Ocena kierowcy - Opel Vectra B Sedan

Strzelczanin, 14 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 1999
Opel Vectra B Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Nic.Dobrze sie rozejrzalem na rynku w2005 zanim go kupilem i Padlo na Vectre .Testowalem inne marki w tej klasie w 2litrach.Niekupilbym go ponownie bo zmienily sie moje potrzeby teraz potrzebuje Duzego kombi diesla(robie duzo kilometrow)
Pisze po 4latach uzytkowania.Autko kupilem od 1 wlasciciela w Polsce(z polskiego salonu)!!!.Fajne autko.Ladnie sie prezentuje limuzynka(po liftingu wersja na 100lecie opla):cala srebrna na orginalnych alusach,fabryczne nakladki na progi fabryczne lusterka-sportowy wyglad.Jadac umytym i nawoskowanym przykuwam uwage Duzej czesci ludzi(roznej plci,w roznym wieku)To niesamowicie mile uczucie.To auto nadal sie prezentuje,klasyczna limuzyna-sportowa elegancja!Koszty uzytkowania jak na auto benzynowe dwulitrowe nieduze!Ze wzgledu na kilometry(i na cene zakupu) rocznie 100tys na codzien od roku jezdze passatem B4 kombi tdi90 96r(pracujacy osiolek ).Vectra to moje auto weekendowo-swiateczno-urlopowo-reprezentacyjne!Ale juz rozgladam sie za czyms wiekszym(moze volvo V70)A moze Vectra C2006!
Silniczek milo mruczy.Jest elastyczny.Od 2000 do 3000obr(mruczus)milo spokojnie(ale zdecydowanie przyspiesza).Od 3000 juz porzadnie ciagnie(powarkuje tygrysek).Od 4000 maksymalne przyspieszenie(ryknal zwierz,ladnie targa do przodu!) :)
Problemy z wrzucaniem 2 biegu(wiekszosc egzemplarzy)Strasznie wkurza :(
Sztywno i sprezyscie(ale to dobrze bo przy wiekszych predkosciach w zakretach czuje sie bezpiecznie 2.0-16v).Gdy zawieszenie jest w dobrym stanie to jazda jak po szynach.Jesli ktos ma problemy z kregoslupem niepolecam!Uwaga na tylne zawieszenie geometria,zbierznosc kol(chalas z tylu ale opony mimo to nieruszone,mam na mysli zabkowanie czy zuzycie jednostronne).
Jestem wysoka osoba,widze prawie cala maske.Wszystko widac nawet przy cofaniu.Przednie swiatla przeciwmgielne to tylko dodatek upiekszajacy.
Plus za sterowanie radiem z kierownicy(dla mnie to nie bajer a element podnoszacy bezpieczenstwo).Duzy minus za sterowanie el.szybami w okolicy lewarka zmiany biegow.
Uwaga.Bez klimy ustawiam nadmuch na szybe bo inaczej paruje.Z klima niema problemu.W zimie szybko milo cieplutko,moja wersja z autoklima ma ustawiana temp.co stopien :)
Jestem wysoki(198 wzrostu)odsuwam fotel kierowcy prawie do konca.Za mna tylko male dziecko.Reszta pasazerow nienarzeka.
Prawie dobrze ale nie przecietnie.W miescie dobrze.Do 120 ok.Do 160 znosnie.Pow 160 malo przyjemnie.(jest glosniej bo mam problem z kolektorem to standard)
Mozecie mi wiezyc lub nie:autostrada Permanentnie 160kmh-4000obr czasem klima 4osoby+bagaze 8-8,5l Niemcy w nocy.Jak wyzej tylko 120kmh-3000obr 7-7,5l.W polsce moje srednie to 6,5-7l.Oszczednie do 100kmh 6l :) .(niskie wyniki spalania to jazda do 3tys obr. lekki gaz tylko lokalnie po polsce)A teraz rodzynek Gaz do dechy lewy migacz niewylanczany,autostrada do oporu 220kmh,na baku 400kilometrow(tak 12,5-14l).To naprawde nieduzo jak na totalne szalenstwo!!!
Jest ok.
Skrzypiacy fotel kierowcy.Parujaca przednia szyba.Na dziurach trzeszczacy kokpit.Gumowe elementy zawieszenia(niedrogie).Drazki lub koncowki drazkow kierowniczych(luzy na kierownicy).
Czujnik walka rozrzadu(160zl orginalny Siemens),"Wysprzeglik" skrzyni biegow(niepamietam dokladnie ceny ok250zl.orginal opel) wymienione no i luz blues.Uzywac klimy z dwa razy na miesiac po10min i bedzie ok,bo jak nie to tanio niebedzie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 136KM 100kW [l/100km]

6,7