Ocena kierowcy - Opel Vectra B Sedan

Silnik 1.7 TD 8V 82KM 60kW
Rok produkcji 1996
Opel Vectra B Sedan 1.7 TD 8V 82KM 60kW 1995-1996 - Oceń swoje auto
Karoseria : Rdza
Podsumowując . Samochód z tym silnikiem jest bardzo ekonomiczny i niezawodny (nigdy mnie nie zawiódł) chociaż przydało by się mu kilka koni więcej. Części są tanie i ogólnie dostępne . Mam nadzieję że jeszcze posłuży mojej rodzinie przez kilka lat bo nie mam zamiaru zamieniać go na żaden inny.
Silnik ISUZU montowany w tym modelu (i nie tylko) to prawdziwe cudo. Plusy: - bezawaryjny - ekonomiczny Minusy: - zbyt mała moc , na tak ciężkie auto - kłopotliwa regulacja luzów zaworów
Skrzynia biegów w porządku , nie ma z nią problemów.
Układ jezdny przeciętny . Samochód pewnie trzyma się drogi , jedynym minusem są szybko zużywające się tuleje zawieszenia tylnego.
W tym samochodzie jadąc w cztery osoby jest dużo miejsca i podróżuje się nim bardzo wygodnie. W pięć osób , przy dłuższej trasie to mordęga. Tylna kanapa jakby była zaprojektowana na dwie osoby.
Jak na Diesla starej konstrukcji to silnik ten spala bardzo małe ilości paliwa , co przy dzisiejszych cenach oleju napędowego to duży plus.
Samochód posiadam prawie pięć lat , wymieniłem w nim: - łączniki stabilizatorów (ok. 60 zł) - gumy stabilizatora poprzecznego (ok. 15 zł) - paski klinowe (ok. 70zł) - wymiana łożyska alternatora (ok. 55 zł) - wymiana termostatu (ok. 50 zł) Napraw dokonywałem samodzielnie stąd tak niskie koszty.
W ciągu mojej pięcioletniej eksploatacji nie miała miejsca żadna poważna usterka. Jako największą usterkę (porażkę) w tym samochodzie można uznać blacharkę.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 TD 8V 82KM 60kW [l/100km]

6,1