Ocena kierowcy - Opel Vectra C Hatchback

FURIOZO_GTS, 14 lat temu
Silnik 2.2 DTI ECOTEC 125KM 92kW
Rok produkcji 2003
Opel Vectra C Hatchback 2.2 DTI ECOTEC 125KM 92kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Karoseria : Jak dla mnie duzym zaskoczeniem był stan karoseri,autko mam z 2002 i stan igiełka blacha zero oznak rdzy.Polecam.
Po zakupie jak i przesiadce z BMW E46 jestem miło zaskoczony Vectrą.Jakość materiałów jak i ich spasowanie dobrej jakości.Samochód dobrze wygladający,szczególnie polecam Vectrę w wersji GTS na 17\" felgach z półskórą i kolorową navigacją.Polecam zakup GTS-a ponieważ są one zazwyczaj dobrze wyposażone, najlepiej zakupić sprowadzone z zagranicy nie krajówki ze względu na ubogość wyposażenia w wozach krajowych.Dobrze wyposażona Vectra ładnie się prezentuje oraz daje przyjemność z jazdy.Brak rdzy to duzy plus dla OPLA.
Silnik ładnie i równiutko pracuje choć troche głośny w mojej ocenie.Wcześniej jeździłem BMW E46 320D i oceniam iż w Vectrze silnik pracuje troszke ciszej i równiejczyli na plus Opla przy czym w BMW silniczek był suchy to tu widac oznaki roszenia olejem.
Posiadam swojego GTS-a z automatyczna skrzynia tiptronic i jestem z niej bardzo zadowolony biegi zmieniaja sie płynnie i bez szarpnięć.Mimo fabrycznej wady przedostawania się płynu chłodniczego do skrzyni (do roku 2004) co jest powodem awarii jak i słaba elektronika w wielu modelach Vectry ja tego nie doświadczyłem i jestem za.
GTS- jest sztywny i twardy bo to taka wersja jak i 17\" felgi mimo to nie porównywałbym go z wczesniejszym moim samochodem (BMW) Opel prowadzi sie mniej pewnie ale nie znaczy to że czegos mu brakuje.
Widoczność w tym samochodzie jest wystarczajaca i korzystna przy wszystkich niemal manewrach.Może delikatnie ogranicza ja mala tylna szyba w klapie ale przecież od czego sa lusterka.
Wszystko na swoim miejscu,kierownica multifunkcyjna czego więcej chcieć.Mały problem z przyzwyczajeniem sie do rozwiazania Opla odnosnie właczania kierunkowskazów ale to kwestia przyzwyczajenia.
Jestem bardzo zadowolony z działania climatronika,utrzymuje perfekcyjnie zadana temperaturę nic dodać nic ująć.
Odnośnie miejsca to zarówno kierowca jak i pasażerowie mogą podróżować wygodnie.Przestrzeń bagażnika w hatchbacku poprostu rewelacja.
Jak na mój gust wyciszenie samochodu jest przecietne,do środka przedostaja sie odgłosy pracujacego silnika jak i w wersji hatchback hałasuje z tyłu półka.
Odnośnie spalania to nie jestem zbytnio zadowolony,nie można powiedziec chyba że ten samochód bedzie ekonomiczny w trybie miejskim 9-9.5 litra/100km co do wypraw poza miejskich całkiem ok 6litrów
Ciężko mi powiedzieć jaki jest stosunek ceny do jakośći,za swój wóz zapłaciłem niska kwotę (sprowadziłem z uszkodzeniem mechanicznym) i dlatego też nie mam obiektywnego spojrzenia na to.
Nie stwierdzono.
Jak narazie nie stwierdziłem żadnych poważnych usterek.Tylko słyszne od innych uzytkowników to automatyczna skrzynia.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 DTI ECOTEC 125KM 92kW [l/100km]

9,5