.
Auto wypada ogólnie dobrze, jest trwałe i wygodne, opinie pewnie będą podzielone (pewnie trafiłem dobry egzemplarz, lub kupiłem od dbającego właściciela lub wszystko przede mną). Kupiłem bo myślałem że jak ma się psuć to niech się psuje "Niemiecki" - tanie części łatwo go odsprzedać - ale zostawiam go nie jest uciążliwy. Polecam to auto ale z lepszym wyposażeniem.
silnik 1,8 16v czasem pływają obroty - nie zawsze - głośny, i lekko łyka olej, ponadto jak na razie bezawaryjny. Silnik lubi obroty i to wysokie , jak za dużo się go muli to podwieszają się zaworki i stukają nieco jak jest zimny, ale żaden dramat. Dynamika na dobrym poziomie.
Mój egzemplarz jest w automacie (jak 4 poprzednie samochody również) skrzynia jest igiełka (jak do tej pory) żadnych problemów
jeździ się super , mam go 8 miechów i nic nie stuka, nie puka, amory sprawdzone i sa w świetnym stanie, czasem jak zimny to coś minimalnie klekocze z prawej strony, ale luzów żadnych stacja diagnostyczna nie stwierdziła.W porównaniu do np. Mondeo 96r. to jest kosmos - mondeo sie umywa niestety. Jak dla mnie również nieco słabe hamulce.
do tyłu marna, lusterka malutkie, miewałem lepsze w innych samochodach.
ergonomia jest kwestia przyzwyczajenie według mnie, w tym modelu nie trzeba się gimnastykować żeby włączyć którykolwiek z przycisków
zima w kabinie było mi zimno momentami, brakowało stałej temperatury (raz cieplej raz zimniej) szyby parują (nie ma nic gorszego), auto nagrzewa sie wolno
miejsca jest wystarczająco dla rodziny tak z tyłu jak i z przodu
Na wysokich obrotach głośno, ale niestety decydując się na auto DOHC trzeba się z tym liczyć, dwa wałki robią hałas - idzie przywyknąć.
Przyzwyczaiłem się również że kupując auta z "automatem" muszę zapłacić "ciut" więcej za paliwo ale warto. TRASA - ekonomicznie jadąc 6l/100km - max 7,5l/100km. MIASTO (gorzej) pomiędzy 10-a 12l/100km, a więc średnią możecie sami wyliczyć. Podsumowując; To auto nie musi palić dużo jak się jeździ oszczędnie, nawet automatem.
Uważam że teraz warto kupować samochody nawet w Polsce, do niedawna mogłem tylko pomarzyć o vectrze, teraz można kupić za kwotę poniżej 10 tyś.zł. Co można kupić za to w klasie średniej za te pieniądze w roczniku 96, biorąc pod uwagę m/in dostępność części, ceny napraw oraz łatwość odsprzedaży
Szczerze to przy aucie od momentu zakupu nie grzebałem, poza dziurką w chłodnicy która zapewne już była jak kupiłem, oraz problemów z rozruchem (klęknął akumulator) ponadto wymieniłem komplet rozrząd, oleje, filtry, opony.
BRAK POWAżNYCH USTEREK - oby tak dalej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 116KM 85kW [l/100km]

7,8