Lista ocen Opel Vectra C Hatchback (146) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 163 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rho
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Zaczelo sie od peknietej sprezyny w amortyzatorze przednim, przy okazji okazalo sie ze jeden z amorow cieknie wiec trzeba bylo wszystko od razu wymienic. Wynioslo to jakies 1500 zl. Pozniej okazalo sie ze wymieniany juz wczesniej na udoskonalony kolektor znow jest zasyfiony i trzeba go znow poprawiac - koszt 1000 zl. Nastepnie padla turbina, mimo ze nie bylo wczesniej zadnych oznak ze sie konczy, a ja staralem sie uzytkowac auto jak...
~Zawiedziony miłośnik Vectry C
Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
TRAGEDIA! Te usterki zdarzają się notorycznie i każdego prędzej czy później spotkają! 1. Moduł CIM koszt 2600zł.+ konfiguracja i wymiana daje 3000zł. 2. Skrzynia biegów. Remont nieopłacalny, trzeba wymienić z innego i po jakimś czasie znowu i tak na okrągło (wada fabryczna - jakiś półksiężyc). 3. Maglownica, prędzej czy później będzie cieknąć i trzeba szykować 2400zł. na wymianę, bo regenerować się nie da ponieważ rdzewieje (nie wiem jak...
~Rado
Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Silnik bierze olej ! Wada fabryczna. Jak będziemy gnać autostradą to trzeba mieć 1 litr oleju na 1000 km jeżeli auto nie jest po remoncie. Aby tym autem się cieszyć w każdych warunkach to polecam wymienić uszczelniacze, uszczelki już na samym początku kupna jego bez pierdzenia. To minimum. Niestety 3 tyś trzeba wpakować na remont ale to nie dużo aby być zadowolonym. Wiemy co mamy i to uważam że na auto ktore ma sporo lat to trzeba wliczyć...
~Krzyś
Hatchback 2.2 ECOTEC 147KM 108kW
Mimo niby bez obsuługowego rozrządu (łańcuch) zdarza sie że padnie napinacz co powoduje hałas. Zazwyczaj ludzie decydują sie na wymiane kompletnego rozrządu a to jest koszt około 2 tys. zł mnie naszczęscie jak narazie omija a na liczniku już 198tys. km. Pada czujnik skrętu co powoduje wyłącznie sie ESP i sygnalizuje zapaleniem sie kontrolek ABS ESP i wspomagania (kierownica z wykrzyknikiem)
~Vectra PGR AO
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Jedyne co musiałem zrobić poza normalnym zużyciem to DPF i klapy wirowe. Co do całej reszty to nie mam najmniejszych uwag. Z całego serca polecam te auto. Mam Vectrę w pakiecie OPC, przez co jest jeszcze bardziej agresywna z zewnątrz, a na autostradzie dała już popalić niejednemu cwaniakowi, który myślał, że jego 1,8t na lewym pasie może mi migać światłami:)
~Rysiek
Hatchback 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
Jak już się zacznie sypać.. To kaplica :) Przez 3 lata i 70 tys km wyszło (nie wliczając eksploatacji typu hamulce czy rozrząd): 1) uszczelka chłodnicy oleju (ok. 1000 zł) 2) koła zmiennych faz rozrządu (720zł za części) 3) cewka zapłonowa 300zł 4) termostat 300zł 5) skrzynia biegów 3000zł 6) skraplacz 250zł 7) spawanie wydechu 100zł total: 5670 zł
~Adam
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
mocowanie szyby 100tyś, 2 piasty, dwumas 120 tyś, 2 alternatory, 2 rozrządy raz pompa wody siadła, piasta przód, rozrusznik 140tyś, wahacz nowy, nowa maglownica 150 tys, koło pasowe pękło, to tak w skrócie nie będę pisać o nowej chłodnicy, klocki tarcze, gumy banany, nowe amory, pęknięta sprężyna przód tył i wiele wiecej
~zadowolony
Hatchback 1.9 CDTI 150KM 110kW
Usterki jakie były to dwumasa (częściowa odpłatność w ASO) koszt 1000 zł, wymiana kolektora dolotowego (kolektor nowy kosz ok 1000 zł plus wymiana). Alternator naprawa 250 zł (nie polecam napraw w ASO koszt ok. 700 zł a żaden ASO sam nie wykonuje napraw sam, oddaje to do warsztatów specjalizujących się w naprawach alternatorów).
~valdemar@vp.pl
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Dwukrotnie w czsie gwaracji naprawiałem alternator.Po przebiegu ok 15 tys km.Niestety po 10 dniach od pierwszej naprawy naprawiany byl on powtornie.Usterki te wystapily podczas gwarancji.Krotko po okresie gwarancyjnym mialem problem z komputerem,(wygasły wszystkie wskazniki)wymagało to jego restartu w serwisie.Podobno to sie zdarza.
Dziennik kosztów dla Opel Vectra C Hatchback
6,6
11,5
~dawid@adres.pl
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Tragedia.Wymieniano: hamulce(tarcze i klocki z tyłu po 20tyś), skrzynia biegów (automat), wał napędowy, zawieszenie, silnik, auto odkąd je mam ma usterkę silnika które serwis nie jest w stanie znaleźć (na gwarancji). Przez pół roku serwis odwiedzam co miesiąc lub częściej. Średnie spalanie w czasie usterki 15l/100km.
Opel Vectra C Hatchback