Lista ocen Opel Vectra C Sedan 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW 2002-2005 (31) - Silnik

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Szkoda Opla
Sedan 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW
Silnik jest calkiem przyjemny jednak posiada kilka znaczacych wad. Nagrzewa sie zbyt dlugo (szczegolnie zima) i pali wtedy kosmiczne ilosci paliwa - do 10l miasto zima. Szybko padajace wszelkiego rodzaju przewody i uszczelki gumowe (samochod ma 7 lat i 152tys., a przy 130 musialem wymieniac uszczelnienia wtryskiwaczy i gumowe kanaly przelewowe. Guma poprostu sparciala... Moc 100KM nie do porownania z benzyna. Jazda jest w miare dynamiczna. Nie...
~Tomasz
Sedan 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW
Silnik to była przyczyna sprzedaży tego samochodu (jeździłem nim 3 lata). Po pierwsze jest za słaby na tak duży samochód. Wyprzedzanie z obciążeniem sprawia duży problem. Niestety jest też dość głośny szczególnie przy dużych prędkościach. Największy jego plus to spalanie. W trasie spala 5 litrów ropy co jest według mnie rewelacyjnym wynikiem. Przy silniku warto dodać rzecz najważniejszą...pompa wtryskowa. W przypadku awarii koszty są ogromne...
~Łukasz W. (Winiacz)
Sedan 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW
Kultura pracy silnika budzi zastrzezenia gdy jest on zimny, jednak po rozgrzaniu wszystko staje sie normalne, charakterystyczny warkot diesla milknie choc trudno powiedziec by calkiem zanikl. Jak to w silnikach turbo doladowanych starszej generacji bywa dosc odczuwalna jest tzw. turbo dziura w okolicach 1200obr./min. dlatego lepiej krcic silnik nieco wyzej od ok. 1600 obr./min. kiedy to jest juz dostepny maksymalny moment obrotowy.
~sawer30
Sedan 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW
Super -20 żadnych problemów jak to bywało z autami grupy VW,cichy basowy pomruk,dość dynamiczny na trasie jak na 100KM.Co mile mnie zaskakuje to zużycie palia-klima cały czas na AUTO 6,2 średnia 6,2 w tym 80% to miasto,0 zużycia oleju.
~Marcin Fabrykowski (marcin@rynkowy.pl)
Sedan 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW
To mój pierwszy diesel i przyznam, że w porównaniu do benzyny wydaje sie trochę za głośny na niskich obrotach. Elastyczność oceniam również dość przeciętnie, prawie niemożliwe jest np. ruszenie z drugiego biegu bo silnik się dusi.
~Mirco
Sedan 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW
Silnik 2.0DTI,ok 100KM trochę słaby jak na ta mase samochodu, jak jest zimny to słychać że disel a jak sie zagrzeje to już troche lepiej, mam w tej chwili Citroena C5 2.0 HDI 138KM niema porównania C5 wygrywa, no i mniej pali
~Grzegorz
Sedan 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW
Mam go od nowości.Silnik OK poza pęknięciem przewodu od intercoolera z silnikiem żadnych problemów olej sprawdzałem przez pierwsze 15 000 km potem już nie do serwisu od wymiany do wymiany
~tomrad
Sedan 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW
poprostu rewelka chociarz diesel to grzeje sie tylko tylko raz i to w zimne dni potem pali jak benzynka. Silnik pracuje swietnie jest naprawde szybki i ekonomiczny
~tomrad
Dziennik kosztów dla Opel Vectra C Sedan 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW
5,6
~pawel0
Sedan 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW
bez zarzutów jedynie egr padł i świece ale to nie awaria. Mógł by być troszkę mocniejszy ale daje rade długo sie grzeje ale i na to jest sposób
Opel Vectra C Sedan