Lista ocen Opel Vectra C Sedan 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW 2002-2005 (27) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 27 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz W. (Winiacz)
Sedan 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW
W moim egzemplarzu nigdy nie wystapily powazniejsze usterki. Jesli serwisuje sie samochod we wskazanych terminach to na prawde nic sie nie psuje. Auto wykonane jest bardzo solidnie! Jak wykazuje praktyka tylko ludzka niewiedza moze doprowadzic do kosztownych napraw - moj znajomy rowniez jezdzacy Vectra ale z silnikiem 2.2 DTI nie wiedzial ze diesla po rozruchu gdy jest zimny nalezy rozgrzewac powoli, unikajac najwyzszych obrotow, jak i o tym...
~Mirco
Sedan 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW
to już niestety minus, przynajmniej w moim wypadku, po ok. 600km przebiegu, spalona centralka alarmu, auto zostało unieruchomione przez komputer i tyle było z jazdy, druga wycieki oleju, wymiana na gwarancji przewodów podciścienia oleju - czas czekaniania na części 20 dni, po naprawie następne wycieki, wtedy stwierdzono nieszczelną chłodnice paliwa albo oleju już niepamiętam czego, po ok 30 tyś. wymiana piast strasznie jęczały, całe szczęscie...
~Szkoda Opla
Sedan 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW
Nie stanal mi ani razu w trasie przez te 30tysiecy za jego kolkiem. Jednak, elektronika to bieta achilesowa tego samochodu. Dodatkowo wszelkie gumowe uszelki i przewody musza byc naprawde marnej jakosci jesli parcieja po 7 latach. Znajomy posiada prawie pelnoletni samochod (japonczyk) i nie mial z tym nigdy problemow. Ogolem w serwisie zostawilem napewno grubo ponad 5tysiecy zl.
~Grzegorz C
Sedan 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW
Niestety to co jest najsłabsza stroną Opli- zawieszenie do niczego. Auto przejechalo 46 tys km i ostatnio wymieniiłem polowę zawieszenia. Poszły tylne wahacze, przednie drążki, kolumna Mc. Persona, przednie łożysko, dalej coś stuka. Trochę mnie to kosztowało i już szukam nabywcy na moje cudo, teraz na tapecie Honda Accord
~szewczykg@wp.pl
Sedan 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW
1x awaria ekranu kompa co wyłączał klimę - wyimana na gwaranjci tuż ptrzed jej upływem, po 160000 pękł gumowy przeód doprowadzający powietrze w turbinie - przyjachałem 1000km jak na wolnossącym dieslu i dało rady chociarz trzeba było być cierpliwym - więc awaria sprężarki na trasie to nie jest tragedia
~JK
Sedan 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW
po 85.000 awaria wysprzęglika w skrzyni (1000zł), pompy sprzęgła przy pedale (500zł), a ponadto wyłącza się wspomaganie szczególnie na zakrętach. (koszt pompy wspomagania -elektrynej 5000zł!!!). Po za tym coś trzeszczy w dzwiach. Szwankuje elektronika.
~michal
Sedan 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW
zawieszneie,tyl i przod,na dodatek cos w tyle skrzypi,,przypelnym obciazeniu tragedia,mechanicy twierdza ze to jakas konstrukcyjna wada,bo w kazdym modelu tak jest,,ze to wina gum,itd,tlumik odpal bez przycxczyny:)
~Beck
Sedan 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW
Mój egzemplarz dobija już powoli do 200 tyś km, ja przejechałem nim jakieś 50 tyś, i jedyna rzeczą jaka robiłem były normalne okresowe przeglądy, auto jest bardzo niezawodne i do tego ekonomiczne.
~misiu302
Sedan 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW
Wymiana włącznika świateł Wymiana pękających uszczelek prowadnicy szyby drzwi przednich L+P Wymiana ograniczników drzwi przednich
~sawer30
Sedan 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW
Żadnych usterek 0 problemu silnik bezobsługowy na łańcuchu,0 pisków rolek,napinaczy itd.
Opel Vectra C Sedan