Lista ocen Opel Vectra C Sedan 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW 2002-2005 (28) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz W. (Winiacz)
Sedan 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW
To jedna z najwiekszych zalet tego samochodu. W cyklu mieszanym spokojnie mozna uzyska 6 L/100 km. przy dosc szybkiej jezdzie, minimalne zuzycie jakie udalo mi sie osiagnac na trasie to 4.6L/100 km przy jezdzie na autostradzie z predkosciami do 120 km/h. Maks jaki uzyskalem to 8 L/100km przy agresywnej jezdzie w miescie. Ceny przegladow mniej wiecej tak jak u konkurencji jednak na plus nalezy zaliczyc to iz w tym modelu przglad robi sie co 50...
~Szkoda Opla
Sedan 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW
Nie jest zle. Jak pisalem wczesniej dlugie zagrzewanie powoduje spore spalanie. Dlatego jezdzenie na krotkich dystansach jest nieoplacalne. Wiadomo, ze diesel zagrzewa sie wolniej, ale na litosc boska ile to moze trwac. Nie ma porownania do diesla Fiata. Dodam, ze jestem po wymianie termostatu, takze to tez nie jest przyczyna.
~Marcin Fabrykowski (marcin@rynkowy.pl)
Sedan 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW
To największy mój samochód, jaki do tej pory posiadałem a zarazem ...najbardziej ekonomiczny. Na trasie Gdańsk-gliwice, w warunkach ostrej zimy spalił mi średnio 4,7 litra oleju. Rewelacja! Koszty serwisu też nie są zbyt wysokie a przeglądy w dieslu wystarczy robić co 50.000 km.
~michal
Sedan 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW
zuzycie paliwa: generalnie jest wporzadku w trasie nawet do 5 l,w miescie 7,a moze i wiecej przy zapakowanym aucie.Natomiast przeglady i czesci,jest drogo,a ze psuje sie co chwile cos innego,,to jest bardzo drogo
~t_harry@wp.pl
Sedan 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW
8,5l/100km miasto, przy dynamicznej jezdzie 10-11l/100km, bardzo tani serwis, gdyby nie był to diesel byłaby ocena 4 za serwis, ale spalanie 9/100 to nie to czego spodziewałem się po dieslu
~janox
Sedan 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW
zużycie paliwa w normie ( nie miałem takiego jak podają katalogi ale jeżdżę na trasie ok 120-130 km/h i po przejechaniu chyba 3000 km sprawdziłem wyszło 6.3l/100km ale ok 1/2 to miasto.
~Tomasz
Sedan 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW
Pomimo, że to Opel wcale koszty utrzymania nie są niskie. Części do opla te z górnej półki mają takie same ceny jak np. volkswagen. Jest dużo zamienników ale marnej jakości.
~szewczykg@wp.pl
Sedan 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW
robote robia opony 215 zużycie latem na klimie cykl mieszany 7,2-7,5 ale na zimowych 195 wiosną tez na klimie 6,5
~misiu302
Sedan 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW
zużycie jak na tak obszerny samochód bardzo zadawalające. Ceny przeglądów w \"SERVISACH\" to jakiś kosmos
Dziennik kosztów dla Opel Vectra C Sedan 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW
5,6
~jacek64
Sedan 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW
po mieście srednio 6,7 l/100km, na trasie za granicą jak się depnie podobnie, choć było i 7,5l/ 100 km
Opel Vectra C Sedan